Chidaneh.com placeholder image

دکوراسیون چوبی منزل، خانه سبز خانواده محقق در پاسداران!

به قلم: تحریریه چیدانه

فضاهای مسکونی: شاید تصور داشتن باغچه‌ای سبز که هر روز فارغ از دغدغه‌های روزمره، آرامش برایت به ارمغان آورد، در زمانه سنگ و سیمان سخت باشد، ولی دور از ذهن نیست. کم نیستند کسانی که با علاقه بسیار در آپارتمان‌های‌شان گلدان‌های سبز نگهداری می‌کنند و باغچه کوچک‌شان صمیمیت دل‌های بزرگ‌شان را تکمیل می‌کند. درست مثل خانواده محقق که امروز با رویی گشاده و با مهربانی پذیرای چیدانه در دکوراسیون منزل سبزشان بودند. برای آشنایی بیشتر با این صمیمیت سبز، با ما و این تور خانه‌گردی همراه باشید.

شیما خراسانی
چیدمان پذیرایی
شیما خراسانی

تابلو فرش ریحان

تور خانه محقق در یک نگاه

  • تعداد افراد خانه: 3 نفر
  • موقعیت شهر: تهران، خیابان شهید عراقی
  • متراژ آپارتمان: 100 متر
  • مالکیت: شخصی
  • تعداد اتاق‌خواب: 2 خوابه
  • تعداد سرویس: 2 تا
  • سبک دکوراسیون: مدرن
  • رنگ غالب: سبز
  • ویژگی برجسته طراحی: استفاده از وسایل چوبی دست‌ساز
  • طراح: خانواده محقق

شیما خراسانی
دکوراسیون خانه خانم محقق
شیما خراسانی

منزل خانواده محقق در طبقه چهارم ساختمانی نوساز در کوچه‌ای خلوت واقع شده است. برای ورود به آپارتمان از راهروی کوتاهی گذر می‌کنیم. آشپزخانه در سمت راست راهرو و نشیمن روبه‌روی راهرو و سالن پذیرایی بدون هیچ نوع تفکیکی درست در کنار نشیمن قرار دارد. انرژی مثبت حاصل از نور گرمابخش خورشید که از میان برگ‌های گلدان‌ها به زمین تابیده شده در فضا موج می‌زند.

شیما خراسانی
دکوراسیون خانه خانم محقق
شیما خراسانی

حضور چوب خوش‌رنگ در سراسر خانه، رنگ سبز آرامش‌بخش که برای من یادآور بی‌کرانگی طبیعت است و در کنار همه اینها میزبانی بی‌ریای مادر و دختر این انرژی مثبت را دوچندان می‌کند. آنچه بیش از همه در این منزل نظرم را جلب می‌کند به‌کارگیری چوب برای وسایل خانه است و جالب‌تر آنکه اکثر این وسایل چوبی ساخته دستان هنرمند پدر خانواده هستند؛ مثل آباژورها، کتابخانه و میز تلویزیون و مجسمه‌های تزیینی و کاربردی دیگر.

مطلب مرتبط: معجزه حضور چوب در دکوراسیون داخلی منزل

شیما خراسانی
دکوراسیون خانه خانم محقق
شیما خراسانی

دکوراسیون منزل به شکوه آسمان

آشپزخانه اوپن و آراسته است؛ با پنجره‌ای رو به تراس باصفا؛ پنجره‌ای که با طرح پرندگان و گلدان‌های سبز و با طراوت که لبه آن چیده شده‌اند، باذوق فراوان تزیین‌ شده و نشان از آرامش طبیعت آزاد دارد.

شیما خراسانی
دکوراسیون خانه خانم محقق
شیما خراسانی

آشپزخانه از 2 جهت به پذیرایی و نشیمن راه دارد؛ یکی همان راهروی ورودی و دیگری انتهای آشپزخانه که ما را مستقیم به سالن و محلی که میز غذاخوری قرار دارد، هدایت می‌کند. میز غذاخوری هم به پیروی از دکوراسیون کلی خانه از جنس چوب است و با گلدانی از گل‌های طبیعی، به‌سادگی تزیین شده است.

شیما خراسانی
دکوراسیون خانه خانم محقق
شیما خراسانی

میزبانی نور در دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی آپارتمان را مبلمان سبزرنگ و کوسن‌های گلدار نارنجی که چندین سال است وفادارانه همراه خانواده هستند و گیاهان سبز فراوان، مزین کرده‌اند. به عقیده خانم محقق، گیاهان به زندگی روح می‌بخشند و گیاه در زندگی ایشان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. دیوار پشت کاناپه با تابلوهای کار دست «دونا» دختر خانواده تزیین شده است.

شیما خراسانی
دکوراسیون خانه خانم محقق
شیما خراسانی

2 عروسک پارچه‌ای رنگارنگ کار دست مادر خانم محقق بر بالای کاناپه نشسته‌اند و با چشمان سوزن‌دوزی شده و پرمهر خود ناظر طراوت و سرزندگی خانه هستند. در 2 سمت کاناپه گلدان‌ها جلوی پنجره، همراه با مجسمه‌های چوبی دست‌ساز پدر قرار گرفته‌اند. کنار یکی از پنجره‌های پذیرایی، خانه کوچک گربه‌شان و در کنار آن کنسولی از چوب تیره با تزییناتی دست‌ساز که همگی توسط آقای محقق ساخته شده‌، قرار دارد.

شیما خراسانی
دکوراسیون خانه خانم محقق
شیما خراسانی

دکوراسیون نشیمن، دورهمی دنج خانواده

دکوراسیون نشیمن توسط یک کاناپه کرم‌ رنگ از سالن جدا می‌شود. نشیمن و قسمت خصوصی‌تر خانه از همان ویژگی سالن بهره‌مند است؛ نور کافی، گلدان‌های سبز و کوسن‌های نارنجی. وجود آباژورها در گوشه و کنار خانه تاکیدی است بر توجه این خانواده به نور؛ آن هم نور پراکنده در سراسر آپارتمان.

شیما خراسانی
دکوراسیون خانه خانم محقق
شیما خراسانی

همانطور که پیش‌تر اشاره کردم، کتابخانه و میز تلویزیون، میزهای گرد کنار پنجره و آباژورها همگی توسط پدر خانواده ساخته شده‌اند. آشیانه کاموایی پرنده‌ای که با ریسه‌ها نورانی شده، کار دست خانم محقق است که به زیبایی در این کمد می‌درخشد. قسمت ورودی نشیمن توسط یک جعبه گلدان دست‌ساز چوبی از راهرو جدا شده و جلوی آن سیمرغ‌هایی که کار مشترک پدر و دختر است، قرار دارد.

شیما خراسانی
دکوراسیون خانه خانم محقق
شیما خراسانی

خلوت دونا در دکوراسیون اتاق خواب 

انتهای نشیمن راهرویی است که به سمت اتاق‌خواب‌ها و سرویس‌ها می‌رود. کتابخانه سبزرنگی که در ورودی راهرو است نشان از اهمیت کتاب در این خانه دارد. دیوار کنار کتابخانه با یکی از کارهای دست بانوی خانه تزیین شده و آباژور کوچکی هم برای تامین نور متمرکز هنگام مطالعه کنار مبل قرار دارد. یک ساعت چوبی دست‌ساز بر یکی از اضلاع کتابخانه خودنمایی می‌کند که با نگاه کردن به آن متوجه گذر زمان شدم. با راهنمایی دونا پا به خلوت خصوصی‌اش می‌گذاریم.

مطلب مرتبط: رنگ سبز جلوه طبیعت در دکوراسیون داخلی

اتاق خواب دونا سمت راست راهروست. اتاق با خلاقیتی بی‌نظیر تزیین شده است. سلیقه‌ای که دونا برای خلوت خود به خرج داده همراه با آواز گوش‌نواز مرغ عشق کنار پنجره، آرامشی عمیق به فضا هدیه کرده است و این شاید راز همان آرامشی است که در چهره دونا موج می‌زند.

ویدئویی که تهیه شده است طراحی داخلی منزل خانواده محقق را نشان می دهد، رنگ سبز و استفاده از چوب در فضای داخلی به خوبی دیده می شود. 

 

برای دیدن عکس های بیشتر دکوراسیون منزل خانواده محقق به پروفایل عکاس بروید. اگر دوست دارید برای تور خانه گردی به منزل شما بیاییم، عکس های منزل زیبای خود را به شماره تلگرام چیدانه 09388547140 بفرستید. 

نویسنده: صبا صوفی | عکاس: شیما خراسانی | تدوین فیلم: معین قوی | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه