دکوراسیون چوبی پذیرایی؛ طراحی فضایی گرم و پرطرفدار

دکوراسیون چوبی پذیرایی؛ طراحی فضایی گرم و پرطرفدار

به قلم: سمانه زارعی

در مطالب قبلی راجع به دکوراسیون پذیرایی و انواع سبک‌های طراحی داخلی پذیرایی صحبت کرده‌ایم. شما می‌توانید برای طراحی پذیرایی، ایده‌های زیادی پیاده کنید. از انواع سبک‌های طراحی متنوع تا متریال‌های جذاب و کاربردی. یکی از متریال‌هایی که استفاده از آن در طراحی داخلی؛ طرفدار زیادی دارد چوب است. در این مطلب راجع به دکوراسیون چوبی پذیرایی و کاربرد چوب برای طراحی داخلی پذیرایی صحبت خواهیم کرد.

 

قالیشویی ادیب

دکوراسیون چوبی داخل منزل

چوب هم در داخل ساختمان و هم فضای بیرونی کاربرد دارد. کاربرد چوب در طراحی؛ گرما و صمیمیت را به فضا وارد می‌کند. چوب را می‌توان به روش‌های مختلفی وارد دکوراسیون پذیرایی کرد؛ از دیوار و کفپوش چوی گرفته تا اکسسوری‌ها و دکوری‌های چوبی مختلف. در ادامه ایده‌هایی از کاربرد چوب در دکوراسیون چوبی پذیرایی را ببینید.

 

دکوراسیون چوبی سنتی

اجرای یک دکوراسیون سنتی، با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. به دلیل اینکه چوب در بناهای قدیمی بسیار کاربرد داشته است. استفاده از آن در طراحی دکوراسیون‌های امروزی، حسی از گذشته و سنتی بودن را برای ما تداعی می‌کند. در دکوراسیون چوبی سنتی اغلب از مبلمان چوبی گره چینی شده، میز جلومبلی یا میز تلویزیون چوبی و یا دکوری‌های چوبی سنتی در پذیرایی استفاده می‌کنند. انتخاب این نوع وسایل به چیدمان  دکوراسیون چوبی منزل ایرانی کمک می‌کند.

 

دیوارهای چوبی در دکوراسیون پذیرایی

یکی از راهکارهای استفاده از چوب در پذیرایی؛ کاربرد چوب در بخشی از دیوارهای پذیرایی است. مطمئنا اگر بخواهید از چوب در همه دیوارهای پذیرایی استفاده کنید؛ به جز کوچک نشان دادن فضا، حس بودن در یک کلبه چوبی را خواهید داشت. البته این موضوع سلیقه‌ای است و باید ببیند با سلیقه شما همخوانی دارد یا نه. همچنین باید به هزینه استفاده از چوب هم توجه کرد. می‌توانید یکی از دیوارهای پذیرایی مانند دیوار پشت تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی با دیوارپوش چوبی بپوشانید.

 

کفپوش چوبی در دکوراسیون پذیرایی

گزینه‌های زیادی برای انتخاب کفپوش پذیرایی وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از پارکت چوبی؛ متریال چوب را به فضای پذیرایی بیاورید. برای انتخاب کفپوش چوبی و رنگ آن، به هماهنگی آن را دیگر فضاها مانند دیوارها و یا مبلمان توجه کند.

مطلب پیشنهادی: پارکت لمینت یا کفپوش پی وی سی، کدام یک را بخریم؟

 

وسایل چوبی در دکوراسیون

اکسسوری‌ها، مبلمان و انواع دکوری چوبی راه دیگری برای اضافه کردن این متریال به فضای پذیرایی هستند. اگر به دنبال انتخاب وسایل چوبی برای پذیرایی هستید؛ مبلمانی که دسته‌ها و پایه‌هایی چوبی دارند، ساعت‌های ایستاده چوبی، کنسول چوبی، پارتیشن‌ها و یا قفسه‌های کتاب از جنس چوب، انتخاب‌های خوبی برای پذیرایی شما هستند. برخی از اکسسوری‌ها مانند مجسمه‌های خاص، سه پایه‌های گلدان، دکور چوبی دیواری، سینی پذیرایی ویا میزهای عسلی هم می‌توانند با جنس چوبی خود در دکوراسیون پذیرایی موثر باشند.

 

چرا از چوب استفاده کنیم؟

استفاده از متریال چوب، مزیت‌های زیادی دارد. برخی ازویژگی‌های چوب که باعث جذابیت آن شده است عبارتند از:

  • چوب یکی از متریال‌های طبیعی است که باعث جریان انرژی مثبت و آرامش در فضای داخلی خانه می‌شود. و یک متریال سالم است.
  • چوب با انواع متریال‌های دیگر هماهنگی دارد و به راحتی می‌توانید در دکوراسیون چوبی پذیرایی؛ چوب را با مصالح دیگر به صورت ترکیبی استفاده کنید.
  • یکی از انواع متریالی است که در انواع سبک‌های دکوراسیون پذیرایی کاربرد دارد.

 

کلام آخر:

در این مطلب راجع به دکوراسیون چوبی پذیرایی صحبت کردیم. چندین نمونه از دکوراسیون چوبی پذیرایی را آوردیم تا بتوانید از آنها ایده بگیرید. همچنین می‌توانید، اگر به دنبال یک دکوراسیون جذاب هستید، از یک طراح دکوراسیون کمک بگیرید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه