Chidaneh.com placeholder image

8 ایده طراحی دیوار در دکوراسیون داخلی منزل

به قلم: مژگان احمدی

دیوار پوش : تزئین دیوار ها همواره یکی از علاقه مندی ها و دغدغه های اصلی خانم های خانه دار بوده و هست. و همین علاقه ی وافر خانم های خانه دار به تزئین دیوار ها بوده است که باعث به وجود آمدن انواع مختلف دیوار پوش ها شده است. برای تزئین دیوارها راه مختلفی وجود دارد، مثل استفاده از کاغذ دیواری ، اما در این مطلب چیدانه سعی کرده است تا ایده های ناب تر وخلاقانه تری را به شما معرفی کند تا به واسطه آن ها بتوانید خلاقیت خود را در تزئین دیوارهای فضاهای داخلی خانه بروز دهید. با چیدانه همراه باشید تا با هم این ایده های جالب و دوست داشتنی را مرور کنیم.

روش های نوین برای رنگ زدن دیوار

رنگ زدن دیوار های داخلی به روش های نوین 

برای تغییر چهرهی دیوارهای خانه تان می توانید از رنگ ها بهره ببرید. اما نه یک دست رنگ زدن دیوارها. برای این کار می توانید از دو رنگ بهره بگیرید رنگ اول که کل دیوار را می پوشاند و هماهنگ با رنگ دکوراسیون منزل شما است و رنگ دوم که رنگ مکمل است و شما با استفاده از آن می توانید خلاقیت خود را روی دیوار پیاده کنید. می توانید یک طرح زیبا را روی دیوار کشیده و با استفاده از رنگ دوم آن را رنگ کنید یا این که می توانید از عکس بالا ایده گرفته و آن را روی دیوار غذاخوری خود ایجاد کنید و در حین خوردن غذا از دیدن اثر هنری تان لذت ببرید.

مبلمان اداری ارگو

مطلب پیشنهادی : دیوار آجری ارزان ، تحولی در دکوراسیون داخلی

استفاده از عکس های یادگاری برای پوشش دیوارها

عکس هایی به یادگار بر روی دیوار

مسلما همه ما عکس هایی از لحظات شیرین زندگیمان داریم که دیدن آن ها برایمان لذت بخش است و دوست داریم مدام جلوی چشم مان باشد، این عکس ها می توانند تبدیل به طرح هایی برای زندگی، بر سینه دیوار شوند پس چه خوب است برای تزئین دیوارهای خانه از این عکس ها بهره بگیریم. می شود با خود این عکس ها یک قاب عکس زیبا و  بزرگ درست کرد، به این صورت که برای عکس ها چیدمانی زیبا در نظر بگیرید که در نهایت با چیدن عکس ها در کنار هم به یک شکل و طرح زیبا دست پیدا کنید. عکس بالا می تواند ایده ی خوبی برای خانم های خانه دار باشد.

مطلب پیشنهادی : دیوارهایی که خاطراتتان را زنده می کنند!  

فرش هایی بر سینه دیوار

فرش هایی بر سینه ی دیوار 

گاهی فرش ها آن قدر زیبا و بی نظیر هستند که نمی توان آن ها روی زمین انداخت. باید آن ها هم چون یک تابلوی نفیس و گرانبها بر سینه ی دیوار آویخت و از دیدن طرح و نقش های آن غرق در لذت شد. ایده ی آویختن فرش ها روی دیوار برای اتاق های کوچک خیلی کاربردی نیست ولی برای اتاق هایی که بزرگ هستند می توانید از فرش های گرانبها تان برای تغییر چهره دیوارهای تان استفاده کنید. شاید این ایده در مرحله اول کمی عجیب و غیر عادی به نظر برسد اما نتیجه آن نیز به همین اندازه شما شگفت زده خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی : فرش را روی زمین پهن یا به دیوار آویزان کنیم؟

اگر به دنبال فرشی مناسب برای فضاهای داخلی منزل تان می گردید می توانید به قسمت اهالی فن چیدانه مراجعه کرده و گشتی میان گالری های فروش فرش بزنید.

یادگاری های ماندگار روی دیوار

یادگارهای ماندگار بر روی دیوار

آیا شما هم جزو کسانی هستید که کلکسیون های مخصوص به خود را دارید؟ پس چرا از دیوارهای خانه تان به عنوان نمایشگاهی برای این کلسیون های زیبا استفاده نمی کنید؟ شما می توانید به سادگی دیوارهای خانه را دگرگون کنید!  می توانید کلکسیون های شخصی خود را بر روی دیوار ها نصب کرده و با یک تیر دو نشان را بزنید. هم از دیدن کلکسیون های زیبای تان لذت ببرید و هم دیوارهای زیبا داشته باشید. 

مطلب پیشنهادی : 8 دیوار که دل شما را می برند!

خانه ای سبز با دیوار هایی زنده

خانه ای سبز و زنده با دیوارهایی سبز و زنده

هیچ کس نمی تواند منکر نقش حیاتی گیاهان در زندگی امروز شود. وجود گیاهان در داخل خانه می تواند نشاط و شادابی خاصی را به فضا ببخشد و سرزندگی را به فضا تزریق کند. اما در خانه های کوچک امروزی نمی توان مانند خانه های قدیمی از تعداد زیادی گلدان استفاده کرد. اما می توان با استفاده از دیوارهای سبز این نشاط و سرزندگی را به خانه های امروزی نیز آورد. حتی می توانید روی یکی از دیوا های خانه گلدان هایی را نصب کنید و سیستم آب رسانی ان ها را نیز خود کنترل کنید. با این کار شما دیوار هایی را دارید که به زندگی تان نفس می بخشند.

مطلب پیشنهادی : دیوار پوش زیبا ، راه حل اقتصادی 

استفاده از تابلو ها برای تزئین دیوار ها

تابلو هایی زیبا ، دیوارهایی جذاب 

برای ایجاد جذابیت در دیوارهای اتاق نشیمن تان می توانید از تابلو های زیبایی که از گالری های هنری تهیه کرده اید رجوع کنید. اصلا مهم نیست که این تابلو ها یک اندازه نیستند و یا این که از لحاظ رنگی اصلا با هم هماهنگ نیستند. این هنر شما است که با یک چیدمان درست ، تمامی این تابلو های زیبا را به سان یک اثر هنری دوست داشتنی و دیوارپوشی خلاقانه به نمایش بگذارید.

مطلب پیشنهادی : ترفند های استفاده از تابلو های هنری در دکوراسیون

نورپردازی دیوارهای داخلی

نورپردازی دیوارهای داخلی 

نورپردازی هم می تواند به سادگی چهره دیوارهای شما را عوض کرده و به آن ها حال و هوایی تازه ببخشند. برای نورپردازی دیوارهای داخلی نیز شرکت هایی هستند که می توانند در این زمینه به شما کم کنند.اگر می خواهید با این شرکت ها آشنا شوید سری به قسمت نورپردازی اهالی فن چیدانه بزنید.

مطلب پیشنهادی : نور طبیعی و تاثیر آن در معماری داخلی

کاشی هایی با چیدمان پس و پیش برای دیوار هایی زیبا

کاشی هایی با چیدمان پس و پیش برای دیوار هایی زیبا

از کاشی ها نیز می توانید برای تزئین دیوارهای خانه خود استفاده کنید. این کاشی ها می توانند رنگ هایی جذاب و متفاوت تر از رنگ دکوراسیون منزلتان داشته باشند. همچنین چیدمان پس و پیش این کاشی ها می تواند بر جذابیت هرچه بیشتر ان ها تاثیر گذار بوده و در نهایت به جذابیت کل اتاق شما بیانجامد.

مطلب پیشنهادی : کاشی کاری های رنگی باز می گردند!

شما نیز ایده های خود را برای تزئین دیوارهای داخلی خانه با چیدانه در میان بگذارید.لطفا عکس آن را در بخش مشاوره دکوراسیون با ما به اشتراک بگذارید. همچنین شما می توانید سوالات خود درباره، معماری داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی منزل و ویلای خود را در قسمت مشاوره دکوراسیون چیدانه با اهالی فن و کارشناسان در میان بگذارید.

نویسنده : شمیم آقازاده | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه