Chidaneh.com placeholder image

چگونه فرش ها را با شامپو فرش برق بیاندازید؟

به قلم: تحریریه چیدانه

خانه داری: فرش و مبلمان در استفاده روزمره به تدریج در اثر آلودگی هوا و نشست و برخاست کثیف شده و بهتر است هر از چند گاهی توسط شوینده مناسب شسته و تمیز شود.

تابلو فرش ریحان

به دلیل روکش‌های گوناگون مبلمان و الیاف متفاوت فرش ها، شامپوی فرش و موکت بایستی با تمام الیاف ها سازگار بوده و هیچ گونه ضرری برای آنها نداشته باشد، بنابراین استفاده از کمترین مواد شیمیائی در فرمولاسیون شامپو فرش بسیار حائز اهمیت می باشد.

از طرفی جلوگیری از تداخل رنگ ها و یا از بین رفتن شادابی و نشاط رنگ فرش و موکت از دیگر جنبه‌های مورد توجه در شوینده‌های فرش و موکت می باشد. برای حفظ وسلامت رنگ ها و همچنین داشتن فرش هایی با پرز نرم و ملایم، طرز استفاده از شامپو فرش نیز در کنار انتخاب محصول مناسب حائز اهمیت می باشد.

بهترین روش برای تمیز کردن فرش و موکت با شامپو فرش، انحلال مقدار مناسبی از آن(طبق دستورالعمل) در آب وتمیز کردن سطح مورد نظر با اسفنج آغشته به محلول شوینده می باشد. سپس باید با یک دستمال کتانی نم دار سطح فرش را از شوینده و چرک های حل شده در آن پاک نموده و هر از چندگاهی دستمال مورد نظر را با یک دستمال تازه دیگر عوض نمود. همچنین بایستی فرش و موکت را پس از خشک شدن جارو نمود.

از نکات قابل توجه پرهیز از راه رفتن و یا نشستن بر روی فرش و موکت قبل از خشک شدن کامل آنهاست، در غیر این صورت احتمال بروز لکه وجود دارد است.

به ما بگویید: دوستان خوب چیدانه شما چه پیشنهاداتی برای تمیز کردن بهتر و راحت تر فرش و موکت دارید؟ 

منبع: بیتوته

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
96mahyar در تاریخ 11 تیر 1397
برای تمیز تر شدم فرش بجای استفاده از دستمال میتونین از چتکه مخصوص فرش شستن استفاده کنین بعد با یه دستمال خیس وبعد با دستمال خشک تمیزش کنین

ثبت دیدگاه