تبلیغات
E بازار مبل E رومانته
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

10 بهمن 1396

عکس دکوراسیون آشپزخانه، 20 طرح اجرا شده در خانه های ایرانی!

آشپزخانه را همیشه به نام قلب خانه می شناسیم ولی به نظر من هرچقدر هم که به این موضوع بپردازیم، باز هم جای کار دارد. چرا که خانم خانه بیش ترین وقت خود را در آن گذرانده و ماهیت کاری که در آن انجام می شود، یعنی آشپزی و غذا پختن، به طراحی دقیق و حرفه ای و رعایت اصول نیازمند است. خوب عمل نکردن فضای آشپزخانه به راحتی تاثیر منفی خود را بر سایر فضاهای خانه و در نتیجه ساکنین آن خواهد گذاشت. بنابراین در این مطلب می خواهم نمونه هایی برجسته از دکوراسیون آشپزخانه های ایرانی را به شما معرفی کنم تا بتوانید با ایده گرفتن از آن ها کیفیت این بخش از خانه خود را بهبود ببخشید.

آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن از جمله پر طرفدارترین سبک آشپزخانه است که در ایران نیز بسیار اجرا می شود. وجود کابینت های مدرن، رنگ بندی های متنوع و مهم تر از همه خلوت و مینیمال بودن را می توانیم از ویژگی های یک آشپزخانه امروزی و مدرن بدانیم. این سبک هم برای آشپزخانه های بزرگ و هم آشپزخانه های کوچک قابل اجرا خواهد بود. البته نباید هماهنگی با سایر فضاهای خانه را فراموش کنید. این اتفاق می تواند با طراحی اپن زیبا و حتی داشتن جزیره در آشپزخانه شما رخ دهد.

آشپزخانه کلاسیک

آشپزخانه کلاسیک نیز همانند سایر فضاها به این سبک، دارای تزیینات، ریزه کاری ها و ظرافت های مخصوص به خود است. معمولا کابینت ها در این سبک چوبی بوده و با تزیینات زیادی همراهند. بهتر است اگر آشپزخانه بزرگی دارد از این سبک استفاده نمایید. همچنین نوع نورپردازی و به کارگیری متریال های دیوار، سقف و کف باید هارمونی مناسبی با کابینت ها داشته باشند.

آشپزخانه کوچک

در بین آشپزخانه های ایرانی، آشپزخانه های کوچک بسیاری می توان پیدا می کرد. اما نکته قابل اهمیت این است که با ترفندهای دکوراسیونی زیادی می توانید از همان فضای کم به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید. مهم این است که شما با طراحی آشپزخانه و عناصر اصلی آشنا باشید. طراحی سقف، نوع متریال کفپوش، کابینت، ترکیب رنگی مناسب و حتی لوازمی که در آن استفاده می کنید، همه و همه دست به دست هم داده و فضای شما را خلق می کنند.

کلام آخر : همیشه بر این باور بوده و هستم که تغییر نیازمند صرف هزینه های زیاد و رقم های بالا نیست. به خصوص در بحث دکوراسیون و طراحی داخلی می توان با مشاهده عکس ها و پروژه های خوب و با کیفیت، به ایده هایی دست یافت که مطمئنا با خلاقیت خود شما کامل و بهتر خواهد شد. امیدوارم نمونه های گفته شده شما را به آشپزخانه رویایی تان برساند.

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
  • 4193 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 10 بهمن 1396

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
بلومیس بلومیس
4 نمونه کار

تلفن: 09121076187
سازه تزئین سازه تزئین
23 نمونه کار

تلفن: 09351395773
صنایع چوبی بهسازان چوب صنایع چوبی بهسازان چوب
51 نمونه کار

تلفن: 09127996155
مبلمان و غذاخوری توفیق مبلمان و غذاخوری توفیق
13 نمونه کار

تلفن: 02177132346
دکوراسیون نوین دکوراسیون نوین
11 نمونه کار

تلفن: 02144005319
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173