Chidaneh.com placeholder image

رنگ آبی ، تجربه ی آرامش در طراحی داخلی

به قلم: تحریریه چیدانه

رنگ آبی : رنگ آبی جزو رنگ هایی است که در اطراف ما به وفور یافت می شود و چون برای ما تداعی کننده دریا و آسمان است همراه خود ارامش را می آورد. اما استفاده کردن از این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی احتیاج به کمی جسارت دارد. اما اگر شما بدانید که از این رنگ چگونه در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید به راحتی می توانید به فضایی دست پیدا کنید که در عین داشتن آرامش بسیار مجلل و سلطنتی به نظر می آید. پس با چیدانه همراه باشید تا به شما بگوید که چگونه می توانید از این پالت های رنگی جذاب در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید. 

رنگ آبی دیوارها در اتاق سفید رنگ

مبلمان اداری راحتیران

دیوارهای اتاق نشیمن خود را با رنگ آبی نمایان تر کنید 

اگر از یکنواختی دیوارهای سفید اتاق نشیمن خود خسته شده اید و به دنبال راهی برای تزریق حس شاد به فضا می گردید قطعا جواب شما رنگ آبی است. حتی می توانید در استفاده از رنگ آبی خلاقیت به خرج داده و فقط نیمی از دیوارها را رنگ کنید. این کار به شما کمک می کند تا فضای اتاق نشیمن تان جلوه ای جدید به خود بگیرد.

مطلب پیشنهادی : ۱۰ راه برای داشتن خانه ای پر از انرژی با دکوراسیون آبی و سفید

زرد بهترین رنگ مکمل برای رنگ آبی

رنگ زرد بهترین مکمل برای دیوارهای آبی رنگ اتاق های شما

هرچه در اتاق ها از رنگ های بیشتری استفاده شود ، اتاق حس بهتری می گیرد. برای اتاق های آبی رنگ از ترکیب رنگ های مختلفی می توان استفاده کرد. به طور مثال ترکیب رنگ زرد و آبی می تواند اتاقی دنج برای مطالعه و یا کارهایی که احتیاج به تمرکز زیادی را برای شما آماده کنند. اگر اتاق تان دیوار های آبی دارد، از مبلمان زرد رنگ برای جذابیت فضا استفاده کنید. هم چنین می توانید کف پوش هایی نیز از همان طیف رنگی مبلمان برای اتاق در نظر بگیرید.

مطلب پیشنهادی : جادوی رنگ زرد برای داشتن خانه آفتابی!

روتختی آبی و سفید

جلوه بخشیدن به اتاق خواب با رنگ آبی

برای این که بتوانید جزئیات طراحی  دکوراسیون داخلی خانه تان را بیشتر نمایان کنید از رنگ آبی استفاده کنید. رنگ آبی به شما اجازه می دهد تا هرآن چه را می خواهید به زیباترین شکل ممکن به دیگران نشان دهید. از رنگ آبی در کف پوش ها استفاده کنید و چاشنی های آبی رنگ دیگر مانند کوسن و پرده را به آن بیفزایید تا چشم گیر ترین اتاق خواب را برای خودتان طراحی کنید.

مطلب پیشنهادی : فضایی دلباز و روشن به رنگ آبی تیره!

همنشینی سه رنگ آبی و زرد و قرمز در دکوراسیون داخلی

همنشینی سه رنگ آبی و زرد و قرمز در دکوراسیون داخلی 

همجواری رنگ آبی، قرمز و زرد می تواند نتیجه شگفت انگیزی داشته باشد. اما باید به این نکته توجه کرد که رنگ های زرد و قرمز نباید بیش از اندازه در اتاق به کار بروند زیرا جلوه بخشی رنگ آبی را دچار مشکل می کنند. رنگ های زرد و قرمز باید به صورت مینیمالیستی در اتاق های آبی استفاده شوند. مثلا برای نشیمن صندلی ها و یا وسایل و لوازم دکوری می توان از آن ها بهره برد.

مطلب پیشنهادی : تاثیر رنگ قرمز در اتاق خواب

میز های چوبی آبی رنگ

مبلمان های آبی رنگ و تغییر دکوراسیون داخلی اتاق ها 

 مبلمان هایی که رنگ آبی دارند از قدرت بسیار بالایی برای تغییر دکوراسیون داخلی اتاق هایتان بهره مند هستند. این مبلمان ها با رنگ جذاب خود قادر هستند به نقطه عطف اتاق نشیمن شما تبدیل شده و چشم هر بینده ای را به خود خیره کنند.

مطلب پیشنهادی : ۱۱ طراحی چشمگیر برای اتاق های نشیمن کوچک

رنگ آبی و اتاق های نشیمن که پر از پنجره هستند

رنگ آبی و اتاق هایی با پنجره های سرتاسری

برای اتاق های پرنوری که پنجره های قدی یا سرتاسری دارند، آبی رنگ بسیار مناسبی است.کوسن ها و رویه ی مبل های خود را به رنگ آبی درآورید و دیوارهای اتاق را سفید کنید و از نتیجه آن لذت ببرید. حتی می توانید از لوازم دکوری آبی رنگ نیز برای آراستن فضای اتاق تان نیز استفاده کنید وسایلی نظیر شمعدان ها و گلدان ها می توانند در این کار به شما کمک کنند.

مطلب پیشنهادی : انواع درب های چوبی زیبا برای داخل خانه

رومیزی های آبی رنگ برای همانی های شما

برای مهمانی های رسمی از رومیزی های آبی رنگ استفاده کنید

برای این که مهمان های خود را تحت تاثیر قرار دهید، برای میزهای نهار و شام از رومیزی های آبی رنگ استفاده کنید. و برای تزیین میز از دستمال سفره های  نارنجی استفاده کنید. هم چنین گل های نارنجی و زرد نیز می توانند بر جلوه بخش بودن میز شما تاثیر گذار باشند.

مطلب پیشنهادی : ساخت ساده و سریع دستمال سفره‌های آب‌رنگی

شما نیز ایده ها و نظرات خود را برای استفاده از رنگ های مختلف در فضاهای داخلی خانه با چیدانه و در قسمت بحث و گفتگو به اشتراک بگذارید. هم چنین اهالی فن چیدانه نیز می توانند به شما در انتخاب بهترین رنگ و هم چنین تغییر دکوراسیون داخلی خانه تان کمک کنند.

نویسنده : شمیم آقازاده | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه