چرا طراحی دکوراسیون را به متخصص بسپاریم؟

چرا طراحی دکوراسیون را به متخصص بسپاریم؟

به قلم: یاسین کوثری
محتوای حمایت شده

اگر فکر می کنید که طراحی دکوراسیون کار بسیار ساده‌ای است وخودتان به تنهایی از عهده اش برمی‌آیید، باید بگویم متاسفانه سخت در اشتباهید. بعضی ها تصور می‌کنند که کمک گرفتن از یک متخصص و طراح دکوراسیون، دور ریختن پول است. آنها می‌گویند که چرا باید کلی پول به یک طراح دکوراسیون بدهیم تا او مثلا یک تابلوی گرانقیمت نامفهومی را به دیواری آویزان کند و فلان گلدان عجیب غریبی را در گوشه‌ای قرار دهد؟ درحالی که خودمان با خیلی کمتر از این‌ها می‌توانیم همه این کارها را یکجا انجام دهیم.

نوژا دیزاین

اگر شما هم از این دسته اید و فکر می‌کنید بدون داشتن تخصص، می‌توانید مثل یک طراح دکوراسیون و یا حتی بهتر از آن عمل کنید و گلی به سر خانه یا دفترتان بزنید، درحال اشتباه هستید؛ شک نکنید بالاخره دسته گل بزرگی آب می‌دهید و خیلی چیزها از جمله پولتان به هدر خواهد رفت. طراحی دکوراسیون خیلی تخصصی‌تر از آن است که فکرش را بکنید. پیشنهاد می‌کنم برای روشن شدن اهمیت طراحی دکوراسیون و زوایای پنهان آن تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

سرویس خواب بالسا

به چه کسی طراح دکوراسیون می گویند؟

وقتی شما با یک شرکت دکوراسیون داخلی قرارداد می‌بندید تا از تخصص یک مهندس طراحی یا گروهی از مهندسان طراح استفاده کنید، به وضوح متوجه می‌شوید که چه میزان تفاوت وجود دارد. میان یک طراح حرفه ای و یک فرد غیر متخصص تفاوت از زمین تا آسمان است. طراح دکوراسیون، شخصی است که می تواند فضای داخلی خانه شما را با تخصص خود متحول کند؛ چراکه دانش و مهارتش به دلیل وجود مدرکی است که به خاطرش سال‌ها مطالعه کرده، آموخته و آزمون‌های دانشگاهی زیادی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

چرا باید کارها را یک طراح داخلی بسپاریم

همیشه برای کسی که قصد بازسازی داخلی خانه و دفتر خود را دارد، این یک سوال دشوار است؟ اکیداً به شما پیشنهاد می کنیم از خدمات یک متخصص یا شرکت تخصصی استفاده کنید. در اینجا به برخی از دلایل مهم انتخاب طراح اشاره می کنیم:

صرفه جویی در وقت و هزینه

با حضور یک طراح داخلی در زمان و هزینه خود صرفه جویی می‌کنید. شاید برایتان عجیب باشد، ولی شک نکنید که هزینه‌ای که برای استخدام یک طراح داخلی حرفه‌ای می‌کنید‌‌، به طور تصاعدی باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شما می‌شود؛ چراکه این کار شما را از تکرار اشتباهات پرهزینه و گران نجات می دهد و یک دکوراسیون شیک با هزینه مناسب به شما ارائه می‌دهد.

برنامه ریزی و بودجه بندی

یک طراح داخلی متخصص، با انجام بودجه بندی مناسب و دقیق، همیشه چشم اندازی از پیشرفت کار، به شما ارائه می دهد. او شما را از زمان جلوتر می‌برد و از اتلاف وقت جلوگیری می‌کند. این شفافیت در بودجه و زمانبندی، همه چیز را به نصف تقلیل می دهد. پس عقل حکم می‌کند که برای به حداکثر رساندن راندمان کار خود به این متخصصان تکیه کنید.

ایجاد ارزش افزوده

هنگامی که یک طراح و متخصص دکوراسیون داخلی را به کمک می‌طلبید، با نوسازی و تحولی که در منزل شما ایجاد می‌کند، باعث می‌شود منزلتان، با ارزش افزوده‌ای مواجه شود که برای خیلی‌ها چشمگیر و جذاب است. یک طراح داخلی حرفه‌ای یک برنامه عملیاتی قوی دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا ماهرانه هزینه کنید و در عوض همینطور قیمت و ارزش منزلتان بالا و بالاتر می‌رود.

ارزیابی دقیق‌تر توسط متخصصان

جمله ای وجود دارد که می‌گوید “طراحی شگفت انگیز، تصادفی اتفاق نمی‌افتد." برای به دست آوردن یک نتیجه با کیفیت، به یک متخصص هم نیاز است. یک نگاه دقیق و تخصصی، می‌تواند جلوی اشتباهات رایج را بگیرد. متخصصان طراحی داخلی، جزئیات خاصی را می‌بینند که توسط شما نادیده گرفته می‌شوند.

همیشه جزئیات خاصی وجود دارد که باید توسط متخصص بررسی و تأیید شود. مثلاً باید مبلمان اتاق نشیمن با بقیه اجزاء هماهنگ، ابعاد میز غذاخوری مناسب و کفپوش و فرش‌ها در تطابق کامل با همه چیز باشد. به خاطر داشته باشید که “هماهنگی، خود زیبایی است." در مورد فضای داخلی این طراحان هستند که می‌دانند چگونه همه چیز را از نظر زیبایی شناسی جذاب‌تر کنند.

طراح دکوراسیون، رابط بین شما و دیگران

طراح داخلی رابطی بین شما و عوامل دخیل در بازسازی است. او بهتر می‌تواند با بخش های فرعی تیم ساخت و ساز، هماهنگ باشد. اگر این اولین بار است که خانه یا محل کار خود را بازسازی می‌کنید، به کسی نیاز دارید که از طرف شما دوندگی‌های لازم را انجام دهد؛ برخورد با پیمانکاران، کارگران و فروشندگان مصالح و تجهیزات، گاهی اوقات می‌تواند طاقت فرسا باشد و در این شرایط واقعا خوب است که کسی شما را یاری دهد. معمولا بین مشتریان و فروشندگان شکافی از نظر اعتماد وجود دارد که یک طراح داخلی حرفه‌ای می‌تواند این شکاف را پر کند.

انتخاب های بهتر

ارتباطات در طول زمان توسعه می‌یابد و نمی‌توان آن را یک روزه به دست آورد. وقتی شما با متخصص طراحی داخلی قرارداد می‌بندید، مثل این است که با تمام افرادی که او در طی سال ها برای خود جمع کرده است، مرتبط شده‌اید و افراد ماهر و کاربلدی را که او به پروژه شما دعوت کرده است، از آن خود کرده اید. طراح داخلی می‌داند که به چه کسی و به کجا مراجعه کند. پس بهترین کار، تفویض اختیار کارها به اوست.

همیشه نظر شخص سوم اختلاف‌ها را برطرف می‌کند

شما، همسرتان، سایر اعضای خانواده یا شریکتان؛ مطمئناً پیشنهادات و نظرات متفاوتی در مورد دکوراسیون داخلی خانه یا دفتر کارتان خواهید داشت. برای تصمیم گیری صحیح و مهم، همیشه بهترین کار این است که از متخصصی استفاده کنید که به عنوان شخص سوم وارد ماجرا شود و با نظرات کارشناسانه قائله را ختم کند.

نگاه هنری و نتیجه قابل توجه

چرا به یک طراح داخلی حرفه ای نیاز دارم؟ به این دلیل که طراح دکوراسیون، شگفتی‌ها را به پروژه بازسازی شما می‌آورد. معمولاً این متخصصان، غیر کلیشه‌ای فکر می‌کنند و همیشه تصویری بزرگ در ذهن خود دارند. پیش بینی‌های آن‌ها باعث می‌شود که به طور خلاقانه فضای داخلی شما را بهبود بخشند. یک طراح داخلی خوب هرگز شما را ناامید نمی‌کند. آن‌ها خانه شما را به یک فضای گرم و دلچسب تبدیل می‌کنند.

خلاقیت

چیدمان بی نقص یک خانه کاری گیج کننده و دشوار است که در هنگام بازسازی پیچیده‌تر هم می‌شود. هنگامی که یک طراح داخلی حرفه‌ای استخدام می‌کنید، دکوراسیون منزل شما دیگر حال و هوای نامتناسبی ندارد. سفارش نادرست تجهیزات و اثاثیه، استخدام برق‌کار ناوارد، انتخاب رنگ‌های بی‌منطق برای دیوارها و خرید مبلمان نامناسب، دیگر اتفاق نمی‌افتد؛ چراکه طراح دکوراسیون، ترفندها و ایده‌های زیادی در ذهن خود دارد که به طور موثری این موضوعات را حل می‌کند.

نتیجه و کلام آخر

انتخاب هوشمندانه، نتیجه سپردن کارها به متخصص دکوراسیون است. کار طراحی و دکوراسیون را به طراح داخلی حرفه‌ای بسپارید؛ مخصوصاً اگر ایده‌ای در مورد طراحی داخلی ندارید. چراکه برای طراحی دکوراسیون داخلی به مهارت نیاز داریم. البته فراموش نکنید که قبل از به دست آوردن یک طراح آینده نگر، تحقیقات کاملی را در مورد یک شرکت متخصص و متخصصان خوشنام انجام داده باشید که با سلیقه شما هم سازگار باشند. ما در معماران جهت درمورد نحوه انتخاب طراح و متخصص بازسازی داخلی به شما کمک می‌کنیم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه