خانه C؛ فرار از شلوغی شهر به دل جنگل

خانه C؛ فرار از شلوغی شهر به دل جنگل

به قلم: سمانه زارعی

خانه C که میان جنگل‌‌های بکر و زیبای شرق هلند قرار دارد، با تلاش‌های گروه معماری «استودیو Getaway Projects» شکل می‌‌گیرد. این پروژه را می‌توان در خارج از شهر ریسن؛ منطقه‌ای مسکونی در استان اُفِرَیسِل هلند جست و جو‌ کرد. این خانه که شکلی منحصر به فرد همچون یک نیم شش ضلعی دارد. نام خانه C از ردپای متمایز طراحی مجموعه به شکل C انگلیسی گرفته است.

تابلو فرش ریحان

خانه مورد نظر از پنج بخش مجزا تشکیل شده است که هر کدام عملکرد خاص خود را دارند. در مجموع این پروژه به عنوان یک خلوتگاه خصوصی در داخل جنگل وسیع اطراف ایجاد شده است و گویی به صورت بی پایان در همه جهات گسترش می یابد. طراحان Getaway اتاق‌ خواب‌‌های مرتفعی را طراحی می‌‌کنند که هر کدام دارای حمام متصل یا مستر هستند.

تمام حجم‌هایی که با دقت و هنر ساخته شده‌اند، حریم خصوصی و آرامش کم نظیری را ارائه داده و به ساکنین این امکان را می‌دهند که در طبیعت اطراف غوطه‌ور شوند. در واقع خواه با خش‌ خش ملایم برگ‌‌ها از خواب بیدار شوید یا خیره به استخر شنا و چمن‌‌های بلند آن، اتاق‌ خواب‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به فضای بیرون باز شوند.

گفتنی است که استخر دارای یک مسیر شنا ۱۲ متری است که فضای کافی را برای علاقه‌مندان پر جنب و جوش به شنا فراهم می‌آورد. علاوه بر این به منظور اطمینان از خلوص آب، از یک سیستم فیلتر طبیعی متشکل از سنگ های آتشفشانی استفاده شده است.

 

منبع: سینا پرس

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه