Chidaneh.com placeholder image

اسباب کشی به آپارتمان کوچک تر، بردن یا نبردن!

به قلم: تحریریه چیدانه

فضاهای کوچک: اسباب کشی و نقل مکان به آپارتمان دیگر مخصوصا اینکه آن آپارتمان کوچک‌تر باشد، کارهای زیادی را به دوش شما می‌گذارد و شما باید تصمیمات زیادی در طول این کار بگیرید؛ مثلا باید در مورد این‌که کدام مبل‌ها را نگه دارید و کدام را با خود به جای جدید نبرید تصمیم بگیرید. سازمان‌دهی وسایل کار دشواری است. نگران نباشید. شانسی که دارید این است که چیزهای که دارید بیش‌تر از چیزهایی است که نیاز دارید و یک‌سال پس از نقل مکان به خانه کوچک‌تر وسایلی را که با خود به آن‌جا نبرده‌اید را کاملا فراموش خواهید کرد. در این مطلب چند راه ساده را برای نقل مکان به یک خانه کوچک‌تر به شما معرفی کنیم.
 

مبلمان آفر

سرویس خواب بالسا

وسایلی که به آن‌ها علاقه دارید را مشخص کنید.

وسایل اضافی که به آنها تعلق خاطر ندارید را دور بیندازید ولی خیلی مهم است که خانه جدید شما هر چند کوچک باید برای وسایلی که شما عاشق آن‌ها هستید جا داشته باشد در غیر این‌صورت نقل مکان شما تجربه خوشایندی نخواهد بود.
 

اندازه‌گیری کنید، اندازه‌گیری کنید، و باز هم اندازه‌گیری کنید.

این مرحله اهمیت فوق‌العاده زیادی دارد. خانه جدید را اندازه‌گیری کنید. این نقشه‌های کف معمولا اطلاعات دقیقی در خود ندارند و حتی چند سانتی‌متر هم می‌تواند تغییر زیادی در یک فضای کوچک ایجاد کند.
ساعاتی را وقت بگذارید و خانه جدید خود را به‌دقت متر کنید. همه اتاق‌ها به‌ویژه فضای نشمین اصلی را اندازه بگیرید. با طول، عرض، و ارتفاع اتاق‌ها شروع کنید و بعد درها و دیوارها و در نهایت چیزهای کوچکی مانند کولر گازی، دستگاه‌های گرم‌کننده، و دستگاه‌های الکتریکی را اندازه‌گیری کنید.در عکس بالا اندازه‌گیری بدخط ما را از اتاق نشیمن جدید و اتاق غذاخوری کوچک خانه جدید را مشاهده می‌کنید. به یاد داشته باشید که دور اندازه‌ها را خط بکشید و در مورد فضا یادداشت‌هایی مفید بردارید.
 

قدم بعدی مترکردن عرض و عمق مبلمان‌هایی است که قصد نگه‌داشتن آن‌ها را دارید. حتی اگر برای فضای کوچک شما بیش از حد بزرگ است باز هم باید از وسایل مورد علاقه خود استفاده کنید ولی دنبال یک جای مناسب برای آن بگردید.
مطلب پیشنهادی: طراحی فضاهای کوچک با استفاده از ایده «کم‌تر بیش‌تر است» 

برای خود یک نقشه کف بسازید.

حال که همه اندازه‌های لازم را در اختیار دارید می‌توانید تشخیص دهید که چه چیزهایی مناسب خانه جدید شما هستند و چه چیزهایی مناسب نیستند.
شما باید با یک برنامه کامپیوتری طراحی نقشه کف آشنا شوید. برای آشناشدن با چنین برنامه‌ای اندکی وقت لازم است و مطمئن باشید یادگرفتن آن کمک زیادی به شما می‌کند. شما به کمک این برنامه می‌توانید اندازه همه اتاق‌ها و همه مبلمان را در نقشه اعمال کنید. ممکن است مجبور شوید که از شر بعضی از وسایل‌تان خلاص شوید و وسایل کوچک‌تری، مانند یک میز پذیرایی جدید و چند صندلی کوچک، بخرید.
 

خلاقیت به خرج دهید.

اما مشکل اصلی میز شیشه‌ای بود که برای اتاق کار من خیلی بزرگ بود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که پایه‌های آن را کوتاه کنیم و از آن به‌عنوان میز پذیرایی استفاده کنیم. این میز بسیار سبک بود و جای کافی برای پذیرایی از مهمانان را داشت. مایک با استفاده از یک اره کمانی و اره آهن‌بر پایه‌های میز را کوتاه کرد و به همین دلیل دیگر نیازی به خرید یک میز پذیرایی جدید نبود.

 

در خرید وسایل خلاق عمل کنید.

نقل مکان به یک خانه کوچک‌تر معمولا با فروش و خرید وسایل همراه است. چگونگی خرید وسایل خود موضوع مطلب دیگری است اما نکته مهم در این‌جا این است که: هر چیزی که می‌فروشید در خرید وسایل جدید به شما کمک مالی می‌کند.هنگام خرید باید انتظارات خاص- و گاهی غیرواقعی- را کنار بگذارید. شاید شما دنبال صندلی باشید که بیشتر از 60 سانتی‌متر مربع نباشد، آن‌قدر راحت بود که بتوان در آن به مدت دو ساعت نشست، و سبک و طراحی آن با خانه شما هماهنگی داشته باشد و در ضمن ارزان هم باشد.خودتان هم می‌دانید که نمی‌توانیم در مبل‌فروشی‌ها صندلی پیدا کنیم که تمام ویژگی‌های بالا را داشته باشد، به همین دلیل شروع به گشتن در سمساری‌ها، کهنه‌فروشی‌ها، و آنتیک‌فروشی‌ها کنید. تنها چیزی که این صندلی‌ها نیاز دارند عوض‌کردن روکش‌های آن‌ها است.
 

از دیگران کمک بخواهید.

اگر دوستانی دارید که وقت خالی دارند و می‌توانند به شما در اسباب‌کشی کمک کنند، حتما از آن‌ها کمک بخواهید. این افراد مهربان انجام کار را ساده‌تر می‌کنند و خاطره خوبی از روز اثاث‌کشی برای شما باقی می‌گذارند.
 

تبریک، کارهای شما انجام شد.

آیا اتاق نشیمن جدید را بر روی نقشه کف پیدا می‌کنید؟ آماده‌سازی دقیق و برنامه‌ریزی فعالیت‌های درون خانه را لذت‌بخش می‌کند و می‌توانید برای سال‌ها به‌خوبی در چنین خانه‌ای زندگی کنید. تمام اتاق‌ها در خانه جدید به چنین کارهایی نیاز دارند، اما مطمئن باشید به زحمتش می‌ارزد.
مطالب بیشتر: 10 راه حل برای تجربه ای لذت بخش در خرید خانه

8 چیزی که هر آپارتمان نقلی به آن نیاز دارد

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
bohr312 در تاریخ 14 اسفند 1392
جه تیتر نوستالژٰیکی!!
sabakalanaki در تاریخ 14 اسفند 1392
خیلی جالب بود. مرسی

ثبت دیدگاه