تبلیغات
چوب و هنر E رومانته E لومانو
امتیاز: 0.0

17 اردیبهشت 1396

حیاط سازی منزل، از این 20 طراحی ایرانی ایده بگیرید!

طراحی محوطه: می توان گفت که ورودی هر خانه مقدمه ی داستان آن خانه است. در برخی خانه های ویلایی و آپارتمانی، هنگام ورود در ابتدا با حیاط مواجه می شویم و داستان خانه از همانجا آغاز می شود! بسیاری از افراد برای زیباتر شدن روایت خانه ی خود، دست به محوطه سازی حیاط یا اصطلاحا حیاط سازی منزل می زنند. با ما باشید تا در این مطلب، به تماشای انواع روش های حیاط سازی منزل بنشینیم و از متخصصان این زمینه کمک بگیریم.

حیاط سازی منزل با فضای سبز

یکی از پرکاربردترین و زیباترین طراحی حیاط و محوطه، حیاط سازی با فضای سبز است. در این نوع طراحی گل و گیاه نقش محوری و اساسی دارند. همچنین علاوه بر گل و گیاه، طراحی مسیرهای رفت و آمد و نوع سنگفرش کف آن ها هم دارای اهمیت خاصی هستند.

پیشنهاد چیدانه: گیاهان گلدار، انواع گلهای زینتی برای حیاط!

حیاط سازی منزل با استخر

از آن جایی که کشور ما ایران در اقلیم گرم و خشک واقع شده، معماری خانه های ما هم بر همین اساس شکل گرفته است. استفاده از حوض در حیاط خانه های قدیمی گویای این تاثیرگذاری است. اگرچه امروزه معماری ما با گذشته فرق کرده است، اما باز هم شاهد استفاده از استخر در حیاط سازی منزل هستیم. این نوع طراحی علاوه بر نقش اقلیمی، کمک زیادی به زیباسازی محوطه و حیاط خانه می کند.

حیاط سازی منزل با آلاچیق

زیبایی بسیاری از حیاط های سرسبز و رویایی با آلاچیق به تکامل می رسد. با کمک حیاط سازی منزل با آلاچیق هم می توان حیاطی زیبا و دلنشین را تجربه کرد و هم در بهار و تابستان زیر آن نشست و از عصرهای زیبای این فصول لذت برد.

پیشنهاد چیدانه: انواع آلاچیق های مدرن، دورهمی های گرم در حیاط خانه

حیاط سازی منزل با نورپردازی

نورپردازی کمک بسیار زیادی به زیباتر دیده شدن همه چیز می کند؛ مخصوصا کلیت فضاهای ساختمانی و از جمله حیاط. حیاط سازی منزل با نورپردازی زیبایی بصری فوق العاده زیادی به محوطه و حیاط خانه می بخشد و مخصوصا در شب ها جلوه ای خاص را ایجاد می کند.

اگر قصد تغییر در حیاط سازی منزل خود را دارید، می توانید بر روی عکس ها کلیک کرده و با شرکت های طراحی و سازندگان آن ها در ارتباط باشید و از مشاوران آن ها استفاده کنید.

نویسنده: معین قوی | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: معین قوی

- دبیر بخش عکاسان وبسایت چیدانه و مجله منزل - نویسنده و کارشناس تولید محتوا در وبسایت چیدانه - عضو تحریریه مجله منزل - کارشناس حفاظت و مرمت بناهای تاریخی معماری زبانی برای بیان تاریخ است که از طریق این زبان بین المللی، مرزهای تاریخ شکسته می شوند. و ما روایت گران این بخش از تاریخ هستیم...

نشان کردن
  • 46662 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 17 اردیبهشت 1396

اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
گرین باکس گرین باکس
4 نمونه کار

تلفن: 09123779194
پرشیانا لایف پرشیانا لایف
3 نمونه کار

تلفن: 02188559932
مبل کارول مبل کارول
12 نمونه کار

تلفن: 02155288221
گروه کابینت فیت گروه کابینت فیت
20 نمونه کار

تلفن: 02146852222
طراحان دکور هنرمند طراحان دکور هنرمند
28 نمونه کار

تلفن: 09121450125
گروه طراحی آرسس گروه طراحی آرسس
1 نمونه کار

تلفن: 09123679468
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173