معرفی زیباترین فرودگاه‌های جهان، از پکن تا دوحه

معرفی زیباترین فرودگاه‌های جهان، از پکن تا دوحه

به قلم: سمانه زارعی

فرودگاه‌ها از جمله فضاهایی هستند که هر روزه افراد زیادی از کشورهای مختلف در آن جابه‌جا می‌شوند. برخی از مسافران هم این فضا را بین دو پرواز خود تجربه می‌کنند. در نتیجه وجود امکانات کافی و زیبایی فضاهای آن اهمیت زیادی دارد. با وجود یک فرودگاه با امکانات و جذاب، افرادی که در آن حضور دارند؛ حس مثبتی را تجربه می‌کنند که می‌تواند احساس دوری از کشورشان را کاهش دهد. در این مطلب تعدادی از زیباترین فرودگاه‌های جهان معرفی شده‌اند.

قالیشویی ادیب

زیباترین فرودگاه های جهان

فرودگاه بین‌ المللی پکن

فرودگاه بین المللی پکن تا پیش از جام جهانی یک فرودگاه مدرن مثل تمام قسمت‌های کشور چین بود. اما قبل از برگزاری بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۸، مسئولان فرودگاه بین‌ المللی پکن، ترمینال ۳، یعنی یکی از بزرگترین ترمینال‌ها در میان فرودگاه‌های جهان است را به این فرودگاه اضافه کردند. این موضوع باعث شد تا فرودگاه بین‌المللی پکن در فهرست زیباترین فرودگاه جهان رتبه اول را بگیرد. فرودگاهی که توسط شرکت معماری Foster+Partners طراحی شده و از فراز آسمان شبیه اژدهایی با رنگهای قرمز و زرد که رنگهای سنتی کشور چین است، به نظر می‌آید.

 

زیباترین فرودگاه های جهان

فرودگاه بین‌ المللی جان اف کندی نیویورک

فرودگاه بین المللی جان اف کندی بیشتر از آنکه یک فرودگاه باشد، یکی از لوکشین‌های محبوب و منحصر به فرد فیلم‌های هالیوودی است. ترمینال ۵ جان اف کندی یکی از زیباترین نقاط این فرودگاه به شمار می‌رود. این ترمینال به شکل بال‌های مرغ دریایی ساخته شده و معماری منحصربه فردی دارد. طراحی این ساختمان توسط ایرو سارینن، معمار فنلاندی آمریکایی در سال ۱۹۶۲ انجام شده است.

 

زیباترین فرودگاه های جهان

فرودگاه بین‌ المللی دبی

فرودگاه بین‌ المللی دبی با ظرفیت ۱۶۰ میلیون مسافر و ۱۲ میلیون تن بار در سال، بزرگ ترین فرودگاه جهان است. این فرودگاه در سال ۲۰۱۰ افتتاح شده است و با بهره برداری کامل در سال های اخیر و امکانات فوق العاده شیک به یکی از لوکس ترین فرودگاه های جهان تبدیل شده است.

 

بهترین فرودگاه های جهان

فرودگاه بین‌ المللی باراخاس مادرید

فرودگاه بین‌المللی باراخاس مادرید سال ۱۹۳۱ تاسیس و در سال ۲۰۰۶ بازسازی شد. باراخاس بزرگترین فرودگاه اسپانیا است و به بیش از ۵۰ میلیون مسافر خدمات پروازی ارائه میکند. ترمینال ۴ این فرودگاه معماری حیرت‌انگیزی دارد و از نکات بارز آن ستون‌های فولادی و رنگین برای نگهداری سقف بامبو است. جالب است بدانید برای روشنایی این فرودگاه تا حد امکان از نور طبیعی استفاده می‌شود. استفاده از چوب، فلز و نور طبیعی باعث شده تا این فرودگاه لقب قشنگ ترین فرودگاه جهان را به خود اختصاص بدهد.

 

بهترین فرودگاه جهان

فرودگاه چانگی سنگاپور

از نظر خیلی از معماران و طراحان دکوراسیون، فرودگاه چانگی سنگاپور زیباترین فرودگاه جهان به شمار می‌رود. این فرودگاه معماری و طراحی بی‌نظیری دارد که در سال ۲۰۰۰ ساخته شده است. از نکات قابل توجه و زیبایی‌های فرودگاه چانگی استفاده از گیاهان طبیعی است همچنین سقف شیشه‌ای این فرودگاه باعث ورود نور طبیعی به داخل آن می‌شود و میزان گرمای فرودگاه توسط سنسورهای مخصوص کنترل می‌شوند.

 

زیباترین و لوکس ترین فرودگاه های جهان

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ، یکی از زیباترین فرودگاه های جهان است. این فرودگاه نمادی از شهر هنگ کنگ است. در واقع می توان گفت پس از فرود آمدن هواپیما شما به یک هنگ کنگ کوچک وارد می‌شوید. طراحی‌های مدرن، نور پردازی و امکانات عجیب این نقطه را به یکی از بهترین فرودگاه های جهان تبدیل می‌کند.

اما از معماری و تکنولوژی که بگذریم به تفریحات این فرودگاه می رسیم. این فرودگاه یک زمین گلف فوق‌العاده دارد. زمین گلف فرودگاه بین المللی هنگ کنگ مطابق با استانداردهای انجمن گلف ایالات متحده ساخته شده  هر گلف بازی را شگفت زده می کند. اگر همیشه می خواستید گلف کنید اما هیچ وقت فرصت آن را پیدا نکردید، فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ به عنوان یکی از لوکس‌ترین فرودگاه‌های جهان بهترین نقطه برای شروع است.

 

بهترین فرودگاه های جهان

فرودگاه منارا مراکش

فرودگاه منارا بیشتر از آن که یک فرودگاه باشد، یک قطعه معماری زیبا است. این فرودگاه بسیار لوکس ترکیبی از دو سبک معماری سنتی و معاصر به شمار می‌رود. شاید منارا قشنگ ترین فرودگاه جهان نباشد، اما طراحی داخلی و نمای بیرونی آن هر ناظری را جذب می‌کند. علاوه بر معماری و زیبایی، فرودگاه منارا به عنوان یک نقطه اتصال مهم بین اروپا، شمال آفریقا و بسیاری از کشورها قرار دارد و از این نظر با بزرگ ترین فرودگاه جهان رقابت می‌کند.

 

فرودگاه دنور

فرودگاه بین المللی دنور

فرودگاه بین‌المللی دنور یکی از بهترین فرودگاه های جهان و بزرگ ترین سازه کششی در سیاره زمین است! سقف و نمای بیرونی این فرودگاه ساختاری چادر مانند دارد. البته نمای داخلی فرودگاه دنور بیشتر از هرچیزی به خاطر نقاشی های دیواری اش شهرت دارد. دو مورد از جالب ترین این نقاشی ها در سال ۱۹۹۵ و توسط یک نقاش محلی کشیده شده است. این نقاشی‌ها مفاهیم جالبی مانند تئوری‌های توطئه در بین سیاستمداران و همچنین نظم نوین حاکم بر جهان را به تصویر کشیده‌اند.

 

زیباترین فرودگاه های جهان

فرودگاه بین المللی اینچئون

فرودگاه بین المللی کره جنوبی شاید زیباترین فرودگاه جهان نباشد، اما به جرات می توان گفت یکی از شلوغ ترین فرودگاه های روی کره زمین محسوب می‌شود. اینچئون زیبا، بزرگ و پر از رفت و آمد است. این فرودگاه لوکس در عین زیبایی امکانات فوق العاده‌ای هم دارد. مسافران فرودگاه بین المللی اینچئون می‌توانند به خرید بروند، در رستوران های معروف غذا بخورند، گلف بازی کنند، از باغ های سرپوشیده لذت ببرند و از همه عجیب‌تر دوش آب گرم بگیرند. این امکانات منحصربه‌فرد در کنار معماری باعث شده که اینچئون جزو بهترین فرودگاه های جهان برای مسافران باشد.

 

فرودگاه بین المللی شیواجی

فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی، بمبئی

چاتراپاتی شیواجی در سال ۲۰۱۹ به عنوان بهترین فرودگاه جهان از نظر اندازه و منطقه توسط شورای بین المللی فرودگاه‌ها انتخاب شده است. اما اندازه و منطقه تنها ویژگی های فرودگاه چاتراپاتی نیستند. چاتراپاتی یکی از قشنگ ترین فرودگاه های جهان به شمار می‌رود. سقف و سایبان های این فرودگاه با الهام از پرهای طاووس، پرنده ملی هند طراحی شده اند و جلوه ای فوق العاده به ساختمان بخشیده‌اند. تنها نگاهی به سقف این مکان کافی است تا احساس کنید در زیباترین فرودگاه جهان هستید.

 

فرودگاه تورنتو

فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو

فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو شلوغ ترین و بزرگترین فرودگاه کانادا است. پیوسرن یکی از بهترین فرودگاه های جهان است و به جز اندازه، معماری زیبا و امکانات فوق العاده‌ای هم دارد. تجربه سفر طولانی و حتی انتظار در فرودگاه کانادا می‌تواند سرگرم کننده باشد. شما می‌توانید از معروف ترین برندهای جهان خرید کنید، غذاهای خوشمزه بخورید و از تفریحات و سرگرمی‌های متعدد این فرودگاه لذت ببرید.

 

فرودگاه دوحه

فرودگاه بین المللی حمد دوحه

فرودگاه بین المللی حمد یکی از لوکس ترین فرودگاه های جهان به شمار می‌رود. این فرودگاه عنوان بهترین فرودگاه در خاورمیانه و برترین کارکنان فرودگاه در خاورمیانه را به خود اختصاص داده است. اگر می خواهید یکی از بهترین فرودگاه های قطر و جهان را با یک پرواز کوتاه تجربه کنید، فرودگاه بین المللی حمد بهترین انتخاب است.

 

منبع: فلای تودی

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه