تبلیغات
چوب و هنر E E رومانته F فارست
امتیاز: 0.9 0 نظر | ثبت نظر

5 خرداد 1398

گلهای مقاوم آپارتمانی، 9 گیاه با آبیاری کم برای فراموشکارها

همه گیاهان به میزان مشخصی آب نیاز دارند ولی بسیاری از آنها به کم آبی مقاوم هستند و یا حتی آب کم را ترجیح می دهند. این نکته گزینه مثبتی است و گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی برای افراد فراموشکار ایده آل هستند. در این مطلب 9 گیاه همیشه سبز مقاوم به کم آبی را بشناسید:

ساکولنت ها

این گیاهان چرمی با شکل های هندسی متنوع، کاملا مقاوم هستند. ساکولنت ها به دلیل فرم های متنوع و طیف رنگی سبز تا بنفش خود، جذابیت زیادی دارند. برگ های گوشتی ساکولنت ها آب را در خود ذخیره می کند و به همین دلیل به آبیاری هفتگی نیاز دارند. برای آبیاری این گیاهان گوشتی سطح خاک باید خشک شود. تنوع گیاهان گوشتی و ساکولنت ها زیاد است و ار انواع تیغ دار تا سطح صاف متنوع هستند ولی اکثرا از نور خورشید و هوای خشک لذت می برند.

مطلب پیشنهادی: اصول نگهداری کاکتوس در خانه!

زاموفیلیا

زاموفیلیا

گیاه آپارتمانی زی زی یا زاموفیلیا دارای ساقه های بلند و برگ هایی به رنگ سبز تیره و صیقلی هستند. برگ ها دوست دارند به تنهایی روی ساقه دیده شوند و فاصله میان برگی زیادی داشته باشند. با وجود اینکه نیازمند نور متوسط هستند، ولی می توانند نور کم را تحمل کنند و به همین دلیل اغلب جزو گیاهانی هستند که برای فضای اداری انتخاب می شوند. به گفته یکی از کارشناسان گیاهی زاموفیلیا ترجیح می دهد در فضای خشک نگهداری شود و اینگونه به نظر برسد که در شرایط سخت در حال رشد است!

پوتوس

ایم گیاه پیچکی و بالارونده به عنوان محبوبترین گیاه در دبیرستان انتخاب شده است. از آن جایی که پوتوس گیاه مقاوم است و زیبایی متوسطی هم دارد، اغلب مردم برای خرد گیاه آپارتمانی به سراغ آن می روند. پوتوس می تواند نور کم را تحمل کند و اگر خاک هم خشک شود، آسیب نمی بیند.

مطلب پیشنهادی: گیاهان بالا رونده آپارتمانی، ۶ گیاه پیچکی!

نخل دم اسبی

نخل دم اسبی

نخل دم اسبی بومی مکزیک است و به دلیل ظاهری که دارد، به این نام شناخته می شود. برگ های باریک نخل دم اسبی از ساقه قطوری منشعب می شود که آب را در خود ذخیره می کند.

 

سانسوریا

سانسوریا

این گیاه که در زبان لاتین به نام زبان مادر شوهر هم شناخته می شود، یکی از گیاهانی است که نگهداری راحتی دارند و برای نگهداری در فضای داخلی منزل توسط بسیاری از افراد انتخاب می شود. یک باغبان حرفه ای می گوید: ممکن است فکر کنید که این گیاه مرده است، ولی برگ های کوچک نشان می دهد که این گیاه همچنان رشد خود را ادامه می دهد.

گیاه هوازی

گیاه هوازی

همانطور که از اسمشان برداشت می شود، این گیاه عنکبوتی شکل برای رشد حتی نیاز به خاک نیز ندارند. شما می توانید آنها را به شما آزادانه و هر طور که بخواهید در فضای خانه آویزان کنید. آنها را در گلدان های زیبا و دکوراتیو یا بر روی قفسه دیواری و شلف قرار دهید. آبیاری گیاه هوازی بسیار آسان است: آنها را هر 10 روز یکبار بین 2-3 ساعت در آب غوطه ور کنید.

بگونیا

بگونیا

این گیاه انبوه با گل های بهاری و تابستانه خود نیازمند این است که قبل از آبیاری خاک خشک داشته باشد. در فصل زمستان به آبیاری کمتری نیاز دارد. گیاه بگونیا دارای گل های رنگارنگ و طرح های متنوع است.

آگلونما

آگلونما

گل آگلونما یکی از گیاهان مقاوم است. هر چند شما نباید هیچ کدام از گیاهان را شکنجه کنید، ولی گیاه آگلونما مقاومت بسیار بالایی دارد. تنوع ظاهری آگلونما در لکه و خطوط جالبی است که بر روی برگ های آن ظاهر می شود. گل آگلونما می تواند نور کم تا متوسط را تحمل کند و می توانید آبیاری را زمانی انجام دهید که متوجه شدید سطح خاک خشک است.

گیاه برگ عبایی

برگ عبایی

گیاه برگ عبایی دارای رشد کم است و با برگ های صاف و پهن خود می تواند در برابر شرایط سخت مقاومت داشته باشد. زمان آبیاری گیاه برگ عبایی را به زمانی موکول کنید که سطح خاک خشک باشد البته این گیاه خشکی را هم پشت سر می گذارد.

در بخش باغبانی مطالب، نکات و روش های مفیدی درمورد نگهداری و تکثیر گیاهان گفته شده است. همچنین با رفتن به بخش کسب و کارها می توانید برای خریدن گیاهان آپارتمانی هر چه سریعتر اقدام کنید.

منبع: housebeautiful | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه 

تبلیغات

نویسنده: صدف حقیقت

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

نشان کردن
  • 18312 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 5 خرداد 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
طرح پردازپایا طرح پردازپایا
13 نمونه کار

تلفن: 02188701840
خانه رویایی ایکیا خانه رویایی ایکیا
12 نمونه کار

تلفن: 02155470294
ساج آسا ساج آسا
6 نمونه کار

تلفن: 02156417098
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173