پنجره بالکنی؛ بازشویی که شما را غافلگیر می‌کند!

پنجره بالکنی؛ بازشویی که شما را غافلگیر می‌کند!

به قلم: سمانه زارعی
پنجره بالکنی

وجود بالکن و فضای باز در خانه، جزو امکاناتی است که این روزها کم کم در حال حذف شدن از خانه‌های شهری است. مخصوصا در کلان شهرها که مساحت خانه‌ها روز به روز کوچکتر می‌شود. پنجره بالکنی نوعی بازشو است که امکان ایجاد بالکن را به خانه‌ها می‌دهد. در این مطلب نمونه‌هایی از پنجره بالکنی را ببینیم.

 

مبلمان اداری ارگو

پنجره بالکنی چیست؟

تصور کنید یک روز بهاری در خانه نشسته‌اید؛ هوا آنقدر خوب است که دوست دارید بیرون بروید ولی کارهای زیادی باید انجام دهید. پنجره‌ای که تبدیل به یک بالکن باصفا می‌شود؛ امکان نشستن در بالکن و نوشیدن چای و نهایت استفاده از هوای خوب را به شما می‌دهد. پنجره بالکنی به دو صورت پنجره و بالکن قابل تنظیم است. این سازه جمع شونده طوری طراحی شده است که استحکام کافی برای رفتن روی سطح شیشه در زمانی که بالکن است را دارد.

 

انواع پنجره بالکنی

برای ایجاد بالکن با استفاده از سازه‌های جمع شونده، ایده‌های مختلفی در طراحی وجود دارد.

بالکن با شیشه تاشو: بعضی از شرکت‌ها می‌توانند شیشه‌های تاشویی را برای بالکن شما طراحی کنند که با توجه به شرایط آب و هوایی، خودتان آن را باز و بسته کنید. در واقع ساختار بالکن به صورت ثابت وجود دارد و با باز کردن دیواره های شیشه‌ای آن؛ در زمان فصل سرد به فضای داخلی خانه اضافه می‌شود. و زمانی که نیاز به وجود فضای باز احساس کردید؛ می‌توانید درهای شیشه‌های را تاکنید. با ایجاد بالکن جریان هوا و نور به راحتی وارد فضای داخلی شود.

پنجره بالکنی: این نوع از بالکن که بیشتر در ساختمان‌های خارجی دیده‌ایم؛ در حالت عادی به شکل پنجره‌ای بزرگ است. زمانی که نیاز به بالکن وجود دارد؛ شیشه‌ها به سمت بیرون تا می‌شوند. قسمت پایین آن سطح کف بالکن را تشکیل می‌دهد و قسمت بالای آن می‌تواند به صورت سایه‌بان باشد. و یا به طور کامل جمع شود. در ادامه تصاویری از پنجره بالکنی را ببینیم.

 

کلام آخر:

پنجره بالکنی برای خانه‌هایی که مساحت محدودی دارند و یا اتاق‌های زیرشیروانی ایده بسیار خوبی است. در این مطلب تعدادی از نمونه‌های این نوع پنجره را دیدیم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه