Chidaneh.com placeholder image

10 نکته که برای منظم کردن اتاق کودک باید بدانید!

به قلم: تحریریه چیدانه

اتاق خواب : از لحظه‌ای که فرزند شما به دنیا می‌آید تا زمانی که به خانه خودش نقل مکان می‌کند، فضاهای نگهدارنده در اتاق خواب او از مهم‌ترین عناصری هستند که دائما باید به آن فکر کرد. از وسایل کوچک اما زیاد یک نوزاد گرفته تا مجموعه وسایل زیادی که فرزند شما در دروان نوجوانی خود در اتاق خود جمع‌آوری می‌کند، زمانی وجود ندارد که فرزند شما وسایل کمی در اتاق خود داشته باشد و نیازی به طبقه بندی و نظم دهی و جا دادن آن‌ها در اتاق نباشد. با استفاده از این 10 نکته، شما می‌توانید در زمانی کوتاه‌تر از آن‌چه که فکر می‌کنید اتاق خواب فرزند خود را سر و سامان بدهید. با چیدانه همراه باشید تا با هم این نکات را بررسی کنیم.

قفسه های نگه داری اسباب بازی ها در اتاق کودک

اسکای اسکرپر

1. قفسه‌های مخصوص اسباب‌بازی در اتاق خواب کودک

آن قفسه‌های چوبی مخصوص اسباب‌بازی که داخل آن‌ها سطل‌های پلاستیکی با رنگ‌های روشن جا داده شده است و شما آن‌ها را معمولا در مهد کودک‌ها یا مراکز پیش‌دبستانی می‌بینید فقط مخصوص این مکان‌های اداری و تجاری نیستند، بلکه شما هم می‌توانید در اتاق خواب کودک خود از آن‌ها استفاده کرده و وسایل بازی آن‌ها را در این قفسه‌ها قرار دهید. برخی از والدین ممکن است خودشان دست به کار شده و چنین قفسه های زیبا با کارکردی شگفت انگیز را بسازند، اما اگر در این کار مهارت ندارید می‌توانید آن‌ها را از فروشگاه‌های وسایل کودک خریداری کنید.

مطلب پیشنهادی : چگونه خودمان یک قفسه مدرن بسازیم؟

سطل های فلزی مخصوی اتاق خواب کودک

2.سطل‌های فلزی مخصوص در اتاق خواب کودک

کودکان عاشق چیزهایی هستند که اسم آن‌ها روی آن نوشته شده باشد، یا دارای رنگ‌های شادی باشد، و یا نشانه‌های مخصوص به آن‌ها در این وسایل وجود داشته باشد. رنگ‌کردن یا چسباندن برچسب‌ها به سطل‌های فلزی آبکاری‌شده به شما این امکان را می‌دهد که به وسیله آن ها دکوراسیون داخلی اتاق خواب را تغییر داده و آن را مطابق با سلیقه کودک تان تزئین کنید  و در ضمن فضاهای بسیار خوبی برای نگهداری از وسایل او فراهم کنید.

مطالب پیشنهادی : اتاق کودک رویایی با ایده های رنگارنگ

تخت خواب های دارای فضاهای نگه دارنده

3.تخت‌خواب‌های دارای فضاهای نگهدارنده در اتاق خواب کودک

وقتی فضای اتاق خواب کودک شما محدود است، بسیار مهم است که وسایلی را برای این اتاق انتخاب کنید که دارای کارکردهای چندگانه‌ای باشند. در اکثر موارد، تخت‌خواب بزرگ‌ترین وسیله‌ای است که در اتاق خواب کودک قرار می‌گیرد. انتخاب تخت‌خواب‌هایی که در فضای زیرین خود دارای کشو و در تخته پشتی خود دارای قفسه هستند باعث می‌شود تا فضاهای نگهدارنده اتاق کودک شما به حداکثر برسد.

مطلب پیشنهادی : طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک با تم کارتونی

جعبه های چوبیرنگی رنگی در اتاق خواب کودک

4.جعبه‌های چوبی برای تزئین اتاق کودک

در زمان حاضر جعبه‌های چوبی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی در بازار وجود دارند. خواه این جعبه‌ها را از جمعه‌بازارها یا دسته‌دوم فروشی‌ها بخرید یا یک جعبه نو بخرید، این وسایل دکوری کاربردهای زیادی در اتاق خواب فرزند شما خواهند داشت و فضاهای نگهدارنده متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهند. اضافه کردن چرخ به سطح زیرین این جعبه‌ها باعث می‌شود تا فرزند شما به راحتی بتواند آن‌ها را در اتاق جابه‌جا کند. این امر مزیت بسیار خوبی در دوران خردسالی فرزند شما است.

مطلب پیشنهادی : خرید ایده آل برای دکوراسیون اتاق کودک

سبدهایی برای نظم دهی به اتاق کودک

5.سبدهای آویزان در اتاق خواب کودک تان

اگر مایل هستید که وسایل مختلف اتاق کودک خود را دسته‌بندی و نظم دهی کنید می‌توانید از سبدهای آویزان استفاده کنید که در سه اندازه مختلف تولید می‌شوند و بسیار ارزان هستند. این سبدها فضاهای خوبی برای نگهداری از وسایل ریز و اسباب‌بازی گوناگون که دارای شکل‌های متفاوتی هستند و به نظر می‌رسد در هیچ کمدی قرار نمی‌گیرند فراهم می‌کنند.

مطلب پیشنهادی : طبقه بندی و نظم دهی در دکوراسیون داخلی منزل

صندلی و نیمکت هایی با فضاهای نگه دارنده

6.صندلی‌ها و نیمکت‌های دارای فضای نگهدارنده در اتاق خواب

صندلی‌ها و نیمکت‌هایی در بازار وجود دارند که در فضای زیرین خود دارای فضاهای نگهدارنده هستند. این نشیمن‌ها هم می‌توانند فضای خوبی برای نشستن کودکان باشند و هم فضای خوبی برای قرار دادن وسایل مختلف آن‌ها فراهم می‌کنند همچنین می توانید از یک اهالی فن بخواهید تا این نیمکت ها را متناسب اب اتاق کودکان در زیر پنجره یا هر فای مناسب دیگری بسازند. مبل های راحتی عکس بالا نیز از مبل پوف توگو کم جا چوب است که بسیار راحت و مناسب اتاق کودک است.

پیشنهاد خرید: مبل پوف توگو کم جا چوب

مطلب پیشنهادی : عکس های دکوراسیون منزل با ایده های ناب

جعبه های کلاه رنگی رنگی برای دکوراسیون اتاق کودک

7.جعبه‌های کلاه های زیبا در اتاق خواب کودک

جعبه‌های گرد کلاه بسیار جذاب و سودمند هستند و در دوره‌ای که فرزند شما کم سن و سال است می‌توان در آن‌ها وسایل کوچک را قرار دارد، و وقتی سن او بیش‌تر شد این جعبه‌ها فضای خوبی برای نگهداری از یادگاری‌ها و قاب عکس‌ها می‌شوند. این جعبه‌ها را در جمعه‌بازارها یا دسته‌دوم فروشی‌ها می‌توانید پیدا کنید، البته اکثر آن‌ها قهوه‌ای روشن هستند و شما پس از خرید آن‌ها باید به خوبی آن‌ها را تمیز کرده و آن‌ها را به رنگی درآورید که با طراحی کلی اتاق کودک شما در هماهنگی باشد.

مطلب پیشنهادی : خانه ای گرم و دلچسب مثل قهوه با رنگ قهوه ای

آویزهای دیواری زیبا در اتاق کودک

8. آویزهای دیواری کاربردی در اتاق خواب

میخ‌های دیواری که معمولا در انبارها یا کارگاه‌ها دیده می‌شود وسایل کاربردی و جذابی هستند که می‌تون آن‌ها را به اتاق خواب کودک اضافه کرد. به جای این‌که آن‌ها را همینطوری ساده به دیوار بزنید، آن‌ها را به رنگی دربیاورید که با طراحی اتاق کودک شما در هماهنگی باشد. این میخ‌ها فضایی را روی دیوار فراهم می‌کنند که می‌توانید وسایل مختلفی را به آن‌ها آویزان کنید و چون همه چیز در معرض دید کودک است دیگر نیازی نیست که برای پیدا کردن چیزی در اتاق او وقت خود را تلف کنید.

مطلب پیشنهادی : دیوار آجری ارزان ، تحولی در دکوراسیون داخلی

قاب عکس های زیبا در اتاق خواب کودک

9.جعبه‌های عکس زیبا برای دکوراسیون اتاق خواب

از آن‌جایی که این جعبه‌ها برای نگهداری و حفاظت از عکس‌ها از آسیب طراحی شده‌اند، وسیله بسیار محبوب در بین مردم هستند و از آن‌ها معمولا در دفاتر کار به وفور استفاده می‌شود. از آن‌جایی که این جعبه‌ها در رنگ‌های متنوعی در بازار وجود دارند و از مقواهای بسیار محکمی ساخته شده‌اند، و یک قسمت در آن‌ها برای برچسب زدن تعبیه شده است، بسیار مناسب اتاق کودکان هستند.

مطلب پیشنهادی : ۸ ایده منحصربه‌فرد برای به نمایش گذاشتن عکس‌ها در خانه

وسائل و لوازم دکوری در اتاق کودک

10.وسایل دکوری را به نمایش بگذارید

اگر دختر خردسال شما به نشان دادن وسایل دکوری خاص و زیبای خود علاقه دارد، و یا پسربچه شما کلکسیونی از وسایلی خاص در اتاق خواب خود دارد و مایل است که آن‌ها را به نمایش بگذارد، سعی کنید این وسایل خاص را در جا خوبی در اتاق به نمایش بگذارید تا سلیقه و روحیه فرزند شما کاملا مشخص شود و چون فرزند شما به این وسایل علاقه زیادی دارد از دیدن آن‌ها لذت می‌برد و هر گاه بخواهد این وسایل در دسترس او هستند. علاوه بر این، این وسایل به اتاق خواب فرزند شما زیبایی اضافه می‌کنند.

مطلب پیشنهادی : ۶ ترفند عالی برای نصب تابلوها در خانه

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک

اگرچه برخی از این ایده‌ها با بزرگ شدن فرزند شما دیگر کارآیی ندارند، اما برخی دیگر در هر سنی قابل اجرا هستند. گاهی، رنگ کردن یا روکش کردن یک وسیله قدمی با پارچه‌ای که با دیگر اجزای اتاق در هماهنگی است باعث سرزنده شدن و شاداب شدن اتاق خواب کودک شما می‌شود. پس خیلی وقت‌ها به جای تعویض وسیله‌ای در اتاق کودک می‌توانید به وسایل موجود در اتاق او را ظاهر تازه‌ای اضافه کنید.

مطالب پیشنهادی : ترفند های استفاده از تابلو های هنری در دکوراسیون

ایده های درخشان برای اتاق بازی کودکان

فنگ شویی اتاق کودک ، چیدمان آرامش بخش

۱۵ اتاق کودک با دست سازه های ساده و رنگی

منبع : housekeeping | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه