visibility 10732 today 1393/9/17

طراحی هوشمندانه یک آپارتمان 60 متر با نور!

نورپردازی: در یک آپارتمان در فرانسه که حدود 60 متر مساحت دارد شاید چیزی غیر از یک خانه کسل‌کننده و ملال‌آور را نتوان تصور کرد. اما در همین جاست که خلاقیت بروز می‌کند و در یک فضا عمق و پیچیدگی اضافه می‌شود. در این مورد خاص، خلاقیت در مورد استفاده از نور است.

معماران این خانه امکانات مختلف آن را بررسی کردند و نوع و کیفیت نوری طبیعی را که می‌توان در فضاهای مختلف این خانه استفاده کرد را ارزیابی کردند و در نهایت به یک طرح مناسب رسیدند.

یک دیوار ساده به این فضا اضافه شد و فضای اتاق‌خواب اصلی را از قسمت فعالیت‌های روزانه مانند آشپزخانه جدا کرد. اما این دیوار یک مانع بصری نبود، بلکه به این دلیل طراحی شد تا زمینه‌ای برای دو نوع نور باشد.

نور اول در شب: یک چراغ نارنجی منتشر که یادآور ساعت‌های خلوتی خیابان‌های شهر است که به صورت تک‌رنگ دیوارها را روشن می‌کند و مناسب خوابیدن و حمام کردن است.

نور دوم در روز: یک چراغ با نور سفید رنگ که معمولا در ادارات می‌بینیم که باعث نورانی شدن فضا و دیده شدن جزئیات می‌شود و مناسب آشپزی و مهمانی است.

البته نور شب را می‌توان خاموش کرد (و یا نور روز را بیش‌تر کرد) و از این طریق فضای خانه را بازتر و نورانی‌تر کرد.

نکته‌ای که در این طراحی می‌توان آموخت این است که اشیای فیزیکی تنها عناصری نیستند که به ماهیت فضا شکل می‌دهند. بلکه عناصری مانند نور می‌تواند به اندازه اشیای فیزیکی در تعریف فضا تعیین‌کننده باشد؛ به ویژه در فضاهایی که مساحت اندکی دارند.

منبع: weburbanist | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

نویسنده:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

more_horiz
مطالب پیشنهادی
نورپردازی در دکوراسیون منزل به روشی مدرن و خاص

نورپردازی در دکوراسیون منزل به روشی مدرن و خاص

 لوستر سقفی کریستال، عکس زیباترین مدل‌های بازار

لوستر سقفی کریستال، عکس زیباترین مدل‌های بازار

رفع مشکلات طبقه اول آپارتمان، حالا با خیال راحت زندگی کنید!

رفع مشکلات طبقه اول آپارتمان، حالا با خیال راحت زندگی کنید!

کسب و کارها پیشنهادی
معمار و طراح داخلی فرزانه محمدزمانی certificate
معمار و طراح داخلی فرزانه محمدزمانی

معمار و طراح داخلی فرزانه محمدزمانی

اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو certificate
اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو

اکسسوری دکوراسیون خانگی تاراکو

آقای فرش certificate
آقای فرش

آقای فرش

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent