نحوه تغییر دکوراسیون مغازه؛ نکات مهم + ترفندها

نحوه تغییر دکوراسیون مغازه؛ نکات مهم + ترفندها

به قلم: شقایق امیرحسینی

تغییر دکوراسیون مغازه

نوژا دیزاین

شاید دلیل پیدایش ویترین مغازه‌ها علاوه بر نمایش مایحتاج یک مغازه، تبلیغی بر جذب مشتری بوده است. ویترینی که خلاقانه چیده شود و دکوراسیون آن خیلی فکر شده انتخاب شود، می‌تواند بیشترین مشتری را به سمت یک مغازه جلب کند. این ویژگی ظاهری به باطن یک مغازه نیز راه پیدا می‌کند. هر چه یک مغازه دکوراسیون زیبا، مشتری پسند و منظمی داشته باشد، در کنار مشتری مداری، قیمت مناسب و اخلاق خوب فروشنده می‌تواند به جذب بیشتر مشتری کمک کند و بازدیدکنندگان را به مشتری ثابت آن مغازه تبدیل کند. برای تغییر دکوراسیون مغازه سعی می‌کنیم بیشتر به اصول کار بپردازیم تا برای انواع مغازه‌ها کاربردی باشد.

جکوزی ایران

برای تغییر دکوراسیون مغازه به چه چیزهایی باید توجه کنیم؟

برای موفقیت در فروش و گسترش کسب‌وکار باید رشد مثبت داشت. رشد به شکل‌های مختلفی ممکن است در کار اتفاق بیفتد. یکی از آن‌ها تغییر دکوراسیون مغازه است که باید هوشمندانه انجام شود. بنابراین، اولین گام، تعیین هدف است. تعیین کنید که دوست دارید، مغازه و کسب‌وکار شما چه مدل مشتری‌هایی داشته باشد؛ بازار هدف خود را مشخص کنید تا بتوانید چیدمان مغازه را مطابق با آن انتخاب کنید.

دکوراسیون مغازه

به‌طور مثال، اگر قرار است مغازه مکانیکی را بازسازی کنید، نمی‌توانید آن را به همان شکل که قرار است یک بوتیک لباس را بچینید تزیین کنید. به همین جهت، شناخت کافی نسبت به بازار هدف، سن مشتری‌ها، نیاز آن‌ها و اینکه دوست دارند بیشتر روی چه کالایی سرمایه گذاری کنند یا چه کالایی را بخرند مهم است. توجه به نکات ظریف و ضروری در تغییر دکوراسیون مغازه، شما را در مسیر درستی قرار می‌دهد.

پیشنهاد برای تغییر دکوراسیون

در گام بعدی، این نکته را به عنوان کلیدی‌ترین بخش کارتان در نظر بگیرید که مشتری رگ حیات کسب و کار شما است. بنابراین، سعی کنید، مغازه خود را به نحوی شیک، ساده و آرامش بخش تزیین کنید تا مشتری بتواند برای بار بعدی، بازهم مغازه یا فروشگاه شما را انتخاب کند. در نهایت، برای اینکه تغییرات ایجاد شده را بتوانید بسنجید، بهتر است عکس قبل و بعد از تغییر دکوراسیون فروشگاه را حتما تهیه کنید تا با دیدن آن امید پیدا کنید و همچنان مسیر پیشرفت را ادامه دهید!

نکات تغییر دکوراسیون مغازه برای جذب بیشتر مشتری

اگرچه که آنلاین شاپ‌ها این روزها بسیار متداول شده‌اند، اما، مغازه‌های فیزیکی هنوز جذابیت‌های خودشان را دارند و می‌توان گفت که هنوز بخش مهمی از اقتصاد و کسب‌وکار در دست مغازه‌های فیزیکی است. باید گفت که به طور میانگین تنها 8 ثانیه طول می‌کشد تا از کنار یک مغازه عبور کنید. آنچه ممکن است شما را به سمت مغازه جذب کند علاوه بر نیاز به خرید، مبلمان مغازه، تابلوهای جسورانه بر سر در آن و چیدمان ویترین و کیفیت کالاها است. به همین جهت، برای بهبود شرایط ظاهری مغازه‌ها باید کاری کرد.

پیشنهاد برای تغییر دکوراسیون

  • می‌توانید تغییر دکوراسیون مغازه را با تزیین جایگاه کالاها شروع کنید.
  • نمای مغازه را نیز نباید دست کم بگیرید. قرار دادن هوشمندانه شیشه در بخش ورودی مغازه اجازه ورود نور را به داخل می‌دهد و فضا را گرم و دلنشین می‌کند. البته، این ایده برای کافی شاپ‌ها معمولا برعکس است. کافی شاپ به فضایی دنج و راحت احتیاج دارد. بنابراین، استفاده از درهای طرح‌دار یا چوبی نیز ایده خوبی برای این فضا است.

پیشنهاد برای تغییر دکوراسیون

تصویر تغییر دکوراسیون مغازه

ازآنجایی که چیدمان دکوراسیون مغازه متناسب با ماهیت مغازه باید تغییر کند، به همین جهت سعی می‌کنیم متناسب با نوع کالایی که ممکن است بفروشید، ایده‌های مختلفی را به اشتراک بگذاریم.  پیشنهاد برای تغییر دکوراسیون در جهت افزایش مشتری، تبدیل او به یک مشتری دائمی و ایجاد حس و حال خوب در فضا است.

تغییر دکوراسیون مغازه، فروش وسایل مرتبط با تکنولوژی

اگر مغازه شما مرتبط با فروش جنبه‌های مختلف تکنولوژی از  فروش موبایل تا ویدیو گیم‌ها و تلویزیون و مانند آن است، انتخاب مبلمانی ساده و قدیمی نمی‌تواند به جذب مشتری و جلوه فروشگاه کمکی کند. شما در حال فروش آینده هستید، پس باید از مبمانی استفاده کنید ه به لحاظ ظاهری کمی با سبک معمولی متفاوت باشد. سعی کنید از مبلمان دفرمه با رنگ‌های خاص استفاده کنید.

چیدمان مغازه

استفاده از قفسه‌های هوشمندانه که با نورپردازی بسیار خاص نمایش بهتری از کالاهای شما را نشان می‌دهد، ایده نوآورانه‌ای است. این ایده با ترکیب رنگ‌های خنثی مانند بژ، سفید و مشکی برای کف، دیوارها، دکوراتیوها و مبلمان حس آرامش بیشتری را به فضا می‌بخشد.

تغییر دکوراسیون مغازه، نانوایی و قنادی

قنادی و نانوایی‌های فانتزی یکی دیگر از مغازه‌هایی هستند که به زیباتر شدن فضای شهری کمک می‌کنند. به ویژه که این نوع مغازه با بوی خوشی که در تهیه نان و شیرینی ایجاد می‌کند کمی دلرباتر از مغازه‌های دیگر خواهد بود. می‌توانید برای گرم‌تر کردن فضای نانوایی و قنادی فانتزی از مبلمان چوبی کمرنگ استفاده کنید.

دکوراسیون مغازه

مکمل رنگ چوبی بلوند، سفید است که استفاده از این رنگ در کنار رنگ چوبی بلوند می‌تواند فضایی مدرن و متناسب با آنچه که یک نانوایی را به نمایش می‌گذارد همراستا باشد. می‌توانید از رنگ آبی و نور ملایم اما زیاد در این فضا استفاده کنید. ورودی را با یک شیشه بزرگ پر کنید تا زیبایی بیشتری به نمای نانوایی بدهید.

تغییر دکوراسیون مغازه، فروش ظرف یا خرده فروشی

فروش ظرف یکی از مغازه‌هایی است که بسیاری از افراد به صورت تفننی برای دیدن اجناس وارد آن می‌شوند. این حضور ممکن است منجر به خرید شود یا نشود که برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری ثابت می‌توانید فضا را برای بازگشت دوباره آن‌ها آماده کنید.

تغییر دکوراسیون مغازه

استفاده از خطوط دوار به همراه دکوراتیوهای طبیعی و فرش یا گلیم ایرانی می‌تواند فضا را زیباتر کند. قرار دادن طبقه‌ها و قفسه‌ها به صورت استراتژیک به شما کمک می‌کند بتوانید به شکلی جذاب مغازه را بچینید تا بتوانید به این شیوه احساسات خریدار را تحت تاثیر قرار دهید.

تغییر دکوراسیون مغازه، کافی شاپ

کافی شاپ محلی برای استراحت، دورهمی‌های دوستانه، کاری و قرارهای عاشقانه است. به همین دلیل، در کنار جزییات، توجه به کلیات فضا اهمیت ویژه‌ای دارد. گردآوری تمامی المان‌های موجود در کافی شاپ، از دستگاه‌های قهوه ساز گرفته تا انواع لیوان برای سرو نوشیدنی و دمنوش و بستنی همگی می‌توانند ایده مناسبی برای فضا باشد.

پیشنهاد برای تغییر دکوراسیون مغازه

برای زیباتر کردن فضا استفاده از لامپ‌های آویز در شکل‌های مدرن می‌تواند زیبایی بیشتری به فضا بدهد. انتخاب رنگ در این حالت، کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. می‌توانید از رنگ‌های گرم یا خنثی برای زیبایی بخشیدن به فضا استفاده کنید تا مکانی فوق‌العاده برای لذت بردن از نوشیدنی گرم یا سرد در کنار دوستان در فصل‌های مختلف سال فراهم کنید.

تغییر چیدمان مغازه، استفاده از شیشه‌های یکسره بزرگ

یکی از ایده‌های تغییر دکوراسیون مغازه با هزینه کم، استفاده از یک شیشه یکسره بزرگ است که نمای داخلی مغازه را کاملا در معرض دید قرار می‌دهد. رنگ آمیزی بسیار ملایم، استفاده از قفسه‌های چوبی منظم می‌تواند بر زیبایی بیشتر مغازه اضافه کند. این مدل مغازه‌ها هر عابری را به داخل دعوت می‌کند.

شیشه یکسره

می‌توانید حتی با نورپردازی ملایم و کفپوشی با رنگ خنثی به جذابیت فضای مغازه بیفزایید. نکته دیگری که می‌توانید به آن توجه کنید، استفاده از کانتری به رنگ سفید است که بتوانید اجناس را هنگام پرداخت و تحویل کالا روی آن قرار دهید. می‌توانید این فضا را با استفاده از لامپ‌های خاص تزیین کنید.

چیدمان مغازه به روش رترو

چیدمان رترو مغازه

استفاد از دیوارهایی با دکوراسیون پرپیچ و تاب می‌تواند حس بسیار خاصی به فضای مغازه شما بدهد. این دیوارها به لحاظ بصری و زیبایی شناسی با کمک رنگ‌هایی چون سبز لیمویی، نارنجی آتشین یا رنگ زمردی می‌تواند المان‌های استفاده شده در مغازه را برجسته‌تر کند. البته، این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که بتوانید از رنگ سفید به عنوان رنگ پایه در مغازه برای رنگ آمیزی کفپوش یا سقف استفاده کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه