Chidaneh.com placeholder image

دکوراسیونی متفاوت می خواهید؟ در دل زمین فرو روید!

به قلم: تحریریه چیدانه

ترفندهای دکوراسیون : راه های مختلفی برای انجام هرکاری در دکوراسیون خانه هایمان وجود دارد که حتی ممکن است تمامی آنها درست و به جا باشند. اجازه بدهید که نور کافی وارد فضای خانه تان شود و مرزهای بین داخل و خارج را محو کند. سعی کنید فضاهایی را بسازید که بتوانید در آنها در کنار دوستان و خانواده خود باشید. اینها کارهایی است که هر کسی نیز در زمان بازسازی و نوسازی منزل خود باید آنها را رعایت کرده و در اولویت قرار دهد. باید به این نکته نیز اشاره کرد که ایجاد فضایی مانند جعبه برای دکوراسیون نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه تنها راهی نیست که مجبور به انجام آن باشید.

شما می توانید در ساختن خانه خود خلاقیت و نوآوری ایجاد کنید، درواقع می توانید با ایجاد نوعی فرورفتگی در فضای خانه، گرما و صمیمیت بیشتری را به دکوراسیون آن ببخشید؛ کاری که با کمک آن می توان اعضای خانواده را نیز ساعت های بیشتری در کنار یکدیگر نگاه داشت. این نوع دکوراسیون گاهی نیز می تواند بهترین احساس را در طراحی منزل شما ایجاد نماید.

چوب و هنر

فرورفتگی در دکوراسیون خانه

در میان دکوراسیون اتاق ها

کار جالبی که می توانید انجام دهید این است که فرورفتگی مستطیل شکلی برای آشپزخانه خود قائل شوید که در حدفاصل دو فضای دیگر در طراحی منزلتان قرار بگیرد. معماری با نام Marmol Radziner آشپزخانه این تصویر را طراحی کرده است. او با این کار به دنبال این بوده که فصای مورد استفاده را افزایش دهد. علاوه بر این می خواسته که فرصت بیشتری برای جریان و حرکت در فضای داخلی خانه پیدا شود. این خانه به گونه ای طراحی شده است که دو مستطیل در اطراف آن قرار گرفته است. به نوعی با وجود خود این آشپزخانه، دکوراسیون این خانه به سه قسمت تقسیم بندی شده است. علاوه بر این باید به این نکته نیز اشاره کنیم که این آشپزخانه که در بین دو فضای دیگر قرار گرفته نوعی اتحاد و پیوستگی بین فضاهای این خانه برقرار نموده است.

مطلب مرتبط: استاندارد ها و مثلث کلیدی آشپزخانه

فرورفتگی در دکوراسیون ناهارخوری

در تصویر دیگری که مشاهده می کنید، فرورفتگی کوچکی به عنوان فضای غذاخوری ایجاد شده که حس صمیمیت و معاشرت بین اعضای خانواده را افزایش می دهد. این خانه متعلق به خانواده جوانی است که خانه خود را در ونیز و کالیفرنیا طراحی نموده اند.

مطلب مرتبط: پربازدیدترین دکوراسیون اتاق غذاخوری در چیدانه!

فرورفتگی در دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه ای که در این تصویر نیز مشاهده می کنید، باعث ایجاد نمایی به فضای بیرون شده است، منظره زیبا و آرامش بخشی به استخر و فضای سبز!

مطلب مرتبط: ۸ استخر جذاب برای حیاط کوچک منزل شما

ایجاد فرورفتگی در دکوراسیون آشپزخانه

ذخیره کننده فضا

با رشد سریع چمعیت، زندگی در خانه های آپارتمانی افزایش پیدا کرده است و به تبع آن هم فضاهای کوچک تری برای زندگی در آپارتمان ها وجود دارد؛ بنابراین با کمک راهکارهایی می توانیم بهترین استفاده را از فضای خانه خود داشته باشیم.

مطلب مرتبط: آشپزخانه کوچک، ۱۰ وسیله ای که فکر می کنید جا نمیشه!

معمولا از سطوح تقسیم بندی شده در دکوراسیون خانه، بیشترین و مفیدترین استفاده ها صورت می گیرد. همانطور که مشاهده می کنید، در این خانه که در لندن واقع شده، آشپزخانه ای در قسمت فرورفته قرار دارد که باعث تقسیم بندی شدن فضاهای دیگر خانه نیز شده است. با این کار بیشترین استفاده نیز از فضا و دکوراسیون این آشپزخانه صورت گرفته است.

برای داشتن کابینت های دلخواه خودتان با اهالی فن چیدانه آشنا شوید!

ایجاد فرورفتگی در آشپزخانه

شما می توانید برای این کار، از دیواری شیشه ای استفاده کنید که فضای تفکیک شده تری را نیز برایتان به ارمغان بیاورد. با این کار همه چیز به صورت های بهداشتی تری نیز اتفاق می افتد.

مطلب مرتبط: دیوار شیشه ای با طرح های زیبا در دکوراسیون داخلی منزل

فرورفتگی در دکوراسیون نشیمن

فضایی برای راحتی و استراحت در دکوراسیون خانه

با کمک اینکه در نشیمن خود، فرورفتگی ای ایجاد کنید، می توانید راحتی و احساس صمیمیت بیشتری را برای خود و اعضای خانوادتان برقرار نمایید. در عکسی که مشاهده می کنید، دکوراسیون طراحی شده معماری با نام  Rachel Nolanاین گودال  فضای کوچک، نوعی راحتی غمیق و دلنشینی را به فضا بخشیده است، تا حدی که سرویس خوابی را در آن قسمت قرار داده اند تا بعد از ظهر های آرام و دلنشینی را سپری کنند.

مطلب مرتبط: ۸ چیدمان نشیمن برای سلیقه های مختلف

ایجاد فرورفتگی در دکوراسیون نشیمن

ایجاد فرورفتگی برای بازی کودکان

در تصویری که مشاهده می کنید، فرورفتگی ای برای کودکان و سایر اعضای خانواده برقرار شده که است بسیار آرامش بخش و مناسب بوده و شامل یک قطعه مبل به همراه میز و صندلی کوچکی می شود. این کار می تواند لحظات آرامش بخش و دنجی را برای شما به ارمغان بیاورد.

فرورفتگی به عنوان فضایی برای گفتگو

در دکوراسیون خود به گفتگو بنشینید

 دهه 70 میلادی، استفاده از گودال هایی در دکوراسیون منزل برای گفتمان، بسیار رایج بود. بر همین اساس پنت هاوسی که در تصویر مشاهده می کنید نیز این کار را انجام داده است. این گودال و فرورفتگی طوری در فضا نشسته که گویی در آغوش دکوراسیون این خانه قرار گرفته است. آنها برای دکوراسیون این قسمت از چرم سفید رنگی به همراه فرش کرمی که بافت های درهم و شلوغی دارد استفاده کرده اند، چراکه می خواستند فضا را کمی بزرگ تر جلوه دهند. ویژگی دیگری نیز که در طراحی دکوراسیون این فضا رعایت شده این است که والدین می خواستند دکوراسیونی را ایجاد کنند که فرزندان دوقولویشان در آن مشکلی ایجاد نکرده و خرابش نکنند.

مطلب مرتبط: ۱۱ گودال دنج برای گفتگو با کسانی که دوستشان دارید

ایجاد روشنایی سرتاسری با کمک فرورفتگی

روشنایی سرتاسری با کمک فرورفتگی

روشنایی سرتاسری در فضای بیرونی

فضاهای فرورفته تنها مختص به فضاهای داخلی نمی شود. شما می توانید در نمای بیرونی، محوطه و حیاط نیز از این روش استفاده کنید. پیشنهادی که برایتان داریم این است که از نورپردازی های سرتاسری در این فضا بهره بگیرید که علاوه بر روشنایی، نوعی حس آرامش و تصویری هنری را در ذهنتان ایجاد خواهد کرد. روشنایی زیبایی که برای دکوراسیون فضای باز خانه خود طراحی می کنید، می تواند در این فضای گود و فرورفته نمود بیشتری داشته باشد؛ حرکتی هوشمندانه برای حیاط های کوچک. فضای فرورفته در محوطه بیرونی و حیاط شما می تواند فضای گرم و صمیمی را برای دورهمی ها و گفتمان ها ایجاد کند.

تقسیم بندی فضا با فرورفتگی

تقسیم بندی فضا در فضای بیرونی

تصویری که مشاهده می کنید، فضایی مشخص و محدودی دارد که به قسمت هایی شامل آشپزخانه( فر پیتزا)، فضای غذاخوری و سالنی باز و مختص به استراحت می‌شود.

فرورفتگی در طراحی دکوراسیون فضای بیرونی

نیمکت راحت و کوسنی که در این فضا استفاده شده است در کنار شومینه گرم و لذت بخش این قسمت، توانسته محوطه ای دنج و زیبا را مهیا کند که با قرار دادن نوشیدنی های دلپذیری در یخچالی در آنجا، لذت شما را تکمیل خواهد کرد.

ایجاد فرورفتگی در محوطه منزل

شما می توانید بیش از پیش از فضاهای خود استفاده کرده و آنها را تبدیل به استراحتگاه و تفریحگاه هایی برای خود گردانید؛ مثل تصویری که در اینجا مشاهده می کنید.

به همین منظور می توانید به سراغ اهالی فن چیدانه رفته و فضای بیرونی و محوطه خانه خود را منحصر به فرد گردانید:

منبع: Houzz |مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه