ستاره خانمی که چاق و لاغرش هم الگوی همه دختران دنیاست!

ستاره خانمی که چاق و لاغرش هم الگوی همه دختران دنیاست!

به قلم: تحریریه چیدانه

ادل یک فشن آیکون

نوژا دیزاین

چگونه اَدل به یک استایل آیکون تبدیل شد؟ چرا از طرفدارانش خواست از او الگو نگیرند؟ او در سال‌های اخیر ورزش کردن و رفتن منظم به باشگاه را آغاز کرد اما نه برای وزن کم کردن! او در مصاحبه خود گفت که کاهش وزن تنها یکی از نتایج ورزش کردن بوده و انگیزه اصلی او برای این کار مدیریت کردن اضطراب است. در حال حاضر بسیاری از رسانه باتوجه به تغییرات عمیقی که در ظاهر این خواننده انگلیسی زبان ایجاد شده، نمی‌توانند خود را از حرف زدن درباره او بازدارند. سبک او خاص و بی نظیر بوده و به لحاظ مد در میان شمار زیادی از افراد مشهور و سرشناس مورد تشویق و تمجید قرار گرفته است. اغلب از او به عنوان استایل آیکون (الگوی استایل الهام بخش) نام برده می‌شود اما اَدل همیشه این طور نبوده است.

کی پلاس

قصد داریم تا عکس‌های اَدل را از مجلات قدیمی مرور کنیم تا به زمانی برسیم که او به یک استایل آیکون تمام عیار برای زنان در سراسر دنیا تبدیل شد.

برای خواندن سایر مطالب مربوط به سلبریتی‌ها در چیدانه می‌توانید به بخش چهره ها بروید.

اولین قدم‌ها در صنعت مد

ادل یک فشن آیکون

این عکس متعلق به اولین فرش قرمزی است که اَدل روی آن قدم گذاشت؛ مراسم اهدا جوایز بریت سال ۲۰۰۸ در لندن. او با ترانه‌هایی که برای عشق کودکی خود خوانده اولین کاندید برای دریافت جایزه اعلام شد. به مرور آهنگ‌هایش به جایگاه‌های برتر نمودار موسیقی رسیدند. مجلات درباره او این طور نوشتند:《اَدل توانایی آن را دارد تا در میان هنرمندان معتبر و الهام بخش نسل خود قرار بگیرد‌.》

ادل یک فشن آیکون

حتما بخوانید:

اگرچه در ابتدا این خواننده ۳۵ ساله از دنیای مد دور بود اما بعدها مد را به عنوان بخشی از حرفه خود پذیرفت. اَدل وقتی برای عکس برداری مجله ووگ دعوت شد. آنا وینتور سردبیر بریتانیایی وقت مجله ووگ به او کمک کرد تا از میان لباس‌هایی که دوخت طراحان معروف بود، پیراهنی رت انتخاب کند‌. پس از آن اَدل گفت:《مثل این بود که من هم یک از کاراکترهای فیلم شیطان پرادا بپوشد‌ هستم.》

ادل یک فشن آیکون

مراسم اهدا جوایز موسیقی گِرمی در سال ۲۰۰۹ از راه رسید و حال خواننده نوظهور باید برای دریافت جایزه آماده می‌شد. گروهی از آرایشگران و استایلیست‌ها برای کمک به او وارد صحنه شدند و او به بهترین شکل روی فرش قرمز قدم گذاشت. لباس کوکتل ساتن مشکی سفارشی از باربارا تی فانک به نحو احسن ادل را آراسته و خواننده‌ای آینده دار جلوه می‌داد. اَدل قبل از این مراسم گفت که نسبتا با اعتماد به نفس بیشتری به این مراسم خواهد رفت.

ادل یک فشن آیکون

با این حال زندگی اَدل به دور از زرق و برق بود‌. سبک زندگی که او برای خود داشت چندان سالم به نظر نمی‌رسید. گاهی به خاطر حس بدی که بعد از دوری از خانه خود داشت، اجرای خود را در تو کنسرت‌هایش لغو می‌کرد. اَدل از این دوره به نام بحران اولیه زندگی‌اش یاد می‌کند‌. خوشبختانه این دوره طولانی نبود و ستاره بریتانیایی دوباره شروع به درخشیدن کرد.

ادل یک فشن آیکون

ستاره نوظهور به مرور بهبود یافت و موسیقی او روز به روز بر محبوبیتش افزوده می‌شد تا اینکه رکوردهای فروش آهنگ‌های او شکسته شدند و مجلات هر رویدادی که اَدل خوش صدا در آن ظاهر می‌شد مورد بررسی قرار می‌دادند. او در مراسم اهدا جوایز موسیقی ویدئویی MTV در سال ۲۰۱۱ بار دیگر با پیراهن مشکی و مدل موهایی به سبک دهه ۱۹۶۰ که یکی از شناسه‌های استایلش به شمار می‌رفت، حضور پیدا کرد.

حال زمان امتحان و خطای سبک‌های مد روز است!

ادل یک فشن آیکون

در همین سال‌ها اَدل سبک مد نظر خود را در پوشیدن پیراهن‌های شب دنبال کرد؛ به عنوان مثال این ستاره خوش چهره با لباس مشکی و درخشان جورجیو آرمانی در مراسم گِرمی ۲۰۱۲ حاضر شد. قد لباس تا رور زمین می‌رسید و آستین‌های آن سه ربع بودند. این اولین بار که موهای اَدل از همیشه روشن‌تر بود و این رنگ تا سال‌های متوالی رنگ انتخابی او برای موهای پر پشتش بود.

حتما بخوانید:

ادل یک فشن آیکون

لینک مرتبط:

تصاویر خبرساز از کیم کارداشیان و معمار ژاپنی

یکی از جسورانه‌ترین لباس‌هایی که اَدل از سر تنوع و خارج شدن از چرخه لباس‌های سیاه رنگ انجام داد، پوشیدن این لباس رنگارنگ جایگزین پیراهن‌های مشکی در مراسم گِرَمی سال ۲۰۱۳ بود. جامه گلدوزی شده سفارشی والنتینو با آستین‌های‌ بلند و کفش همرنگ عملا انتخاب جذابی برای ظاهر اَدل نبود. منتقدان این ظاهر را از مد افتاده عنوان کردند و طرح لباسش را به قالی شباهت دادند.

ادل یک فشن آیکون

حال نوبت به امتحان کردن طرح‌های ژیوانشی رسید. اَدل در مراسم گِرَمی ۲۰۱۷ با لباسی با سایه شفاف زیتونی از برند فرانسوی ژیوانشی شرکت کرد. این لباس طراحی ششمین طراح برتر جهان، ریکاردو تیسی با ترکیبی از ابریشم و ساتن است و به قدری مناسب او بود که آرایش و مدل موی ساده او تاثیر چندانی در قاب تصویر او نداشتند. گرچه اجرای او به دلیل مشکلات صحنه‌ی اجرا مثل همیشه نبود اما خوب درخشید. او پس از این مراسم یکی از هک‌های زندگی خود را با طرفدارانش در میان گذاشت: «خودم را با همبرگر درمان کردم. پس شاید ارزشش را داشت.» گویا برگر نقطه امید پس از اجرای ناموفق است. ناگفته نماند که او جایزه‌ها جارو کرد و به عنوان بهترین خواننده ۵ جایزه گرمی را از آن خود کرد.

ادل یک فشن آیکون

زمان تغییر فرا رسید!

ادل یک فشن آیکون

اَدِل در این زمان نه تنها برای افراد عادی بلکه برای سلبریتی‌های دیگر نیز الگو قرار گرفت و صاحب سبک شناخته می‌شد. یکی از این افراد اپرا وینفری بود که در جلسه فیلم برداری مصاحبه با ادل بعد از تغییر شگرف او داشت، در ابتدا قصد داشت پیراهنی به رنگ زرد و ساده را به تن کند اما وقتی با ظاهر شیک ادل مواجه شد نظرش را تغییر داد و در این باره گفت: «وقتی ادل زیبا را با آن کت و شلوار شیک و جذاب دیدم، دوست نداشتم مثل یک طوطی در کنار او به نظر برسم.»

ادل یک فشن آیکون

اولین عکس که پس از تغییرات ادل در شبکه‌های اجتماعی مثل بمب سر و صدا کرده بود در سال 2020 بود. بعد از زمانی که ادل پس از طلاق از همسر سابقش سیمون کونکی برای مبارزه با حملات استرس‌زا وارد باشگاه شده بود نه برای کاهش وزن. او در این مدت حدود 100 پوند معادل 50 کیلوگرم وزن کم کرده بود.

ادل یک فشن آیکون

برای سال‌ها طرفدار ادل حس مثبتی به بدن او داشتند و این کاهش وزن واکنش‌های منفی را نیز برای او در پی داشته است.

ادل یک فشن آیکون

به همین دلیل است که این خواننده محبوب با شخصیت دوست داشنتی‌اش ذکر کرده که طرفداران او را الگوی زندگی خود قرار ندهند گرچه که او در حرفه خود موفق است و در طول این سال‌ها نشان داده که شخصیت مثبت و قوی دارد.

ادل یک فشن آیکون

ادل همچنین گفته است که با اطمینان نمی‌توان گفت که بازهم دچار اضافه وزن نشود اما چیزی که اهمیت دارد این است که او حس خوبی نسبت به خود و بدنش دارد چه گذشته و چه حال.

ادل یک فشن آیکون

حال می‌توانید استایل‌های او را در چند سال اخیر در در همان مراسم گرمی با سال‌های گذشته مقایسه کنید و از تغییر لذت ببرید. امید است که هر یک از ما هم مثل ادل در مسیر تغییرات این چنینی که در زندگی دوست داریم اتفاق بیفتد قدم بگذاریم و از آن لذت بریم.

ادل یک فشن آیکون

منبع: چی بپوشم

مطالب مرتبط:

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
نگین در تاریخ 31 فروردین 1402
من آدل خیلی دوستش دارم هم به خاطر چهرش هم بخاطر صداش
M در تاریخ 31 فروردین 1402
زیبا ترین صدای دنیا مال ادله👌
رقیه اصغری در تاریخ 03 اردیبهشت 1402
بسیارعالی مشکرم

ثبت دیدگاه