تبلیغات
E بازار مبل E رومانته
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

8 آبان 1396

شرکت های طراحی و دکوراسیون داخلی خوب را چگونه بشناسیم؟

تغییر دکوراسیون از آن اتفاق‌های ساده‌ای است که همیشه حال آدم را خوب می‌کند، اما به جز حال خوب اگر این کار به‌صورت علمی، درست و دقیق انجام شود، می‌تواند فضاهای مختلف خانه یا محل کار را به‌صورت منطقی و علمی برایتان تقسیم‌بندی کند. بارها پیش آمده که خواسته‌ایم خانه‌مان را درست و حسابی دکور کنیم، اما چنین اتفاقی به این سادگی‌ها رخ نمی‌دهد و برای رسیدن به چنین خواسته‌ای باید از مشاورانی که کارشان را درست انجام می‌دهند، کمک بگیریم، اما یک شرکت دکوراسیون داخلی خوب چه کار می‌کند؟ چه خدماتی دارد و چطور باید پیدایشان کرد؟ اگر چنین سوالاتی در ذهنتان می‌چرخد، این گزارش که با همکاری گروه طرح و هنر سپنتا تهیه شده است را از دست ندهید.

شغلی به نام طراحی دکوراسیون داخلی

شرکت‌های دکوراسیونی کارشان این است که دکور خانه یا محل کارتان را آن‌طور که درست و اصولی است، بچینند. این تغییرات می‌تواند کلی باشد؛ مثل طراحی و اجرای دکوراسیون در یک‌ خانه‌ خام و بدون وسایل یا اینکه منحصر به یک بخش خاص باشد؛ مثلاً تغییر کابینت‌ها یا رنگ کاغذدیواری. هرچند این انتخاب‌ها در نگاه اول ساده به نظر می‌رسند، اما کافی است سری به بازار بزنید تا ببینید که «وارد بودن» چقدر در «یک انتخاب خوب» مهم است. دنبال شرکتی باشید که سلیقه‌تان را حدس بزند و به قول اهالی فن، کسی که برای مشاوره به نزدتان می‌آید، عملاً یک روان‌شناس باشد تا طراح ساده. چنین شخصی باید بتواند با همه‌ اعضای خانواده یا کارمندان حرف زده، سلیقه‌ آنها را تشخیص داده و آنچه نیاز دارند را برایشان انجام بدهند. فهمیدن این سلیقه‌ها به‌جز علم طراحی، چاشنی روان‌شناسی هم نیاز دارد.

دکور کردن را به کاردان بسپارید

شرکت‌ها یا افراد متفرقه که قیمت‌های خیلی ارزان یا پروژه‌های بسیار رویایی تعریف می‌کنند، واقعی نیستند. به سراغشان نروید و بی‌گدار به آب نزنید. شرکت‌های دکوری که کارشان را خوب بلد هستند و تعدادشان هم آن‌قدرها زیاد نیست، طوری کارشان را انجام می‌دهند که حتی بعد از پایان پروژه‌ هم با مشتری‌هایشان دوست می‌مانند و احوالشان را می‌پرسند. خلاصه اینکه، سراغ شرکتی بروید که حالتان را خوب کند.

بابت طراحی پول ندهید

اولین کار شرکت‌های دکوراسیونی این است که بعد از بازدید از خانه و جمع‌آوری نظرات ساکنین، یک نقشه‌ سه‌بعدی از آن محل، قبل و بعد از دکور بچینند. این کار قاعدتاً هیچ هزینه‌ای ندارد. اگر پای قرارداد رفتید و از کار خوشتان آمد نباید پول بدهید؛ قبل از شروع کار که جای خود را دارد! بعضی از شرکت‌های معتبر آن‌قدر به کارشان اطمینان دارند که بعد از پایان جلسه‌های مشاوره و بستن قرارداد نمی‌گذارند شما در حین اجرای پروژه، کارتان را ببینید. اگر فکر می‌کنید این کار بد یا اشتباه است، سخت در اشتباه هستید. از آنجایی که آنها در انجام کارشان حرفه‌ای هستند و نمی‌خواهند نظر غیرکارشناسی و سلیقه‌ای وارد بازیشان شود، چنین کاری را انجام می‌دهند. نتیجه مهم اینکه، دنبال شرکتی باشید که بتوانید به سلیقه و تخصصش اعتماد کنید.

برای طراحی دکوراسیون خوب به پول هنگفت نیازی نیست

برای دکور کردن خانه حتماً نباید ثروتمند باشید و یا قارون همسایه‌تان باشد. برخی از این تغییر دکوراسیون‌ها در حد تغییر روکش مبل ساده یا تغییر رنگ کاغذدیواری، دست‌یافتنی و ساده هستند. ضمن اینکه در تمام مراحل می‌توانید نمونه‌های ارزان‌تر یا آنچه با جیبتان سازگارتر است را بخرید، پس دنبال شرکت‌هایی باشید که به شما حق انتخاب می‌دهند.

این توصیه‌ها را گروه طرح و هنر سپنتا و مدیران آن، آقایان محسن عسکری 28 ساله و سیامک میرقلی‌خانی 27 ساله از چهره‌های آشنا در صنعت معماری برای شما دارند. گروه «سپنتا» می‌تواند نیازهای شما در حوزه دکوراسیون را درست و اصولی پاسخ بگوید.

برای دیدن نمونه کارهای شرکت معماری و دکوراسیون داخلی سپنتا می توانید به پروفایل این گروه در اهالی فن چیدانه سر بزنید و با آن ها ارتباط برقرار کنید.


منبع: مجله منزل

تبلیغات

نویسنده: فاطمه افشاریان

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

نشان کردن
  • 2082 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 8 آبان 1396

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
دکوراسیون داخلی مهراز دکوراسیون داخلی مهراز
26 نمونه کار

تلفن: 09123145002
شرکت معماری نوین جاهد شرکت معماری نوین جاهد
4 نمونه کار

تلفن: 09124088809
گروه مهندسین جرس گروه مهندسین جرس
24 نمونه کار

تلفن: 02177521842
برگ منظر برگ منظر
4 نمونه کار

تلفن: 09121332847
گره و مبلمان آل یاسین گره و مبلمان آل یاسین
9 نمونه کار

تلفن: 09378607705
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173