مهمانی شب یلدا، 9 ایده برای آنهایی که خانه کوچک دارند.

مهمانی شب یلدا، 9 ایده برای آنهایی که خانه کوچک دارند.

به قلم: سمانه زارعی

شب یلدا نزدیک است و اغلب افراد در حال برنامه‌ریزی برای مهمانی و دورهمی هستند. ممکن است یکی از محدودیت‌های خانواده‌ها در برگزاری جشن شب یلدا، کوچکی خانه باشد. ولی نگران نباشید، با چند ترفند کوچک، می‌توانید یک مهمانی شب یلدا با لحظه‌هایی یاد ماندنی داشته باشید. اگر خانه شما هم کوچک است، این مطلب را بخوانید.

مبلمان اداری راحتیران

 

1. وسایل جاگیر را برای مهمانی شب یلدا جابه‌جا کنید.

پذیرایی و نشیمن خانه را تا حد امکان خلوت کنید. وسایل اضافی که جاگیر هستند را در اتاق قرار دهید. و یا بعضی از وسایل را موقتا در انباری بگذارید تا فضای بیشتری برای مهمانی شب یلدا داشته باشید. مثلا گلدان‌هایی که روی زمین پذیرایی چیده‌اید را در اتاق و روی میز قرار دهید.

مطلب پیشنهادی: آداب و رسوم شب یلدا در 10 نقطه جهان

2. در مهمانی شب یلدا به فضای نشستن افراد فکر کنید.

تعداد مهمان‌ها را بررسی کنید. اگر صندلی‌های اضافی در اتاق و یا آشپزخانه دارید، می‌توانید در پذیرایی قرار دهید تا همه بتوانند از صندلی استفاده کنند. اگر فکر می‌کنید همه مهمان‌ها روی مبلمان پذیرایی جا نمی‌شوند، نگران نباشید، تعدادی از افراد می‌توانند روی فرش بنشینند. برای مهمانی شب یلدا پس به چیدمان فرش در پذیرایی هم توجه کنید.

3. لوازم دکوری و اکسسوری‌ها را در جای مناسب بگذارید.

وقتی قرار است مهمانی شب یلدا در خانه کوچک برگزار شود، نباید وسایل اضافی و اکسسوری‌ها دم دست و در مسیر رفت و آمد باشند. در این صورت ممکن است هم جابه‌جایی افراد سخت‌تر شود و هم احتمال برخورد با آنها بیشتر شود.

4. جایی برای وسایل مهمانان شب یلدا

یکی از ترفندهای مهم در مهمانی شب یلدا در خانه کوچک، قرار دادن جایی برای وسایل مهمان‌ها است. گوشه‌ای از اتاق و یا یک کمد را برای قرار دادن وسایل مهمان‌ها در نظر بگیرید تا فضای پذیرایی و نشیمن با وسایل مهمان‌ها گرفته نشود.

5. تهویه و دمای خانه را در نظر داشته باشید.

برنامه‌یزی درست کارها برای مهمانی شب یلدا درخانه کوچک مهم است. برنامه آشپزی را طوری درنظر بگیرید که قبل از آمدن مهمان‌ها پخت و پز تمام شده باشد. در این صورت دمای خانه زیاد نمی‌شود و از طرفی لازم است قبل از رسیدن مهمان‌ها بوی غذا از خانه خارج شود. کمی در و پنجره‌ها را باز بگذارید.

6. از همه بخش‌های خانه استفاده کنید.

برای مهمانی در خانه کوچک، از همه قسمتهای خانه استفاده کنید تا برای پذیرایی و مدیریت مهمانی خیالتان راحت باشد. می‌توانید یکی از اتاق‎ها را برای بچه‌ها در نظر بگیرید تا زمانی که بزرگترها مشغول صحبت کردن و آماده سازی غذا هستند، کودکان در اتاق بازی کنند.

7. مهمانی شب یلدا با پذیرایی خلاقانه

یکی از بخش‌های مهم مهمانی شب یلدا، تزیین سفره شب یلدا است و احتمالا در یک خانه کوچک قسمت سخت ماجرا پذیرایی از مهمانان است. بهتر است از ظروفی استفاده کنید که جای کمتری روی میز بگیرند. ظرف پذیرایی چند طبقه ایده‌ای برای استفاده از فضا در چند طبقه است. سعی کنید خوراکی‌های پذیرایی را طوری آماده کنید که نیاز به برش و یا استفاده از ظروف دیگر نداشته باشد. مثلا می‌توانید فینگر فودهای میوه‌ای تهیه کنید.

 

8. در مهمانی شب یلدا میز سلف سرویس بچینید.

احتمالا در خانه کوچک جایی برای چیدن میز برای نشستن دور آن و سرو غذا نباشد در این صورت یک میز برای چیدن انواع خوراکی و غذاها در نظر بگیرید. پذیرایی به روش سلف سرویس کار را راحت‌تر می‌کند.

مطلب پیشنهادی: ظروف مخصوص شب یلدا، رف‌های جذاب طرح انار و هندوانه

9. مهمانی شب یلدا را سخت نگیرید!

درست است که ممانی در خانه کوچک کار راحتی نیست ولی اگر از قبل به درستی برنامه ریزی کنید در پذیرایی از مهمان‌ها به مشکل نخواهید خورد. اگر به فکر خوش گذراندن و لذت بردن باشید، موضوع کم بودن فضا اهمیت زیادی نخواهد داشت. همه چیز به شما بستگی دارد. پس سخت نگیرید و طولانی‌ترین شب سال را خوش بگذرانید.

مطلب پیشنهادی: گیفت شب یلدا، شب چله چی هدیه بدیم؟

کلام آخر:

در این مطلب 9 ترفند برای برگزاری مهمانی در خانه کوچک را گفتیم. نگران کوچک بودن خانه نباشید و با برنامه ریزی هر کاری را به خوبی پیش ببرید تا شب یلدایی به یاد ماندنی داشته باشید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه