visibility 9160 today 1397/1/19

لوستر کلاسیک، حتی با دکوراسیون مدرن هم ست می شوند!

انتخاب یک روشنایی خوب و تاثیر گزار در منزل، کمک فراوانی به خلق یک محیط مطلوب میکند. وجود یک منبع نوری با شدت نور استاندارد در هر فضایی، میتواند تاثیر مضاعف بر روی خودنمایی اشیا و مبلمان داشته باشد. لوسترهای کلاسیک نمونه ای از منابع نور قوی هستند که میتوانند نقش پر رنگی در بهبودی فضای زندگی مان داشته باشند. در ادامه با همکاری مجتمع صنعتی نورسازان شما را با انواع روشنایی کلاسیک و کاربردشان در محیط زندگی آشنا میکنیم.

blog post

لوستر و دکوراتیو روشنایی

انواع روشنایی کلاسیک

  • لوستر سقفی
  • لوستر آویز
  • آباژور ایستاده یا رومیزی
  • دیوارکوب

blog post

لوستر و دکوراتیو روشنایی

جنس و ویژگی لوسترهای کلاسیک

لوسترهای کلاسیک دارای بدنه و فریم کریستال، شیشه، چینی، استیل، برنج هستند. این لوسترها به صورت شاخه ای یا صفحه ای تولید میشوند. انواع شاخه ای آن میتواند کلاهک دار یا بدون کلاهک باشد. جنس کلاهک ها میتواند پارچه ای یا شیشه ای باشد. وجود کلاهک پارچه ای بر روی لامپ ها از شدت نور کم میکند. همینطور برعکس، حضور کلاهک های شیشه ای شدت نور محیط را بیشتر میکند. یک لوستر کریستالی به دلیل میزان بالای انتشار نور، میتواند نور خوبی را به محیط ببخشد. البته باید گفت قیمت این لوسترها به نسبت لوسترهای ساده گرانتر است. به دلیل ریخته گری هایی که در لوسترهای کریستالی انجام میشود، آنها را گران قیمت تر میکند.

blog post

لوستر و دکوراتیو روشنایی

میزان نوردهی لوستر در فضا

کارشناسان مجتمع صنعتی نورسازان یادآوری میکنند که از مهمترین قسمت های انتخاب لوستر، تعیین میزان نوردهی آن است. شما باید با توجه به میزان نوری که در هر فضا نیاز دارید تعداد شاخه لوستر، نوع لامپ مصرفی و نوع تابش را مشخص کنید.

blog post

لوستر و دکوراتیو روشنایی

لوستر کلاسیک در پذیرایی

پذیرایی باید نوری گسترده داشته باشد، تا تمام محیط را روشن کند. به همین دلیل در پذیرایی لوستر در مرکز سقف نصب می‌شود و قسمت اصلی تامین نور را بر عهده دارد. در پذیرایی از لوسترهای سقفی و شاخه ای استفاده می‌کنند که از بالاترین نقطه، نور را به همه جا برساند. ابعاد لوستر و تعداد شاخه‌های آن با توجه به متراژ فضا متفاوت است. اگر سقف منزل‌تان کوتاه است، لوسترهای سقفی که به سقف می‌چسبند و اگر سقفی بلند دارید، لوسترهای شاخه ای که توسط زنجیر از سقف آویزان هستند، خریداری کنید.

blog post

لوستر و دکوراتیو روشنایی

لوستر کلاسیک در اتاق خواب

لوستر مناسب اتاق‌خواب، لوسترهای کلاسیک کلاهک‌دار پارچه‌ای هستند که به صورت غیر مستقیم نور را در محیط پخش می‌کنند. معمولا در اتاق خواب از دیوار کوب و آباژورهای رو میزی کلاسیک هم استفاده می‌شود تا تکمیل کننده نور اتاق باشند. استفاده از لوسترهای کلاسیک در اتاق خواب شاید تازگی نداشته باشد ولی میتواند فضایی متفاوت نسبت به فضاهای دیگر خلق کند و از ایجاد یک فضای یکنواخت و خسته کننده جلوگیری کند.

blog post

لوستر و دکوراتیو روشنایی

روشنایی کلاسیک در سرویس های بهداشتی

استفاده از لوسترهای کلاسیک در فضاهایی مانند ناهارخوری، اتاق خواب اصلی و پذیرایی و نشیمن همیشگی بوده است ولی باید گفت شما میتوانید از این لوسترها در فضاهای دیگر منزل هم استفاده کنید و آنها را بیش از همیشه خاص کنید. اگر سرویس های بهداشتی وسیعی دارید و امکان یک نورپردازی ویژه را دارید، استفاده از لوسترهای کلاسیک یک انتخاب ناب است. بله اشتباه متوجه نشده اید! استفاده از لوستر کلاسیک در سرویس های بهداشتی بزرگ، میتواند فضایی شاهانه ایجاد کند. ناگفته نماند قبل از هر اقدامی باید با یک برق کار ماهر صحبت کنید تا از امکان نصب لوستر مطمئن شوید و از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید. توجه داشته باشید لوستری خریداری کنید که در برابر رطوبت مقاوم باشد.

blog post

لوستر و دکوراتیو روشنایی

لوستر کلاسیک در اتاق غذاخوری

اندازه مناسب برای لوستر بالای میز ناهار خوری، چیزی در حدود نیم یا دو سوم از وسعت میز است. اگر از لوستر کوچک استفاده کنید نور نمیتواند به خوبی تمام نقاط میز را به صورت یکنواخت، روشن کند و در موقع صرف غذا مشکل ساز میشود. چنانچه اندازه لوستر را بزرگتر از حد مجاز در نظر بگیرید، سبب میشود نور با شدت بالایی بتابد و چشم را آزار ببیند. دقت داشته باشید لوسترهای آویز را خیلی با فاصله نزدیک از میز قرار ندهید، چون مانع دید بصری مناسب در فضا میشود.

blog post

لوستر و دکوراتیو روشنایی

لوسترهای کلاسیک در فضای مدرن

از تاثیر لوسترهای کلاسیک در فضاهای مدرن صنعتی نباید غافل شد. اینکه شما استفاده از لوستر های کلاسیک را ملزم به دکوراسیون سنتی و کلاسیک کنید، کاری معمول است. زیبایی که لوسترهای کلاسیک در فضای مدرن ایجاد میکنند، یک تضاد وصف ناپذیر می‌آفریند که گرمای حاصل از آن در دل سردی دکوراسیون صنعتی، خودنمایی میکند. یک درخشندگی فوق العاده که میتواند فضایی متفاوت و دوستداشتنی را خلق کند.

blog post

لوستر و دکوراتیو روشنایی

نگران مصرف برق روشنایی های کلاسیک نباشید!

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نگران مصرف برق بالای لوسترهای کلاسیک هستید نگران نباشید. مجتمع صنعتی نورسازان لوسترهایی با لامپ های کم مصرف تولید کرده اند که میتوانید از آنها بدون نگرانی هزینه بالای برق استفاده کنید. البته لامپ های کم مصرف جدید به نام ال ای دی هستند که از شدت نور بالایی برخوردار هستند و علاوه بر آن در انواع مختلفی تولید شده اند که میتوانید مناسب با دکوراسیون و نوع لوستر از آنها استفاده کنید. همچنین در بعضی از لوسترهای کلاسیک از منشور و آینه های کوچک استفاده شده است که باعث شدت بخشیدن به میزان نور در فضا میشود.

blog post

لوستر و دکوراتیو روشنایی

blog post

لوستر و دکوراتیو روشنایی

blog post

لوستر و دکوراتیو روشنایی

نحوه نصب لوستر کلاسیک

کارشناسان مجتمع صنعتی نورسازان تاکید میکنند که به محل نصب لوسترها توجه ویژه داشته باشید. لوسترهای کلاسیک به دلیل وزن بالایی که دارند را نمیتوان در هر جایی نصب کرد. توجه داشته باشید این لوسترها باید به سازه اصلی سقف توسط قلابی که از قبل جوش داده شده است، نصب گردد. به هیچ عنوان نباید لوستر را به باکس های تزئینی و یا سقف کاذب نصب کنید. قطعا این قسمت ها نمیتوانند وزن لوستر را تحمل کنند و بعد از مدتی فرو میریزند.

برای دیدن نمونه لوسترهای جذاب مجتمع صنعتی نورسازان، می توانید به صفحه این گروه در اهالی فن چیدانه سر بزنید و به اطلاعات تماس آن ها نیز دسترسی پیدا کنید.


نویسنده: سمیه منوچهری | تحریریه چیدانه

سمیه منوچهری
نویسنده: سمیه منوچهری

سمیه منوچهری_ معمار و طراح داخلی. مشاوره و اجرا در زمینه معماری و طراحی داخلی فضاهای مسکونی، ویلا، محوطه، اداری و تجاری. مدرس. عضو تیم تحریریه مجله منزل، سایت چیدانه و هفته نامه خرید خوب.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
طریقه نصب لوستر، چند نکته کاربردی و مهم

طریقه نصب لوستر، چند نکته کاربردی و مهم

آشنایی با انواع پنکه سقفی و کاربرد آن‌ها در دکوراسیون

آشنایی با انواع پنکه سقفی و کاربرد آن‌ها در دکوراسیون

انواع مدل لوستر چوبی، به چه دکوراسیونی میاد؟

انواع مدل لوستر چوبی، به چه دکوراسیونی میاد؟

کسب و کارها پیشنهادی
فرش دستباف ذوالانواری certificate
فرش دستباف ذوالانواری

فرش دستباف ذوالانواری

گره و مبلمان آل یاسین certificate
گره و مبلمان آل یاسین

گره و مبلمان آل یاسین

آرایه کاشانه مانا( درب اتوماتیک آکام) certificate
آرایه کاشانه مانا( درب اتوماتیک آکام)

آرایه کاشانه مانا( درب اتوماتیک آکام)

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent