معماری اعجاب انگیز موزه لیورپول، بزرگترین موزه ملی بریتانیا!

معماری اعجاب انگیز موزه لیورپول، بزرگترین موزه ملی بریتانیا!

به قلم: سمانه زارعی

ساقدوش بار

لیورپول یکی از شهرهای انگلستان است. موزه لیورپول در این شهر بندری ساخته شده، بنایی که فراتر از یک موزه است. در این مطلب تصاویری از معماری اعجاب انگیز موزه لیورپول را ببینید.

سرویس خواب بالسا

 

موزه لیورپول کجاست؟

لیورپول شهری بندری در شمال غربی انگلستان است. این شهر در سال 2008 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا نام گرفت. موزه لیورپول به عنوان بزرگترین موزه ملی بریتانیا در طی 100 سال گذشته، در این شهر ساخته شد. موزه در امتداد رودخانه مریس در مرکز لیورپول قرار دارد. این موزه 130000 مترمربع مساحت دارد. به گفته معمار آن؛ این موزه به عنوان یک نقطه مشترک و ملاقاتی بین مردم لیورپول، تاریخ، گردشگران و شهر خواهد بود.

 

طراح موزه لیورپول

موزه لیورپول توسط گروه معماری 3XN طراحی شده است. این یکی از بزرگترین و معتبرترین پروژه‌ها در تاریخ 25 ساله 3XN است. این موزه در سال 2011 افتتاح شد.

 

معماری موزه لیورپول

به گفته طراح این ساختمان؛ طراحی موزه نتیجه یک روند بسیار سختگیرانه است، جایی که برای گوش دادن به ساکنان شهر، یادگیری تاریخ شهر و درک پتانسیل‌های مکان تاریخی که اکنون موزه در آن واقع شده است، بیشترین اولویت را داشت. نتیجه یک ساختار رو به بالا و پویا است که وارد یک گفتگوی محترمانه با ساختمان‌های بلند تاریخی لنگرگاه می‌شود. این تعامل فضای شهری مدرن و فعال را تسهیل می‌کند.

 

در این مطلب با موزه لیورپول و معماری اعجاب انگیز آن آشنا شدید، اگر به این مطالب علاقه مند هستید مطلب طراحی عجیب ترین موزه دنیا در دالاس را بخوانید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه