5 پادکست ایده‌آل به انتخاب چیدانه برای شنیدن در نوروز

5 پادکست ایده‌آل به انتخاب چیدانه برای شنیدن در نوروز

به قلم: مهشید بختیاری

مدیوم پادکست چندوقتی است که خیلی روی بورس آمده و خیلی‌ها حتی بیشتر از تماشای ویدئو به آن علاقمند شده‌اند. اصلا بهمین خاطر است که دنیای پادکست شروع به رشدی ناگهانی کرد طوری که الان در کست‌باکس درمورد هر موضوعی که سرچ کنید حتما چندتایی پادکست برایش ساخته شده است. پادکست‌ها زمان مرده شما را زنده می‌کنند. وقتی مشغول شستن ظرف هستید یا وقتی در ترافیکی کشدار و حوصله‌سربر گرفتار شده‌اید یک پادکست جذاب به دادتان می‌رسد و گوینده آن که شبیه به دوستی نادیده می‌ماند درمورد موضوع دلخواهتان شروع به صحبت می‌کند. تعطیلات عید نوروز زمان خوبی برای شنیدن پادکست‌های جدید و جالب است. در این مطلب به انتخاب خودمان 5 پادکست ایده‌آل را به شما معرفی خواهیم کرد تا با شنیدن آن‌ها از لحظه به لحظه تعطیلات خود به بهترین شکل استفاده کنید.

نوژا دیزاین

پادکست

کاغذدیواری آیدی

رادیونیست

«رادیو نیست» روایت مکان‌هایی است که در گذشته نقش موثری در روزگار خود داشته‌اند، اما امروز یا نیستند یا اگر هستند تغییر نقش و کاربردی داده‌اند. مکان‌هایی که اگرچه امروز خاموشند اما در سینه خود قصه‌هایی شنیدنی و ماجراهایی تکان‌دهنده نهفته‌اند. رادیونیست زبان ناطق مکان‌های فراموش‌شده است.

رادیو تراژدی

در این رادیو هر ماه یک داستان تراژیک و واقعی منتشر می‌شود. رادیو تراژدی به داستان شخصیت‌هایی می‌پردازد که آنچنان معروف و شناخته‌شده نیستند و معمولا اطلاعاتی از آن‌ها در دست نیست اما این مجموعه اطلاعاتش را بدون مخدوش کردن حقیقت، بر اساس واقعیت و کشفیات روزنامه‌نگاران تحقیقی به دست می‌آورد، ناگفته‌هایی که احتمالا برای شما تازه و بسیار شنیدنی خواهد بود.

صدای خیال

اگر اهل دنبال کردن زندگی هنرمندان و سلبریتی‌های نامدار و خاص این سرزمین هستید برای شما خبرهای خوب داریم. صدای خیال با تولید محتوا درمورد داستان زندگی پدیده‌های دنیای هنر می‌پردازد و برای شما قصه‌های جالبی در چنته خواهد داشت.

رادیو جولون

«کیمیا خسروی» و «سالار موسوی» حوالی سال 1396 بود که تصمیم گرفتند از مسافرت‌های دور و نزدیک خود پادکست بسازند، تجربه‌های دست اول خودشان را با دیگران به اشتراک بگذارند و درواقع به ضرب‌المثل «وصف‌العیش، نصف‌العیش» معنا ببخشند، چه برای آن‌ها که مبتدی و تازه اول راه هستند، و چه آن‌ها که بسیار سفر رفته و پخته شده‌اند! برای خیلی‌ها که نوروز بهترین زمان است برای گشت و گذار و مسافرت، اپیزودهای این پادکست می‌تواند حکم نقشه راه را داشته باشد.

تراول کست

باز هم پادکستی برای عاشقان سفر! تراول کست در دو فصل ارائه می‌شود: فصل اول به معرفی جاذبه‌های توریستی و گردشگری ایران می‌پردازد و در فصل دوم با گردشگران مصاحبه می‌کند و تجربیان آن‌ها را مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارد. به قول مجید قربانی، راوی پادکست: «خود همین پادکست برای شما یکجور مسافرت به حساب می‌آید، سفری که با یک هدفون در گوش شروع می‌شود اما پایانش ممکن است نامعلوم باشد.»

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
ثمین در تاریخ 12 فروردین 1402
سلام ثمین هستم خیلی به دردم خورد

ثبت دیدگاه