طراحی و دکوراسیون آشپزخانه، 10 راز ناگفته طراحان!

یکی از ارکان مهم که در معماری داخلی وجود دارد بزرگ اندیشی است. در بعضی مواقع شما نمی توانید دقیقا چیزی را که می خواهید داشته باشید اما می توانید سعی خود را بکنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید. با این حال می توانید در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه رویایی خود هر آن چیزی را که می خواهید داشته باشید. در این مطلب از چیدانه 10 نکته مهم برای داشتن یک آشپزخانه رویایی را گردآوری کرده ایم. ممکن است بعضی از آنها عجیب به نظر برسند و بعضی کاربردی تر باشند. می خواهیم بعضی از این موارد را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

پیشخوانی از جنس سنگ کوارتز در دکوراسیون آشپزخانه

پیشخوانی از جنس سنگ کوارتز در دکوراسیون آشپزخانه

کوارتز به دلایل متعددی سنگی رویایی در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه به حساب می آید. یکی از این دلایل هم این است که از سنگ طبیعی درست شده است و منعکس کننده جذبه موادی مثل گرانیت و مرمر است. با این حال طی مراحل تولیداتی خود دوام و استحکام یافته، منافذ خود را از دست داده و رنگ پذیر می شود تا در شکل های مختلف قابل پیش بینی ظاهر شود. قطعا این زیبایی و دوام بدون صرف هیچ هزینه ای به دست نخواهد آمد و عموما از سنگ و مواد ترکیبی نیز گران تر خواهد شد. تمام این مسائل به شرایط متفاوتی مثل نحوه تولید و ترکیب بندی آن بستگی دارد. زمانی که سنگ گرانیت برای کانترهای شما در معرض نور زیادی قرار بگیرد می توانید از کوارتز که سنگ رویایی شماست به عنوان جایگزین آن استفاده کنید.

مطلب مرتبط: کوارتز یا کورین؟ رقابت بهترین سنگ در دکوراسیون داخلی

جایگذاری یخچال در دکوراسیون آشپزخانه

طراحی و دکوراسیون آشپزخانه با کابینت های سفارشی

مسلما کابینت و پیشخوان های زیبای شما احتیاج به قسمتی دارد که کمی متفاوت تر و زیباتر باشد. پس بنابراین می توانید با اضافه کردن قسمتی که شفاف تر و براق تر است به این خواسته خود نیز برسید. با استفاده از کابینت های سفارشی می توانید مزیت آن را دو برابر کنید: اول اینکه کابینت های سفارشی می توانند به راحتی با آشپزخانه شما متناسب شوند، به خوبی در همه گوشه ها جای گیرند و فضای بین پنجره ها را با هر طول و عرضی پر کنند. دوم اینکه کابینت های سفارشی می توانند نمای بسیار خوبی ایجاد کنند مخصوصا در زمانی که با المان های دیگری مثل نیمکت یا جزیره آشپزخانه یکپارچه شوند. علاوه بر این می توانیم آشپزخانه رویایی خود را با هر رنگ کابینتی که می خواهیم نیز تصور کنیم.

مطلب مرتبط: طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه، در 5 مرحله + ویدیو

جایگذاری یخچال در دکوراسیون آشپزخانه

جایگذاری یخچال در دکوراسیون آشپزخانه

اگر به شدت با مساله طراحی کابینت های خود رو به رو هستید می توانید برای رفع این موضوع از یخچالی بزرگ استفاده کنید. کابینت های یخچالی عمیق محبوبیت فراوانی داشته و از نمونه های قبلی خود پیشی گرفته اند. برای استفاده از این نمونه کابینت ها حتما در ابتدا ابعاد مدلی که در نظر گرفته اید را چک کنید و در مرحله بعد حتما با نصاب کابینت مشورت کرده تا از نصب صحیح و اندازه های آن مطمئن شوید.

مطلب مرتبط: یخچال رنگی، چه مارکی و چه مدلی خوشگله؟

انتخاب سینک عمیق در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

انتخاب سینک عمیق در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه 

نوع سینک و ملزومات آن یکی از مهمترین بخش های طراحی و دکوراسیون آشپزخانه هستند. سینک های معمولی عموما حدود 20 سانت عمق دارند اما می توانید در ذهنتان سینکی مجلل تر و خاص تر با عمق 25 سانت یا بیشتر را متصور شوید. اینکه بتوانید سینکی بزرگ را به خوبی در کابینت خود قرار دهید بسیار کاربردی خواهد بود. علاوه بر این اگر بخواهید یک یا دو ظرف را در سینک خود بگذارید تا بعدا بشویید خیالتان راحت خواهد بود که مشخص نبوده و به چشم نخواهد آمد. حتی کمی عمق بیشتر برای سینک هایی که تنگ و کوچک هستند (چیزی شبیه به سینک های آبدارخانه ها) نیز مناسب خواهد بود. در این حالت در هنگام استفاده در شرایطی مانند شستن سبزیجات خیالتان راحت خواهد بود که آب یا کف به بیرون پرتاب نخواهد شد. 

مطلب مرتبط: راهنمای خرید سینک ظرفشویی، هوشمندانه خرید کنید!

اکنون می توانم در رابطه با تجربه خودم در این مورد صحبت کنم. من در آشپزخانه خود که در این تصویر نیز مشاهده می کنید سینک عمیقی از جنس استیل ضد زنگ دارم که خیلی هم به آن علاقمند هستم. ایجاد چنین فضایی هم بسیار راحت و هم خیلی مقرون به صرفه خواهد بود و با این کار می توانید به راحتی قسمتی از آشپزخانه رویایی خود را در دنیای واقعی مهیا کنید.

انتخاب شیرآلات لمسی در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

انتخاب شیرآلات لمسی در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه 

بعد از اینکه سینکی عمیق و مناسب برای خود دست و پا کردید می توانید با اضافه کردن شیر آبی لمسی کار خود را آسان تر کنید. چنین لوازم هوشمندی فقط برای خانه هایی خیلی مدرن و مینیمال نخواهد بود بلکه به دلیل تنوع وسیعی که دارند می توانند برای انواع آشپزخانه ها حتی سنتی ترین سبک ها مناسب و کارآمد باشد. درون این نوع شیرآب ها سنسوری تعبیه شده است که با یک لمس و ضربه کوچک فعال می شود؛ بنابراین شما می توانید حتی در زمانی که دستانتان پر و مشغول است نیز به راحتی از آن استفاده کنید. پس در زمانی که دستانتان کثیف و خمیری است می توانید آسوده خاطر باشید که تنها با کمک لمس و اشاره ای شیرآب را روشن و خاموش کنید.

مطلب مرتبط: کدام شیرآلات برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب است؟

کابینت ظرفشویی در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

کابینت ظرفشویی در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه 

علاوه بر هوشمند کردن بعضی وسایل در آشپزخانه، فراهم کردن کمدی برای ظرف شویی عملکردی بسیار هوشمندانه خواهد بود. اینکه بخواهید ظرفشویی خود را در زمانی که فقط نیمی از آن از ظروف کثیف پر شده است را به کار بیاندازید قطعا در مصرف آب اسراف خواهد شد. اما با داشتن این کمد برای ظرفشویی می توانید گاهی به صورت فردی چند ظرف را بشویید. علاوه بر این شما می توانید حتی در زمانی که قسمتی از کمد را پر می کنید از ظروفی که در قسمتی دیگر از آن قرار داده اید نیز استفاده کنید. پس در خانه رویایی خود با یک روز کامل انتظار برای شستشوی ظروف خود خداحافظی خواهید کرد. 

مطلب مرتبط: بهترین مارک ماشین ظرفشویی، مردم چی می خرن؟

پوشاندن حدود هود در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

پوشاندن حدود هود در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

داشتن یک هود مناسب و کارآمد قطعا وسوسه کننده خواهد بود اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که باید کابینتی داشته باشیم تا هود ما را پنهان کند تا منظره ای نامناسب در آشپزخانه شکل نگیرد. 

همچنین بخوانید: تزیین روی هود، 37 تصویر خیره‌کننده

فر در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

فر در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه 

اگر به دنبال این هستید که آشپزی خود را ارتقا دهید می توانید به استفاده از فر فکر کنید چرا که حرارت را به شکل مدور درون دستگاه در جریان قرار می دهد که باعث پخت بهتر و کامل تر مواد غذایی می شود. علاوه بر این داشتن چنین المانی در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه های مدرن ضروری به حساب می آید. اما امروزه تکنولوژی جدید تری ارائه شده است که یک قدم بالاتر از فر های معمولی قرار گرفته و در پخت غذا موفق تر عمل خواهد کرد. زمانی که مواد غذایی در بخار پخته می شوند تمایل بیشتری به رطوبت و به دنبال آن حفظ ویتامین های خود خواهند داشت. علاوه بر این با این روش غذاها با راحتی و آسودگی بیشتری پخته خواهند شد. تمامی این خصوصیات باعث می شود که نه تنها فر بخاری المانی در آشپزخانه رویایی به حساب می آید بلکه برای حفظ سلامتی و طول عمر نیز لازم و ضروری خواهد بود.

مطلب مرتبط: فر توکار گازی یا برقی: مشاوره قبل از خرید

ضرورت کمدهای عمیق در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

ضرورت کمدهای عمیق در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه 

کابینت هایی که عمق و سایز مناسبی دارند به ما کمک می کنند تا به تمامی وسایل مورد نیاز که از قابلمه گرفته تا ظروف غذاخوری ما را تشکیل می دهند به خوبی دسترسی داشته باشیم. راهکار مناسبی که برای ساماندهی کابینت ها به کار می رود تقسیم بندی کردن آنهاست که به کمک این روش می توانید به راحتی و مفید تر از فضای داخلی کابینت ها استفاده کنید. البته قابل ذکر است که این قسمت های جداکننده در هر زمانی که بخواهید می توانند جدا شده و برداشته شوند.

مطلب مرتبط: جنس کابینت آشپزخانه، پاسخ به 5 سوال شما برای انتخاب بهتر!

انتخاب دیوارپوش مناسب در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

انتخاب دیوارپوش مناسب در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

زمانی که به تمام المان های ایده آل خود در آشپزخانه رویایی ام فکر می کردم به این نتیجه رسیدم که برای به خوبی به پایان رساندن این برنامه می توانم بر روی زمینه ای از جنس سنگ حساب کنم. نکته دیگری که در آشپزخانه ایده آل من لازم است وجود دیوارپوش هایی سنگی است که اتفاقا باید از جنس سنگ های روی کابینت باشد؛ بنابراین اگر شما به کوارتز علاقه زیادی دارید می توانید در آشپزخانه رویایی خود از این سنگ به صورت عمودی در دیوارها نیز استفاده کنید تا جلوه بهتری نیز پیدا کند. 

مطلب مرتبط: صفحه کابینت کوارتز، انتخابی مطمئن برای کانتر آشپزخانه!

طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

در پایان:

برای دنبال کردن مطالب بیشتر در این زمینه به بخش دکوراسیون آشپزخانه مجله مراجعه کنید. اگر به دنبال طراحان متخصص در این حوزه می گردید، می توانید به بخش اهالی فن چیدانه سری بزنید و در لیست شرکت ها و فعالین به دنبال اطلاعات تماس آنها باشید. اهالی فن چیدانه شما را برای طراحی و اجرای این پروژه همراهی خواهند کرد.

منبع: Houzz |مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
بازسازی سرویس بهداشتی، رازهای کم هزینه!

بازسازی سرویس بهداشتی، رازهای کم هزینه!

طراحی و دکوراسیون آشپزخانه، 10 راز ناگفته طراحان!

طراحی و دکوراسیون آشپزخانه، 10 راز ناگفته طراحان!

طراحی آشپزخانه کوچک، ترفندهای طلایی برای بزرگنمایی!

طراحی آشپزخانه کوچک، ترفندهای طلایی برای بزرگنمایی!

کسب و کارها پیشنهادی
دکوراسیون داخلی سی پُرت (CeePort design ) certificate
دکوراسیون داخلی سی پُرت (CeePort design )

دکوراسیون داخلی سی پُرت (CeePort design )

مبل محمود certificate
مبل محمود

مبل محمود

گنجینه فردوس certificate
گنجینه فردوس

گنجینه فردوس

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent