Chidaneh.com placeholder image

دکوراسیون منزل خود را با رنگ طوسی زیبا کنید

به قلم: تحریریه چیدانه

رنگ طوسی : آخرین گرایش و مُدی که در نقاشی فضاهای داخلی خانه ظهور کرده، رنگ‌آمیزی این فضاها با طیف‌های مختلف رنگ طوسی است. طوسی یک پس‌زمینه زیبا و شیک و از نظر رنگی، خنثی، در برابر رنگ‌های دیگر اتاق ایجاد کرده و باعث می‌شود تا رنگ‌های چشم‌گیر بیشتر دیده شوند و رنگ‌های ساده‌تر نیز عمق پیدا کنند.وقتی طوسی به عنوان رنگ غالب استفاده شود، انتخابی عالی برای لایه‌گذاری رنگ‌های مختلف روی هم است. این رنگ، برخلاف آنچه از اسمش به نظر می‌رسد، اصلا افسرده‌کننده نبوده و حس و حالی شهری و گیرا دارد.پس با چیدانه همراه باشید تا با هم نگاهی به کاربرد رنگ طوسی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه بیاندزیم.

تزئینات کرم رنگ برای اتاق هایی با دیوارهای طوسی

کارانا دکور

در کنار دیوارهای طوسی از تزئینات کرم‌رنگ استفاده کنید

رنگ سفید خالص چشم را اذیت خواهد کرد. یکی از انتخاب‌های خوب برای رنگ‌آمیزی قسمت‌های چوبی اتاقی با دیوارهای طوسی روشن یا تیره استفاده از رنگ وایت داو (White Dove) است که رنگ کرم بی نهایت جذاب و گیرایی دارد.

مطلب پیشنهادی : با رنگ طوسی آشتی کنید!

ترکیب رنگ طوسی با رنگ زرد در طراحی دکوراسیون داخلی

طوسی و زرد ترکیب بی‌نظیری ایجاد می‌کنند

لطافت طوسی به رنگ زرد اجازه می‌دهد تا انرژی شاد خود را به طور کامل انتقال دهد. هر چه در لوازم دکوری خانه شما از ترکیب روشن‌تر و رنگارنگ‌تری از طرح‌های مختلف استفاده شده باشد، پس‌زمینه طوسی انتخاب بهتری خواهد بود چرا که باعث می‌شود تمام انرژی‌های بصری موجود در اتاق در کنار یک سادگی سرد به تعادل برسند.

مطلب پیشنهادی : جادوی رنگ زرد برای داشتن خانه آفتابی!

فضاهای داخلی لوکس با رنگ طوسی

طوسی آرام و آرامش‌بخش است

با این که ممکن است در ابتدا به نظر برسد پالتی از رنگ‌های طوسی حس و حالی غم‌انگیز دارد، ولی در واقع طوسی رنگی شیک است که حتی شاید در مواقعی به سمت لوکس بودن هم برود.

مطلب پیشنهادی : خانه ای آرام از ترکیب خاکستری با دیگر رنگ ها

کاربرد رنگ طوسی به جای رنگ سفید

رنگی فراتر از سفید

درست است که زمانی سفید رنگی همه‌کاره و مورد انتخاب همه افراد بود ولی طوسی نیز همان قابلیت ترکیب با همه رنگ‌های دیگر را داشته و در عین حال از سفید جذابیت بیشتری دارد.

مطلب پیشنهادی : ۱۰ راه برای درخشش بیش‌تر پالت خنثی

نشیمنی شیک با رنگ طوسی

نشیمنی جذاب با رنگ طوسی

در این اتاق های نشیمن زیبا، رنگ زغالی گرم پس‌زمینه‌ای برای رنگ‌ها و طرح‌ها و خطوط مختلف به کار رفته در اتاق ایجاد کرده‌ است. این رنگ به اتاق حس و حالی گرم و زیبا بخشیده و حالت رسمی بیشتری نسبت به اتاقی با دیوارهای سفید ایجاد کرده است.

مطلب پیشنهادی : چگونه اتاق نشیمن خود را زیبا کنیم؟

ترکیب رنگ صورتی و طوسی برای اتاق کودک

همنشینی طوسی و صورتی برای اتاق کودک

اگر می‌خواهید در اتاق نوزاد خود از رنگ طوسی سرد استفاده کنید، شاید بهتر باشد با استفاده از کمی زرد یا رنگ صورتی ملایم آن را گرم‌تر کنید. همیشه لازم نیست اتاق کودک انفجاری از رنگ‌های روشن باشد. یک آویز رنگارنگ کوچک و استفاده از رنگ در نقاط خاصی از اتاق کافی است. بقیه فضا را می‌توان ساده و خالی نگه داشت تا وقتی حواس پنجگانه کودک در حال رشد است، به او فشار نیاورند.

مطلب پیشنهادی : ترکیب رنگ ها برای یک خانه رنگین کمانی

نورپردازی اتاق های طوسی رنگ

از منابع نوری متعدد برای دیوارهای طوسی استفاده کنید

در کنار رنگ طوسی از چراغ‌های رومیزی،  چراغ های دیوارکوب و چراغ‌های کف استفاده نمایید. طوسی رنگ سایه است و شما نباید با یک چراغ سقفی سایه‌های بیشتری روی آن ایجاد کنید. نورپردازی داخلی  چندلایه باعث می‌شود تا اتاق زیبایی خود را حفظ کند. 

به ما بگویید: آیا شما هم از رنگ طوسی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده کرده‌اید؟ لطفا عکس آن را در بخش مشاوره دکوراسیون با ما به اشتراک بگذارید. همچنین شما می توانید سوالات خود درباره، معماری داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی منزل و ویلای خود را در قسمت مشاوره دکوراسیون چیدانه با اهالی فن و کارشناسان در میان بگذارید. 

منبع : onekindesign | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه