راه‌کارهای طراحی دکوراسیون شیک و لوکس منزل با وسایل ارزان

راه‌کارهای طراحی دکوراسیون شیک و لوکس منزل با وسایل ارزان

به قلم: نرگس مهردادیان

طراحی دکوراسیون شیک و لوکس منزل با وسایل ارزان

سبز چوب

دنیای امروز، همه ما را به سوی راحتی، تجمل و کمال سوق می‌دهد. اما متاسفانه ممکن است پول کافی برای خرید هر آنچه می‌خواهیم نداشته باشیم. خوشبختانه راه‌کارهایی وجود دارد که می‌توانند ظاهر خانه را بدون صرف هزینه بالایی شیک و مجلل نشان دهند. تنها با چند راه حل و تکنیک ساده می‌توان به طراحی دکوراسیون لوکس منزل با وسایل ارزان پرداخت و فضایی ایجاد کرد که راحتی و تجمل را باهم به نمایش بگذارد.

شیرآلات کسری

در این مطلب راه‌کارهای طراحی دکوراسیون لوکس منزل با وسایل ارزان به طور کامل بررسی می‌شود تا بتوانید هنگام تغییر دکوراسیون از آن‌ها استفاده کنید و فضای منزل خود را شیک و لوکس جلوه دهید. پس در ادامه با چیدانه همراه باشید.

دکوراسیون لوکس ارزان در خانه‌ایی مرتب

1-  دکوراسیون لوکس ارزان در خانه‌ایی مرتب

ریخت و پاش و آشفتگی به هیچ عنوان شیک نیست. خوب است که کتاب یا وسایل مشابه زیاد داشته باشید، اما آشفتگی بیش از حد در دکوراسیون حس ارزانی به افراد القا می‌کند. قفسه‌ها را مرتب کنید و لوازم غیرضروری را حذف کنید تا بتوانید ظاهری مرتب و شیک ایجاد کنید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، یا زمان محدودی دارید با این نکات ساده و کوچک و ذخیره یا سازماندهی وسایل، می‌توانید ظاهری لوکس و شیک در خانه ایجاد کنید.

کوسن‌های رنگارنگ در طراحی دکوراسیون لوکس کم هزینه

2- کوسن‌های رنگارنگ در طراحی دکوراسیون لوکس کم هزینه

اگر مبل‌ها، بالش‌ها، صندلی‌ها و پارچه‌ها همگی از یک جنس و بافت باشند فضا یکنواخت و کسل‌کننده به نظر می‌رسد. بالش‌های کوچک با رنگ و بافت متفاوت می‌توانند فضا را از یکنواختی درآورده و حس و حالی متفاوت ایجاد کنند. حتی اگر به رنگ‌ها علاقه زیادی ندارید و ترجیح می‌دهید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید، اضافه کردن چند رنگ می‌تواند تغییر ایجاد کند و فضای شما را زنده و زیبا نشان دهد.

دکوراسیون لوکس ارزان با گل‌ها و گیاهان

3- دکوراسیون لوکس ارزان با گل‌ها و گیاهان

برای شیک و لوکس نشان دادن فضای زندگی‌تان نیازی به تغیییرات بزرگ و هزینه زیادی ندارید. حتی می‌توانید با خرید یک دسته گل ساده و ارزان از گل‌فروشی خانه‌تان را شیک‌تر نشان دهید. برای این کار باید به نحوه چیدمان گل‌ها و نوع گل‌ها دقت کنید. ابتدا گل‌ها را با توجه به انواع آن دسته‌بندی کنید. سپس دسته‌های گل را در قسمت‌های مختلف خانه قرار دهید. با وجود پول و زمان محدودی که صرف این کار می‌کنید، تاثیری که بر منزل شما می‌گذارد بسیار چشم‌گیر است. سبزی گیاهان خانه را روشن‌تر نشان می‌دهد و جلوه زیبایی به فضا می‌بخشد.

اگر آن چه خواستید در فروشگاه نبود یا پول کافی برای خرید گیاه مورد نظر نداشتید. چند شاخه از گیاهان وحشی طبیعت اطراف خانه‌تان را ببرید، درگلدان بگذارید و در دکوراسیون منزل استفاده کنید. گیاهان وحشی، حس طبیعت، رهایی و آرامش را منتقل خواهند کرد.

لوازم ضروری هماهنگ در دکوراسیون لوکس ارزان

4- لوازم ضروری هماهنگ در دکوراسیون لوکس ارزان

معمولا توصیه می‌شود از ست کردن وسایل منزل اجتناب کنید، اما برای وسایل ضروری بهتر است، یک ست تهیه کنید. برای مثال در سرویس بهداشتی ظرف صابون باید با سطل زباله و جای دستمال کاغذی ست باشد. این کار هزینه زیادی نخواهد داشت اما فضا را شیک، زیبا و لوکس نشان می‌دهد. برای مثال یک ست سنگ مرمر حمام که قیمت زیادی ندارد، اما بسیار گران و لوکس به نظر می‌رسد.

دکوراسیون لوکس کم هزینه با پرده‌های بلند

5- دکوراسیون لوکس کم هزینه با پرده‌های بلند

بیشتر خانه‌های لوکس سقف بلندی دارند و از نور طبیعی خورشید بهره می‌برند. اگر بتوانید به دیگران این حس را القا کنید که دیوارها بلند است، خانه مجلل‌تر به نظر می‌رسد. پرده‌ها را از بالا و نزدیکی سقف آویزان کنید، هیچ‌گاه پرده‌ها را از بالای قاب پنجره آویزان نکنید. از این طریق می‌توانید دیوارها را بلندتر نشان دهید. از پارچه حریر برای پرده استفاده کنید، که نور را با لطافت و نرمی از خود عبور می‌دهد و به محیط گرما می‌بخشد. فضاهایی که نوری ملایم از پرده‌ها عبور کرده و فضا را روشن می‌کند دنج و گران به نظر می‌رسد.

رنگ کردن دیوارها در دکوراسیون لوکس

6- رنگ کردن دیوارها در دکوراسیون لوکس

هیچ‌چیز زشت‌تر از این نیست که کاغذ دیواری‌ها آویزان شده یا رنگ دیوارها تبله کرده و پوسته پوسته شده باشد، آستین‌ها را بالا بزنید و به دیوارها رنگ تازه‌ای بزنید. شاید این کار بسیار ساده به نظر برسد، اما به شدت تاثیرگذار است.

سبک هنری هر قسمت از خانه

7- سبک هنری دکوراسیون هر قسمت از خانه

اگر دکوراسیون به‌صورت حرفه‌ای چیده شده باشد، سبک هنری هر یک از فضاها به خوبی نمایان می‌شود. وسایل تزئینی را مطابق با سبک مورد نظر و سلیقه‌تان انتخاب کرده و با دقت در جای مناسب قرار دهید. آن‌ها را در برابر چشم بگذارید. از میز قهوه گرفته تا شیشه‌های مربا را می‌توانید طوری مرتب کنید و بچینید که ساده و شیک به نظر برسند.

دکوراسیون لوکس ارزان با انتخاب مبلمان

8- دکوراسیون لوکس ارزان با انتخاب مبلمان

به مبلمان توجه بیشتری داشته باشید. با استفاده از مبلمانی زیبا، شیک، تمیز و مرتب می‌توان این حس را القا کرد که مبلمان بسیار گران قیمت است.

قالیچه‌های زیبا در طراحی دکوراسیون شیک و لوکس

9- قالیچه‌های زیبا در طراحی دکوراسیون شیک و لوکس

مبلمان خانه را با یک قالیچه زیبا کامل کنید. قالیچه‌ها نه تنها همه چیز را با هم مرتبط می‌کنند، بلکه می‌توانند پایه و اساس دکوراسیون باشد. برای این کار اجزای دکوراسیون اتاق را با توجه به بافت و رنگ قالیچه، انتخاب کنید. فرش‌ها بیش از آنچه فکرش را بکنید حس گرما، بافت و رنگ ایجاد می‌کنند. اگر قالیچه با مبلمان و پرده‌ها هماهنگ باشد حس زیبایی و لوکس بودن منتقل می‌شود. حتی اگر خانه‌ای اجاره‌ای دارید که موکت است با اضافه کردن قالیچه، می‌توان مکان‌های مختلف را تعریف کرد. حتی با یک قالیچه با رنگ و بافت مناسب که در جای مناسبی قرار گرفته باشد می‌توان خانه را لوکس و مجلل نشان داد.

نورپردازی در دکوراسیون لوکس منزل با هزینه پایین

10- نورپردازی در دکوراسیون لوکس منزل با هزینه پایین

با  کم و زیاد کرن نور می‌توان فضا را لوکس نشان داد. ایجاد سایه روشن می‌تواند به فضا بعد ببخشد و فضا را منحصر به فرد و زیبا کند. همچنین نورپردازی تاثیر بسیار زیادی در لوکس به نظر رسیدن دکوراسیون منزل دارد. برای این کار نیاز به هزینه زیادی نیست، تنها باید بدانید کدام قسمت‌ها باید نمایان‌تر و کدام قسمت‌ها پنهان باشند. سپس با ایجاد فضای تاریک و روشن در فضا بعد ایجاد کنید.

دکوراسیون شیک و لوکس منزل با وسایل ارزان

و در آخر

در این مطلب با راه‌کارهای طراحی دکوراسیون شیک و لوکس منزل با وسایل ارزان بررسی شد. شما هم می‌توانید با به کار بردن چند تا از آن‌ها با صرف کمترین هزینه خانه‌تان را لوکس و مجلل نشان دهید و فضایی ایجاد کنید که راحتی و تجمل را باهم به نمایش بگذارد.

برای آشنایی با دیگر عناصر دکوراسیونی برای داشتن خانه‌ای شیک و زیبا مطلب قفسه پارتیشن؛ عنصری کاربردی و دکوراتیو در طراحی دکوراسیون داخلی را از دست ندهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه