تبلیغات
F فارست
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

10 شهریور 1394

طراحی متفاوت دفاتر اداری شرکت بایر پارسیان در تهران

فضاهای اداری: برخی اوقات دفاتر شرکت های شناخته شده و جا افتاده تصمیم به جابجای و یا تغییر طراحی داخلی فضاهای اداری خود می گیرند. طراحی داخلی اداری و تاثیر آن بر روانشناسی کار موجب می شود که مدیران راغب به انجام تغییراتی در دکوراسیون داخلی دفتر کار خود باشند و با توجه به نوع فعالیت دفتر برای راحتی و آسایش کارکنان تدابیری بیاندیشند. همراه با چیدانه نمونه ای موفق از طراحی داخلی اداری را در تهران ببینید.

مشخصات پروژه دفاتر اداری شرکت بایر پارسیان تهران

 • طراح: حبیبه مجد آبادى
 • مدیر پروژه: کامران افشار نادرى
 • کارفرما: شرکت بایر پارسیان
 • پیمانکار: شرکت همپایه
 • تاسیسات: داریوش چگینى، برزین غفارى،امین عرب
 • سایر همکاران طراحی و نظارت: نگار نظر،امیر حسین رفعتی، نوید حیاتى، محمد مهذب
 • ناظر از طرف کارفرما: خمسوى

تاریخچه پروژه دفاتر اداری شرکت بایر پارسیان

پروژه دفاتر جدید شرکت بایر پارسیان در ایران ابتدا به صورت یک پروژه مطالعاتی در اسفند ماه سال ١٣٨٩ آغاز شد. موضوع مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی انتقال دفاتر بایر به محل جدید با بررسی مسائل ایمنى، موقعت شهرى، کاربرى و ارزش تجارى بود. در ادامه به منظور مکان یابى دفاتر جدید، ساختمان های واجد شرایط مورد ارزیابی فنى قرار گرفتند.

دیگر پروژه از دفتر معماری مجدآبادی و همین تیم طراحی خانه چهل گره، نمای ساختمان با فرشی از آجر است که با همکاری علیرضا مشهدی میرزا انجام شده و چیدانه قبلا شما را با آن آشنا کزده است.

در تابستان سال ٩٣ ساختمان ادارى مادایران واقع در خیابان آفتاب با توجه به دارا بودن استانداردهای مورد نیاز شرکت بایر برای استقرار دفاتر جدید انتخاب شده و فعالیت طراحى بر روى پروژه جدید، با نگاهى مجدد به نیاز هاى کاربردى شرکت بایر، آغاز شد.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی هوشمند فضای اداری

ایده طراحی داخلی دفاتر اداری شرکت بایر پارسیان تهران

دفاتر جدید شرکت بایر پارسیان در فضایی به مساحت 1250 متر مربع در یکی از طبقات ساختمان اداری مادیران سازماندهی و طراحی شده است. ارتباطات عمودی ساختمان مادیران در یک هسته مرکزی قرار دارد که یک حلقه فضای باز اداری آن را احاطه کرده است. چهار ورودی در چهار کنج، هسته مرکزی را به حلقه فضاهای اداری متصل می کنند.

در طرح جدید جداره بیرونی این حلقه که  از تمامی وجوه نورگیری طبیعی دارد به اتاقهای اداری، فضای باز اداری، فضای صرف قهوه و فضای انتظار میهمانان اختصاص یافته و جداره داخلی که نور غیر مستقیم دارد مختص فضاهای خدماتی، اتاقهای فکس و کپی و چهار سالن کنفرانس است.  

یکی از نکاتی که در وضع قبلی فضا مورد توجه طراح قرار گرفت تشابه فضایی هر چهار بال ساختمان بود. این چهار بال با ابعاد و رنگ یکسان و به ویژه با وجود راهروهای طویل و مشابه باعث یکنواختی وملال آور بودن محیط کار و مهم تر از آن موجب سردرگمی کاربر و اشتباه در جهت یابی می شدند. از این رو جبران یکنواختی فضا و حل مساله سردرگمی یکی از اهداف طراحی قرار گرفت و از آنجا که شرکت بایر پارسیان متشکل از پنج بخش و حوزه کاری متفاوت است، بخش ها متمایز و قابل شناسایی شدند و در عین تنوع فضایی هویت مستقلی به آنها داده شد. طراحی داخلی اداری و فضای کار رنگی کمکی به جسم و ذهن است. 

به طور کلی شفافیت فضای اداری، مسیر یابى با استفاده از زیبایی گرافیک محیطی در طراحی داخلی، ارزش گذارى فضا ها با استفاده از رنگ هاى سازمانى شرکت بایر، تفکیک فضایی بخش هاى مختلف از طریق تغییر رنگ کف و ایجاد هماهنگى سبک شناسى، از نکات بارز طراحى این پروژه است.

با توجه به پیچیدگی روابط اداری و دسته بندی های خاص و حریم های شخصی پرسنل، به موضوع روابط عملکردی در این پروژه با حساسیت بالایی پرداخته شد. در طول مسیر طراحى و اجرا نظام توزیع کاربرى ها به درخواست کارفرما از حالت فضاى باز و پیوسته ادارى، به ترکیب فضای باز و اتاق های اداری تغییر کرد.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی اداری برای جذب مشتری بیشتر

اقدامات اجرای انجام شده در این پروژه که در مدت کوتاهى به نتیجه رسید شامل اصلاح تأسیسات مکانیکى طبقه، طراحی نور پردازى و تاسیسات برقی جدید، طراحی و تعویض کامل سقف کاذب ها، پارتیشن بندی، تغییر پوشش کف و مبلمان کامل دفاتر جدید است.

در پایان از دفتر معماری مجدآبادی و همکاران که در تهیه این مطلب با ما همکاری نمودند و عکس نمونه کار و توضیحات لازم را در اختیارمان قرار دادند سپاس گزاریم. برای دیدن دیگر نمونه کار ها، اطلاعات بیشتر یا ارتباط با این شرکت می توانید به پروفایل اهالی فن دفتر معماری مجدآبادی مراجعه نمایید.

اگر مشغول ساخت آپارتمان یا ویلا، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن چیدانه بیابید.

مطالب بیشتر: طراحی داخلی و نورپردازی منحصربه‌فرد شرکت فیلیپس
طراحی داخلی شرکت گوگل و گردشی در طبیعت
طراحی یک دفترکار برای دو شرکت متفاوت
طراحی یک دفتر کار موفق فقط در ۶۵ متر!

منبع:گردآوری شده در تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: لاله داورپناه

مدیر دپارتمان تولیدات چندرسانه ای وبسایت چیدانه سردبیر مجله منزل عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - نویسنده و ادیتور طراح پروژه های معماری، دکوراسیون داخلی و فضای سبز سوابق کاری: عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - ادمین شبکه های اجتماعی دبیر تحریریه مجله منزل سوابق تحصیلی: فارغ التحصیل کاردانی معماری از موسسه آموزش عالی آپادانا- شیراز فارغ التحصیل کارشناسی معماری از موسسه آموزش عالی میرداماد- گرگان دانش آموخته دوره عالی تکنولوژی معماری از قطب علمی معماری دانشگاه تهران دانشجوی کارشناسی ارشد معماری منظر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

نشان کردن
 • 3752 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 10 شهریور 1394

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
آرت والا Artwala آرت والا Artwala
16 نمونه کار

تلفن: 02140779716
مجله منزل  مجله منزل
3 نمونه کار

تلفن: 02123051170
مبلمان اداری و خانگی درینو مبلمان اداری و خانگی درینو
23 نمونه کار

تلفن: 021۶۶١۵٣٧٨۵
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173