دکوراسیون جذاب کافه بهرام رادان در منطقه لاکچری نشین تهران

دکوراسیون جذاب کافه بهرام رادان در منطقه لاکچری نشین تهران

به قلم: مهشید بختیاری

نوژا دیزاین

بسیاری از سلبریتی ها بعنوان شغل دوم به تاسیس و اداره کافه و رستوران می‌پردازند و به سلیقه خودشان یک فضای شخصی پدید می‌آورند تا از طرفدارانشان پذیرایی کنند. بهرام رادان، یکی از چهره‌های مطرح سینمای ایران نیز از قافله کافه‌دارها جا نمانده و در شمال شهر تهران یکی از شعب کافه‌های زنجیره‌ای ویونا را متعلق به خود کرده است. در این مطلب به تماشای دکوراسیون داخلی خاص و جذاب کافه بهرام رادان می‌نشینیم و فضای آن را از منظر طراحی داخلی بررسی می‌کنیم.

سرویس خواب بالسا

یک کافه روشن و دلباز با طراحی استثنایی

در شرایطی که بیشتر کافه‌ها دچار اپیدمی فضای تاریک و چراغ‌های کم‌سو و دکورهای افسرده شده‌اند، کافه بهرام رادان ساز مخالف را کوک کرده و به طراحی یک فضای شاد و زنده روی آورده است. استفاده از تم زردرنگ در تابلوی ورودی، صندلی‌ها، چترهای تابستانی و جزئیات دکوراسیون فضایی دوستانه و پرانرژی ایجاد کرده است و کمتر کسی دلش می‌آید این فضای جذاب را ترک کند. شمار زیاد مشتریانی که هرروز به این کافه سر می‌زنند ثابت کرده است که روانشناسی رنگ‌ها یک بازاریابی هوشمندانه در طراحی کافه و رستوران به شمار می‌آید.

کافه بهرام رادان در هیاهو و شلوغی مناطق اطراف به یک مکان استثنایی تبدیل شده است که عشاق در آن خاطره می‌سازند و دوستان خاطره‌بازی می‌کنند. در چنین فضایی وجود گل و گیاه باعث تقویت سرزندگی محیط کافه می‌شود. همانطور که در عکس‌ها مشاهده می‌کنید در دیزاین کافه فلاورباکس‌های متعددی قرار دارد که در کنار دکور چوبی حس زیبای قرار گرفتن در یک طبیعت کوچک را به مشتری القا می‌کند.

کافه‌گردهایی که پشت میز می‌نشینند و به مطالعه کتاب و مجله‌های روز می‌پردازند و یا در دورهمی‌های دوستانه به گپ زدن با دوستانشان مشغول می‌شوند خوب می‌دانند که یک فضای روشن و پرنشاط چقدر می‌تواند فکر را آزاد کند و طراحان این کافه نیز به خوبی به نیاز مشتریان خود در این زمینه واقف بوده‌اند. ما پیش از این نیز با بررسی دکوراسیون خانه لاکچری نیوشا ضیغمی مفصلا درباره تاثیر رنگ‌بندی فضا بر انرژی محیط صحبت کرده‌ایم.

در طراحی کافه‌های جوان‌پسند و امروزی کمتر کسی به سراغ دکوراسیون کلاسیک می‌رود. در این کافه نیز همگام شدن با مد روز و مدرنیزه کردن فضای داخلی با استفاده از میز و صندلی‌های ساده و مینیمال و پرهیز از تزئینات اضافی و غیرضروری، آرامش دلپذیری را به فضا اضافه می‌کند، و چه چیز بهتر از یک محیط مدرن و خوش آب و رنگ برای آن که از شلوغی‌های کلافه‌کننده روزمره به آن پناه ببریم؟

چیدمان دلنشین جلوی کافه در خنکای بهاری

شاید استفاده از میز و صندلی در فصول سرد پاییز و زمستان در فضای خارجی کافه چندان منطقی و کاربردی به نظر نرسد، اما حالا بهترین زمان بهره بردن از نسیم خنک و دلچسب بهاری است. در طراحی این کافه سعی شده است تا از تمام فضا به نحو احسن استفاده شود، به همین دلیل در فضای جلوی کافه، چیدن میز و صندلی و چترهای تابستانی به افراد این امکان را داده است که از هوای آزاد لذت ببرند و در آرامش قهوه‌ای بنوشند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون خانه کریم باقری، تصاویری از پنت هاوس ورزشکار محبوب

در پایان …

اگر روزی گذرتان به کافه این بازیگر خوشنام سینمای ایران افتاد لحظاتی را به تماشای دکوراسیون داخلی و فضای پیرامونی اختصاص بدهید و به تاثیر هریک از جزئیات دکوراسیون بر روحیه و احساساتتان فکر کنید. در این صورت است که به هنر جذاب و خلاقانه دنیای معماری و دکوراسیون داخلی پی خواهید برد.

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه