Chidaneh.com placeholder image

چگونه فضای خانه خود را لذت بخش تر کنید؟

ترفند های دکوراسیون: بسیاری از کودکان ماندن در خانه در یک روز بارانی و آرزوی این‌که ای کاش می‌شد به بیرون رفت و تاب‌بازی کرد را تجربه کرده‌اند. چرا کودک درون خود را بیدار نمی‌کنید و یک تاب خانگی را به فضای داخلی خانه خود اضافه نمی‌کنید؟ خواه با یک تایر و طناب این کار را انجام دهید خواه یک تاب تخم‌مرغی زیبا بسازید، نتیجه لذت‌بخش خواهد شد.
 

کاغذدیواری آیدی

این تاب قرمز رنگ که نشیمن آن یک تایر است حسی از سرگرمی و متفاوت بودن را در فضا ایجاد می‌کند و در عین حال با طراحی داخلی خانه هماهنگ است.

چرا این تاب مناسب است: طراحی این تاب با یک طناب شبیه خلق یک مجسمه مینی‌مالیستی است.

نکته: پیش از نصب یک تاب به سقف با معمار یا پیمان‌کار خود صحبت کنید. شاید لازم باشد بلوک‌هایی را بین مفاصل برای جلوگیری از سروصدای سازه اضافه کنید.

 

کمپانی ایتالیایی پائولو لنتی (Paola Lenti)، فرانسیسکو روتا را مامور کرد تا این تاب دست‌ساز را بسازد. طناب‌هایی که در این تاب به کار رفته است به نوعی امضای کمپانی پائولو لنتی است.

چرا این تاب مناسب است: این تاب‌های نارنجی که هماهنگی خوبی با پنل‌های چوبی رستیک دارند فضایی شبیه فضای بیرونی خانه را ایجاد کرده‌اند و در عین حال فضایی از خانه که تلویزیون در آن قرار دارد را تبدیل به فضایی شاد و سرگرم‌کننده کرده‌اند.
 

طراح داخلی شوان هندرسون (Shawn Henderson) این تاب سفارشی را از آهن و چوب درخت گردو ساخته است و در انتها یک روکش پشمی به آن اضافه کرده است.

چرا این تاب مناسب است: در اتاق خواب اصلی، خیلی خوب است که فضایی غیر از تخت‌خواب برای نشستن وجود شده باشد. اگر فضای اتاق‌خواب شما کوچک است و یا نگرانید که صندلی مانعی در برابر پنجره ایجاد کند، یک تاب جذاب می‌تواند راه‌حل هوشمندانه‌ای باشد.
 

با استفاده از یک طناب محکم این صندلی تخم‌مرغی آلومینیومی تبدیل به تابی در فضای داخلی خانه شده است.

چرا این تاب مناسب است: آویزان کردن این صندلی به سقف بسیار راحت‌تر و مطمئن‌تر از نصب کردن آن روی یک پایه است. چارچوب شبکه‌ای این صندلی کنتراست زیبایی با شومینه استیلی ایجاد کرده است.
 

این صندلی راحتی پارچه‌ای هم‌چون یک اثر هنری در یک فضای مدرن است.

چرا این تاب مناسب است: اگر می‌خواهید از صندلی استفاده کنید که پشتی شفاف داشته باشد، استفاده از تاب راه‌حل بسیار خوبی است.
 

دیوید هاتسونِ معمار از ساختار آهنی ساختمان برای آویزان کردن این تاب استفاده کرده است. او می‌گوید: «دو طناب به تاب وصل هستند که به راحتی به آهن‌ها گره زده شده‌اند.»

چرا این تاب مناسب است: در این پنت‌هاوس یک سرسره هم وجود دارد، بنابراین استفاده از تاب عنصر سرگرم‌کننده دیگری است و در عین حال با ایده قرار گرفتن خانه در آسمان هماهنگ است.
 

این صندلی کلاسیک که به شکل حباب است و اگر به خوبی به سقف نصب شود می‌تواند تا 140 کیلوگرم را تحمل کند.

چرا این تاب مناسب است: این صندلی که از پلاستیک شفاف ساخته شده است مانعی در برابر مناظر پیرامون ساختمان ایجاد نمی‌کند.

ایده های خود را برای جذاب تر کردن محیط خانه و محل کار در قسمت ایده های شما با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه


دیدگاه کاربران
Parastoo_S در تاریخ 22 شهریور 1393
به نظرم میشه توی خونه از آب نما استفاده کرد که صدای آب رو توی خونه حس کرد، میشه از آکواریوم با زمینه های جالب استفاده کرد و همچنین گیاهای آپارتمانی خاص با گلدانهای جالب میتونن جذاب باشنجهای دنج به عنوان کتابخانه میتونن آرامشبخش باشن

ثبت دیدگاه