تبلیغات
چوب و هنر E F فارست E رومانته
امتیاز: 0.8 0 نظر | ثبت نظر

14 آذر 1396

9 ترفند بزرگ کردن آشپزخانه، دیگه نگران کمبود جا نباشید!

اگر شما هم مثل خیلی از ساکنین آپارتمان های کوچک امروزی از آشپزخانه کوچک منزل خود شکایت دارید و یا با کمبود جا مواجه شده اید، به ما بپیوندید زیرا می خواهیم باهم آشپزخانه را زیر ذره بین طراحی ببریم و در این مطلب بگوییم که می توانید آشپزخانه کوچکتان را با چند تغییر کوچک و جزیی به آسانی به یک آشپزخانه بزرگ و کاملا کارآمد تبدیل کنید. تنها کافی است کاری کنید که آشپزخانه کوچک شما بزرگ تر و دلبازتر به نظر آید. این ترفندها ارزان و کم هزینه هستند و در کم ترین زمان ممکن هم می توانید آن ها را به کار بگیرید!

رنگ مناسب آشپزخانه کوچک
استفاده از رنگ های سفید، کرم و خنثی

رنگ مناسب آشپزخانه کوچک
رنگ های آبی و سبز خیلی روشن برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه

رنگ مناسب آشپزخانه کوچک
تنالیته های مختلف سبز روشن برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه

1- رنگ

استفاده از رنگ های ملایم و روشن به بزرگ تر به نظر آمدن آشپزخانه کمک می کند. برای نمونه همراه با کابینت های کرم رنگ، برای دیوارها از رنگ بژ استفاده کنید. یا اگر تمایل به استفاده از رنگ های خنثی ندارید می توانید از رنگ سبز ملایم یا آبی یا زرد روشن استفاده نمایید. میزان استفاده از این رنگ ها بنا به ابعاد و اندازه آشپزخانه شما می تواند متفاوت باشد. اگر آشپزخانه تان خیلی کوچک است، رنگ های سفید و خنثی را بیش تر به کار ببرید.

بزرگ کردن آشپزخانه با آینه
کابینت با درب آینه برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه

بزرگ کردن آشپزخانه با آینه
استفاده از آینه در کابینت و هود برای بزرگ تر نشان دادن آینه

بزرگ کردن آشپزخانه با کابینت رفلکس
بزرگ نشان دادن آشپزخانه با کابینت براق و رفلکس کننده

بزرگ کردن آشپزخانه با کابینت شیشه ای
بزرگ نشان دادن آشپزخانه با کابینت شیشه ای و یا مات

2-متریال

از کابینت با درهای آینه ای در آشپزخانه استفاده کنید. زیرا این کار آشپزخانه شما را بزرگ تر نشان می دهد. همچنین می توانید به جای این کار، برای تعدادی از کابینت ها از درهای شیشه ای استفاده کنید و درونشان ظرف های شیشه ای و کریستالی بگذارید تا درخشش آن ها فضای آشپزخانه را روشن تر نماید. البته ناگفته نماند که برای این کار مجبور نیستید تمام کابینت ها را به این شکل دربیاورید، می توانید این ترفند را فقط برای تعدادی از آن ها و یا حتی برای هود و سایر عناصر داخل آشپزخانه نیز به کار ببرید.

 وسایل آویز برای بزرگ کردن آشپزخانه
نصب وسایل به دیوار

 وسایل آویز برای بزرگ کردن آشپزخانه
استفاده از دیوار برای جا دادن وسایل

3- وسایل

وسایلی چون سرویس کفگیر ملاقه و جاروشارژی را از انواعی بخرید که می توان روی دیوار نصب کرد یا آویخت. فضای کشوها و روی کابینت ها را بیهوده هدر ندهید. نگران این نباشید که وجود این وسایل باعث شلوغی آشپزخانه شود، اگر با طراحی و به تعداد محدود این کار را انجام دهید از نتیجه آن غافلگیر خواهید شد.

کابینت بلند در آشپزخانه کوچک
کابینت های بلند برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه

کابینت بلند در آشپزخانه کوچک
کابینت های بلند برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه

4- کابینت

یک یا دو کابینت را از کف تا سقف آشپزخانه در نظر بگیرید تا هم قفسه های بیش تری برایتان مهیا شود و هم سقف آشپزخانه بلند تر به نظر آید. این روش یکی از بهترین روش ها برای افزایش فضا در آشپزخانه های کوچک است.

نورپردازی برای بزرگ کردن آشپزخانه
نورپردازی بالای کابینت برای افزایش ارتفاع سقف

نورپردازی برای بزرگ کردن آشپزخانه
​نورپردازی بالای کابینت برای افزایش ارتفاع سقف

5-نورپردازی

حتما بخش بالای کابینت ها را با لامپ های هالوژن نورپردازی کنید تا زمانی که آن ها را روشن می کنید فضا شیک و روی سطح کابینت های زیرین روشن شود. در این حالت علاوه بر کاربردی بودن نورپردازی ارتفاع سقف بلندتر نشان داده شده و آشپزخانه دلبازتر می شود.

سقف در آشپزخانه
سقف سفید مناسب آشپزخانه های کوچک

سقف در آشپزخانه
سقف سفید مناسب آشپزخانه های کوچک

6- سقف

سقف آشپزخانه را با رنگ های روشن رنگ آمیزی کنید و اگر می توانید اندکی نور غیر مستقیم به آن بتابانید. مهم نیست که ترکیب رنگی آشپزخانه شما چیست، مانند تصاویر بالا سقف را با وجود ترکیب های تیره و یا روشن سقف را سفید نگه دارید.


سینک متحرک


سینک متحرک

7- سینک ظرفشویی

برای روی سینک ظرفشویی قطعه ای متحرک از جنس سطح کابینت ها د رنظر بگیرید. تا زمانی که با سینک کاری ندارید آن را روی سینک قرار دهید. تا سطح کار شما وسیع تر و بیش تر شود. با این کار فضای بیش تری در آشپزخانه به دست می آورید.


خلوت نگه داشتن آشپزخانه

8-خلوت نگه داشتن آشپزخانه

کمی بیش تر در خصوص وسایلی که در آشپزخانه دارید موشکافی کنید و ببینید از کدام یک استفاده بیش تر و از کدام یک استفاده کم تری می کنید. در بسیاری از آشپزخانه ها برخ از وسایل هستند (مانند قهوه ساز) که خانم خانه تنها به خاطر زیبایی آن ها را در دید نهاده است. این کار آشپزخانه را شلوغ و گرفته می کند تنها وسایل پرکاربرد را در دسترس گذاشته و وسایل دیگر را در کمدها و کابینت ها جای دهید. هرچه آشپزخانه شما خلوت تر باشد بزرگ تر به نظر می رسد. برای این کار بهتر است ضرورت های یک آشپزخانه کامل را بشناسید.


پرده مناسب برای تنظیم نور در آشپزخانه کوچک

9-پنجره ها

برای پنجره ها از پرده های نازک و کم چین استفاده کنید تا راه ورود نور خورشید به داخل گرفته نشود زیرا نور طبیعی تاثیر بسیار زیادی در بزرگ ت و وشن تر شدن فضای آشپزخانه شما دارد. به همین دلیل برای خرید پرده آشزخانه باید به نکات زیادی توجه داشته باشید.

کلام آخر : برای تغییر آشپزخانه به یک فضای بزرگ تر ممکن است یکی و یا حتی تعداد بیش تری از موارد بالا به کارتان بیاید. اما باید به این نکته دقت کنید که یکی باعث اختلال در کار دیگری نشود. اگر به مبحث آشپزخانه علاقه دارید مطالب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
  • 7992 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 14 آذر 1396

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173