Chidaneh.com placeholder image

ساخت آباژور با پایه ای از چوب در منزل

به قلم: لاله داورپناه

خودتان بسازید: درختان همیشه ظاهری زیبا و دلچسب دارند. چوب یکی از مواد و مصالح پر طرفدار در طراحی دکوراسیون داخلی است که همیشه توانسته احساس خوبی را برای ساکنان فضایی که در آن از این عنصر طبیعی استفاده شده، ایجاد کند. حتی تنه خشکیده یک درخت می تواند حال و هوای یک اتاق خواب را دگرگون کند. چیدانه در این مطلب به شما آموزش می دهد که چگونه می توانید از یک تنه خشکیده درخت آباژوری زیبا بسازید.

سرویس خواب بالسا

قبل از هر چیزی باید قطعه چوب مورد نظرتان را انتخاب کنید. برای چنین آباژوری بهتر است این چوب ظاهر طبیعی و دست نخورده خود را حفظ کرده باشد. نیازی نیست به برش نامنظم آن فکر کنید، ظاهر طبیعی چوب در این آباژور حسی گرم و روستیک را به خانه شما می بخشد. فقط کافی است که این انتخاب شما بتواند به حالتی ایستا و محکم به عنوان پایه آباژور عمل کند. چیدانه قبلا در مورد آوردن گرمای سبک روستیک به یک خانه مدرن صحبت کرده است. این آباژور نیز می تواند در خانه شما نشانه ای از این سبک در خانه شما باشد.

لوازم مورد نیاز برای سر هم کردن پایه کلاهک، سیم و سرپیچ برای نصب لامپ را قبل از شروع کار تهیه کنید و این وسایل را می توانید از فروشگاه های ابزارآلات بخرید. حتی بعضی از آنها را نیز ممکن است در انبار خانه به راحتی پیدا کنید.

دست به کار شوید. باید محل قرارگیری میله کلاهک آباژور و مسیر عبور سیم را از پایه چوبی، انتخاب کنید. پس از آن به کمک مته در آن به عرض و عمق کافی حفره ای ایجاد کنید. باید دقت کنید که این حفره نباید زیاد بزرگ باشد چون امکان تکان خوردن پایه کلاهک در آن وجود دارد.

یه قطعه فوم را متناسب با مقطع پایه چوبی برش دهید و آن را به قسمت زیرین آن بچسبانید. این صفحه فوم باعث جلوگیری از لغزندگی آباژور بر روی میز می شود.

سیم های متصل به سرپیچ لامپ را از میله ای فلزی عبور داده و به اندازه لازم ببرید.

مطلب پیشنهادی: ویدئو: ساخت آباژور های زیبا تنها با بطری های شیشه ای

پس از عبور دادن میله مورد نظر از حفره چوب، آن را به کمک واشر در جای خود محکم کنید.

پایه کلاهک را با دقت روی میله مورد نظر نصب کرده و پس از آن سرپیچ را در جای خود قرار دهید.

مطلب پیشنهادی: ۴ مرحله برای ساخت آباژور با گلدان قدیمی

از محکم بودن اتصالات آن اطمینان حاصل کنید. تا بتواند تکیه گاهی مناسب برای کلاهک باشد.

مطلب پیشنهادی: خلاقیت در طراحی آباژور پارچه ای

حالا دیگر نوبت به مرحله آخر رسیده و باید کلاهک را روی پایه سوار کنید. انتخاب جنس و روکش کلاهک با شماست. حتی می توانید رنگ و طرح آن را متناسب با طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خود انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی: خودتان بسازید: ساخت آباژور در کم‌تر از یک ساعت

حالا شما یک آباژور زیبا با ظاهری دوست داشتنی دارید. ظاهر طبیعی چوب و تلاشی که خودتان برای ساختنش کردید می تواند استفاده از آن را برایتان لذت بخش تر بکند.

به ما بگویید: آیا شما هم تا به حال وسایل تزئینی خانه را تعمیر کرده اید؟ و یا حتی وسیله ای تزئینی ساخته اید؟! روش کار خود و عکس آن وسیله تزئینی را در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید. سوالات خود را در مورد دکوراسیون خانه و محل کارتان در مشاوره دکوراسیون چیدانه مطرح کنید تا کارشناسان و اهالی فن به شما پاسخ گویند.

مطالب بیشتر:۲۰ ایده برای کسانی که از دراورهای خود خسته شده‌اند!
۷ راه حل برای این‌که بر ترس خود از رنگ‌ها غلبه کنید!
چگونه با شیشه های دهن گشاد شمعدان روستیک بسازیم؟
تزئین وسایل قدیمی با تکه های شکسته DVD

نویسنده: لاله داورپناه | گردآوری شده در تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه