visibility 5066 today 1394/6/10

طراحی متفاوت دفاتر اداری شرکت بایر پارسیان در تهران

برخی اوقات دفاتر شرکت های شناخته شده و جا افتاده تصمیم به جابجای و یا تغییر طراحی داخلی فضاهای اداری خود می گیرند. طراحی داخلی اداری و تاثیر آن بر روانشناسی کار موجب می شود که مدیران راغب به انجام تغییراتی در دکوراسیون داخلی دفتر کار خود باشند و با توجه به نوع فعالیت دفتر برای راحتی و آسایش کارکنان تدابیری بیاندیشند. همراه با چیدانه نمونه ای موفق از طراحی داخلی اداری را در تهران ببینید.

blog post

رسپشن شرکت بایر

مشخصات پروژه دفاتر اداری شرکت بایر پارسیان تهران

  • طراح: حبیبه مجد آبادى
  • مدیر پروژه: کامران افشار نادرى
  • کارفرما: شرکت بایر پارسیان
  • پیمانکار: شرکت همپایه
  • تاسیسات: داریوش چگینى، برزین غفارى،امین عرب
  • سایر همکاران طراحی و نظارت: نگار نظر،امیر حسین رفعتی، نوید حیاتى، محمد مهذب
  • ناظر از طرف کارفرما: خمسوى

blog post

دکوراسیون اداری شرکت بایر

تاریخچه پروژه دفاتر اداری شرکت بایر پارسیان

پروژه دفاتر جدید شرکت بایر پارسیان در ایران ابتدا به صورت یک پروژه مطالعاتی در اسفند ماه سال 1389 آغاز شد. موضوع مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی انتقال دفاتر بایر به محل جدید با بررسی مسائل ایمنى، موقعت شهرى، کاربرى و ارزش تجارى بود. در ادامه به منظور مکان یابى دفاتر جدید، ساختمان های واجد شرایط مورد ارزیابی فنى قرار گرفتند.

دیگر پروژه از دفتر معماری مجدآبادی و همین تیم طراحی خانه چهل گره، نمای ساختمان با فرشی از آجر است که با همکاری علیرضا مشهدی میرزا انجام شده و چیدانه قبلا شما را با آن آشنا کزده است.

blog post

طراحی دکوراسیون اداری

در تابستان سال 93 ساختمان ادارى مادایران واقع در خیابان آفتاب با توجه به دارا بودن استانداردهای مورد نیاز شرکت بایر برای استقرار دفاتر جدید انتخاب شده و فعالیت طراحى بر روى پروژه جدید، با نگاهى مجدد به نیاز هاى کاربردى شرکت بایر، آغاز شد.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی اداری و تاثیر آن بر روانشناسی کار

blog post

دکوراسیون اتاق جلسات شرکت بایر

ایده طراحی داخلی دفاتر اداری شرکت بایر پارسیان تهران

دفاتر جدید شرکت بایر پارسیان در فضایی به مساحت 1250 متر مربع در یکی از طبقات ساختمان اداری مادیران سازماندهی و طراحی شده است. ارتباطات عمودی ساختمان مادیران در یک هسته مرکزی قرار دارد که یک حلقه فضای باز اداری آن را احاطه کرده است. چهار ورودی در چهار کنج، هسته مرکزی را به حلقه فضاهای اداری متصل می کنند.

blog post

طراحی داخلی فضای کار شرکت بایر

در طرح جدید جداره بیرونی این حلقه که  از تمامی وجوه نورگیری طبیعی دارد به اتاقهای اداری، فضای باز اداری، فضای صرف قهوه و فضای انتظار میهمانان اختصاص یافته و جداره داخلی که نور غیر مستقیم دارد مختص فضاهای خدماتی، اتاقهای فکس و کپی و چهار سالن کنفرانس است.  

blog post

پلان 3d ساختمان اداری بایر

یکی از نکاتی که در وضع قبلی فضا مورد توجه طراح قرار گرفت تشابه فضایی هر چهار بال ساختمان بود. این چهار بال با ابعاد و رنگ یکسان و به ویژه با وجود راهروهای طویل و مشابه باعث یکنواختی وملال آور بودن محیط کار و مهم تر از آن موجب سردرگمی کاربر و اشتباه در جهت یابی می شدند. از این رو جبران یکنواختی فضا و حل مساله سردرگمی یکی از اهداف طراحی قرار گرفت و از آنجا که شرکت بایر پارسیان متشکل از پنج بخش و حوزه کاری متفاوت است، بخش ها متمایز و قابل شناسایی شدند و در عین تنوع فضایی هویت مستقلی به آنها داده شد. طراحی داخلی اداری و فضای کار رنگی کمکی به جسم و ذهن است. 

blog post

طراحی داخلی اداری شرکت بایر

به طور کلی شفافیت فضای اداری، مسیر یابى با استفاده از زیبایی گرافیک محیطی در طراحی داخلی، ارزش گذارى فضا ها با استفاده از رنگ هاى سازمانى شرکت بایر، تفکیک فضایی بخش هاى مختلف از طریق تغییر رنگ کف و ایجاد هماهنگى سبک شناسى، از نکات بارز طراحى این پروژه است.

blog post

طراحی داخلی راهرو فضای اداری

با توجه به پیچیدگی روابط اداری و دسته بندی های خاص و حریم های شخصی پرسنل، به موضوع روابط عملکردی در این پروژه با حساسیت بالایی پرداخته شد. در طول مسیر طراحى و اجرا نظام توزیع کاربرى ها به درخواست کارفرما از حالت فضاى باز و پیوسته ادارى، به ترکیب فضای باز و اتاق های اداری تغییر کرد.

blog post

دکوراسیون داخلی اتاق جلسه با رنگ سبز

اقدامات اجرای انجام شده در این پروژه که در مدت کوتاهى به نتیجه رسید شامل اصلاح تأسیسات مکانیکى طبقه، طراحی نور پردازى و تاسیسات برقی جدید، طراحی و تعویض کامل سقف کاذب ها، پارتیشن بندی، تغییر پوشش کف و مبلمان کامل دفاتر جدید است.

 

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
طراحی متفاوت دفاتر اداری شرکت بایر پارسیان در تهران

طراحی متفاوت دفاتر اداری شرکت بایر پارسیان در تهران

طراحی دفتر اداری کارخانه آپتوس

طراحی دفتر اداری کارخانه آپتوس

برج جام بانک ملت، ساختمانی رقصان در تهران

برج جام بانک ملت، ساختمانی رقصان در تهران

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان اتاق کودک و نوجوان وینه چوب certificate
مبلمان اتاق کودک و نوجوان وینه چوب

مبلمان اتاق کودک و نوجوان وینه چوب

گروه معماری و طراحی داخلی روبینا حسینی certificate
گروه معماری و طراحی داخلی روبینا حسینی

گروه معماری و طراحی داخلی روبینا حسینی

اکسسوری المان هاوس certificate
اکسسوری المان هاوس

اکسسوری المان هاوس

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent