تو اتاق خواب چه گیاهان آپارتمانی بذارم؟

تو اتاق خواب چه گیاهان آپارتمانی بذارم؟

به قلم: سمانه زارعی
گیاهان آپارتمانی در اتاق خواب

گیاهان آپارتمانی یکی از عناصر انرژی بخش خانه هستند. اگر عاشق گل و گیاه هستید و دوست دارید در هر قسمت از خانه گیاهان متناسب با آن را قرار دهید؛ باید به کاربری فضا و از طرفی به نیازهای گیاهانی که انتخاب کرده‌اید توجه کنید. در مطالب قبلی چیدانه راجع به گیاهان مناسب محل کار صحبت کرده‌ایم. این بار نوبت گیاهان مناسب برای اتاق خواب است. اگر در اتاق خواب جایی برای قرار دادن گیاهان دارید این مطلب را بخوانید.

گیاهان آپارتمانی در اتاق خواب

اگر خواب راحتی در اتاق خواب خود ندارید، یکی از دلایل آن را در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب جستجو کنید. گیاهان می‌توانند بخشی از دکوراسیون اتاق خواب ما باشند. گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبایی ظاهری و دکور اتاق خواب، تاثیر مثبتی در میزان اکسیژن فضا دارند. مخصوصا برخی از گیاهانی که تصفیه کننده هوا هستند. در ادامه تعدادی از گیاهان مناسب اتاق خواب معرفی شدند.

کارانا دکور

 

انتخاب گیاه مناسب برای اتاق خواب

گیاهانی که برای اتاق خواب مناسبند.

  1. اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم گیاه آپارتمانی همیشه سبز با گلهای سفید است. این گیاه با نام سوسن صلح (Peace lily) شناخته شده است. به جز اینکه ظاهر زیبایی دارد، جزو گیاهان تصفیه کننده هوا و رطوبت ساز است. فراموش نکنید که این گیاه سمی است و لازم است از دسترس کودکان و حیوانات دور بماند.

 

نخل شامادورا
  1. نخل شامادورا

یکی از گیاهانی که نور غیر مستقیم را دوست دارند و در دما و رطوبت معمولی خانه به خوبی رشد می‌کند، نخل شامادوراست. می‌توانید برای طراحی دکوراسیون خاص در اتاق خواب از این گیاه تصفیه کننده هوا استفاده کنید. اگر رطوبت کافی برایش ایجاد کنید؛ رشد بهتری خواهد داشت. خاک آن را مرطوب نگه دارید ولی خیس نباشد.

 

گیاه گندمی
  1. گندمی

بهتر است برای اتاقی که نور کافی دارد؛ گندمی را انتخاب کنید. در غیر اینصورت احتمالا گندمی رشد خوبی نخواهد داشت. در تابستان دوبار در هفته به آن آب دهید. گندمی در دو نوع ابلغ و سبز در بازار وجود دارد. برای زیبایی بیشتر و آویز شدن برگ‌ها، این گلدان را روی چهارپایه و یا میز قرار دهید.

 

گیاه پیچک انگلیسی
  1. پیچک انگلیسی یا پاپیتال

پاپیتال، عشقه و یا پیچک انگلیسی یکی دیگر از گیاهان مناسب برای اتاق خواب است. این گیاه برای افرادی که آسم و آلرژی دارند، مشکلی ایجاد نمی‌کند. پاپیتال به نور کافی و متعادل، تهویه هوای مناسب و رطوبت بالا نیاز دارد.

 

فیکوس لیراتا
  1. فیکوس لیراتا

گیاه فیکوس را باید جزو گیاهان جذاب قرار دهیم. برگ‌های خاص و بزرگ آن برای یک دکوراسیون متفاوت و حتی مینیمال مناسب است. این گیاه همیشه سبز، برگ‌های براقی دارد و از خانواده انجیرهاست. کارشناسان معتقدند این گیاه جزو گیاهان تصفیه کننده هوا و افزایش رطوبت در محیط است.

کلام آخر:

در این مطلب؛ تعدادی از گیاهان آپارتمانی مناسب برای اتاق خواب را معرفی کردیم. هریک از گیاهان آپارتمانی شرایط خاصی برای رشد و پرورش نیاز دارند که اگر به آنها توجه نکنید، باعث ازبین رفتن آنها خواهد شد. پس برای اینکه دکوراسیونی جذاب در اتاق خواب داشته باشید؛ به گیاهان خود رسیدگی کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه