5 ایده استفاده از چمن مصنوعی در دکوراسیون خانه

5 ایده استفاده از چمن مصنوعی در دکوراسیون خانه

به قلم: نرگس مهردادیان

استفاده از چمن مصنوعی در دکوراسیون خانه

نوژا دیزاین

استفاده از چمن مصنوعی در دکوراسیون خانه ظاهری بسیار شیک و چشمگیر ایجاد خواهد کرد. بنابراین، اگر علاقه‌مند به ایجاد فضایی سبز و طبیعی در دکوراسیون خانه خود هستید، چمن مصنوعی می‌تواند ایده بسیار خوبی باشد. چراکه این محصول به راحتی در هر فضایی قابل نصب است و می‌تواند حس فضای سبز طبیعی را به خانه شما هدیه دهد. چمن‌های مصنوعی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی موجود هستند که هریک می‌توانند حال و هوای فضاهای طبیعی مانند باغ و فضای سبز را شبیه‌سازی کنند.

سرویس خواب بالسا

چمن مصنوعی به‌دلیل عدم نیاز به کاشت و آبیاری، قابلیت نصب و نگهداری آسانی دارد. اگر در منزل خود فضایی دارید که می‌توان از چمن مصنوعی برای آن استفاده کرد، با این کار، فضایی نشاط‌آور در خانه ایجاد کنید. اما قبل از خرید چمن مصنوعی باید با ایده‌ها و نحوه استفاده و کاربرد آن‌ها در دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف خانه آشنا شوید. با ادامه این مطلب از چیدانه همراه باشید تا بتوانید سبزی و طراوت طبیعت را در خانه خود شبیه‌سازی کنید.

چمن مصنوعی در دکوراسیون خانه

ایده‌های استفاده از چمن مصنوعی در فضاهای مختلف خانه

چمن مصنوعی را می‌توان در کف یا دیوار فضاهای مختلف خانه استفاده کرد و سبزی و طراوت طبیعت را به داخل خانه راه داد. چمن مصنوعی با قابلیت تمیز کردن آسان، بیشتر در فضاهایی مانند اتاق کودکان، بالکن، پاسیو و آشپزخانه کاربرد دارد. اما نوع دیواری آن را در فضاهای دیگری چون اتاق نشیمن یا ناهارخوری خانه هم می‌توان به‌کار برد.

ایده‌های استفاده از چمن مصنوعی در فضاهای مختلف خانه

چمن مصنوعی در اتاق کودکان

چمن مصنوعی نه تنها به اتاق بازی کودکان رنگ می‌بخشد و حس طراوت و تازگی را به‌همراه دارد، بلکه به عنوان یک سطح نرم و لطیف برای محافظت از کودک شما در برابر آسیب‌های احتمالی ناشی از برخورد مستقیم با زمین در هنگام بازی عمل خواهد کرد. بنابراین می‌تواند مکانی مناسب و امن برای کودکانی باشد که در طول روز در اتاق خود بازی می‌کنند.

چمن مصنوعی در اتاق کودکان

علاوه بر این، اگر از چمن مصنوعی برای تزئین اتاق کودک خود استفاده کنید، دیگر جای نگرانی بابت کثیفی‌ها و لکه‌های ناشی از مداد رنگی نیست. چراکه برخلاف فرش هیچ‌گونه لکه و کثیفی روی چمن مصنوعی باقی نمی‌ماند و می‌توان به راحتی تنها با یک دستمال مرطوب ناحیه مورد نظر را پاک کنید.

استفاده از چمن مصنوعی در اتاق کودک

چمن مصنوعی در دکوراسیون بالکن

اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید و بالکن دارید، ایجاد فضای سبز در بالکن راه حلی عالی برای اضافه کردن رنگ و آوردن سبزی و طراوت طبیعت به چند قدمی فضای داخلی خانه است. اما از آنجایی که گیاهان طبیعی نیاز به آبیاری دارند، به مرور زمان ممکن است با مشکلاتی مانند نفوذ نم و رطوبت به طبقات پایین مواجه شوید. بنابراین بهتر است برای طراحی دکوراسیون بالکن از چمن مصنوعی استفاده کنید. علاوه بر استفاده از چمن مصنوعی در کف، حتی می‌توان دیوار بالکن را با استفاده از دیوار سبز مصنوعی تزئین کرد تا طراوت بیشتری به فضا بخشید و احساس بهتری هنگام استراحت در بالکن یا تراس خانه داشت.

چمن مصنوعی در دکوراسیون بالکن

چمن مصنوعی در دکوراسیون پاسیو

در بسیاری از خانه‌ها و آپارتمان‌ها بخشی به نام پاسیو یا حیاط خلوت وجود دارد. استفاده از چمن مصنوعی در کف پاسیو بسیار جذاب بوده و می‌تواند تحولی جذاب در دکوراسیون منزل شما ایجاد کند. همچنین، استفاده از دیوار سبز مصنوعی در این بخش از خانه پیشنهاد می‌شود. به طور کلی، استفاده از رنگ‌های نشاط‌آوری مانند سبز که رنگ اصلی چمن مصنوعی است، بر روحیه افراد بسیار تاثیرگذار بوده و بهترین مکان برای تخلیه انرژی‌های منفی روزانه خواهد بود.

چمن مصنوعی در دکوراسیون پاسیو

چمن مصنوعی در دکور آشپزخانه

این روزها آشپزخانه‌های اپن بخشی از دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن نیز محسوب می‌شوند. برای زیبا به نظر رسیدن این فضاها باید از رنگ‌های روشن و گیاهان طبیعی استفاده کرد تا برای افرادی که بیشترین ساعات روز را در آشپزخانه سپری می‌کنند، به فضایی خسته‌کننده و یکنواخت تبدیل نشود. اما به دلیل گرمای ایجاد شده هنگام پخت غذا در آشپزخانه ممکن است نگهداری از گل‌های طبیعی در این فضا سخت باشد. برای مقابله با این مشکل می‌توان از چمن مصنوعی و دیوار سبز مصنوعی برای تزئین آشپزخانه و آوردن سبزی طبیعت به این فضا استفاده کرد.

چمن مصنوعی در دکور آشپزخانه

استفاده از چمن مصنوعی روی دیوار

یکی از کاربردهای چمن مصنوعی در دکوراسیون داخلی خانه که این روزها توسط معماران و طراحان دکوراسیون رواج پیدا کرده، استفاده از این محصول روی دیوار است. این چمن را می‌توان روی دیوار فضاهای مختلفی چون تراس، پاسیو و حتی اتاق نشیمن یا فضای ناهارخوری هم استفاده کرد.  این ایده به‌خصوص برای خانه‌هایی که دیوارهای آن قدیمی بوده، آسیب دیده و یا ترک برداشته باشد، مناسب است. چراکه به راحتی با استفاده از چمن مصنوعی می‌توان به راحتی این دیوارها را پوشاند. علاوه بر این، استفاده از این محصول باعث ایجاد فضایی آرامش‌بخش در خانه می‌شود و احساس بهتری در شما ایجاد خواهد کرد.

استفاده از چمن مصنوعی روی دیوار

نحوه خرید چمن مصنوعی برای دکوراسیون خانه

هنگام خرید چمن مصنوعی به قیمت آن دقت کنید. از آنجایی که این محصول در انواع مختلفی مانند چمن مصنوعی ورزشی و چمن مصنوعی تزئینی در بازار به فروش می‌رسد، قیمت هر یک با هم متفاوت خواهد بود. قیمت چمن مصنوعی به عواملی مانند کیفیت، نوع برند، کارخانه تولیدی، جنس نخ و الیاف مورد استفاده بستگی خواهد داشت. همچنین هزینه آن بر اساس مقدار مورد نیاز شما و متر مربع محاسبه خواهد شد.

نحوه خرید چمن مصنوعی برای دکوراسیون خانه

و در آخر

در این مطلب با کاربردهای مختلف چمن مصنوعی در دکوراسیون خانه و مزایای استفاده از آن‌ها در فضاهای مختلف خانه آشنا شدید. شما هم می‌توانید با به کار گیری این ایده‌ها سبزی و طراوت طبیعت را به خانه خود هدیه دهید. برای آشنایی با دیگر راه‌های طراحی دکوراسیون خانه و زیبا‌سازی فضای زندگی‌تان، مطلب مبلمان ترند 1403؛ محبوب‌ترین رنگ‌های مبلمان سال جدید را از دست ندهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه