Chidaneh.com placeholder image

ایده های دکوراسیون منزل با الهام از سریال بازی تاج و تخت!

به قلم: تحریریه چیدانه

ترفند های دکوراسیون : سریال زیبا و تاریخی گیم اف ترونز ( game of thrones ) یکی از زیبا ترین و جذاب ترین سریال های حال حاضر دنیاست.این سریال زیبا روایت زندگی هفت خاندان اشرافی است که برای حاکمیت سرزمین های افسانه ای وستروس با یکدیگر در حال نبرد هستند.خاندان « استارک »، « لنیستر » و « باراثیون » برجسته ترین آن ها هستند. داستان از جایی شروع می شود که « رابرت باراثیون » پادشاه وستروس، از دوست قدیمی اش، « ادارد » ارباب خاندان استارک، تقاضا می کند که بعنوان مشاور پادشاه ، برترین سمت دربار، به او خدمت کند و تمام این ماجراها موجب در گرفتن نبردی عظیم میان آن‌ها خواهد شد. در این سریال زیبا ما شاهد دکوراسیون های داخلی جذاب و مجلل کاخ های پادشاهی هستیم. در این سریال هر کدام از خاندان ها نماد مربوط به خود را دارند. اگر شما هم جزو طرفداران این سریال زیبا و مهیج هستید با چیدانه در این مطلب همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه دکوراسیون داخلی خانه خود را همانند سریال مورد علاقه تان طراحی کنید.

ساقدوش بار

سرویس خواب بالسا

دکوراسیون داخلی خانه به سبک سریال گیم اف ترونز

نماد خاندان استارک گرگ های زیبا و پر ابهت هستند. این گرگ ها حتی طرفداران خاص خود را دارند. شما می توانید با استفاده از یک رو تختی زیبا که عکس یک گرگ پر ابهت بر روی آن نقش بسته است علاقه خود را به خاندان استارک نشان دهید. حتی استفاده از یک تابلو زیبا با این مضمون هم می تواند به شما کمک کند تا دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما رنگ و بوی استارکی بگیرد.

مطلب پیشنهادی : خانه خود را شیبه سریال ها بچینید!

زمستان در حال آمدن است. این جمله برای هر کسی که این سریال زیبا را دیده باشد معنی و مفهوم خاصی دارد. زمستان در این فیلم نماد یک جنگ سخت است. جنگی که از خیلی قبل تر باید خود را برای آن آماده کنید و گرنه ممکن است در آن شکست بخورید و سرزمین های با ارزشتان را از دست بدهید. اگر شما جزو طرفداران سرزمین های شمال هستید می توانید این جمله زیبا را در هر جایی از خانه تان که می خواهید حک کنید. روی یک تابلو زیبا، برای از سادگی در آوردن پادری های خانه و هر وسیله دکوری که فکر می کنید برای این کار مناسب است.

مطلب پیشنهادی : صنایع دستی ایران را به مهمان خارجی تان هدیه دهید

لزومی ندارد که حتما از عناصر بزرگ تزئینی استفاده کنید تا دکوراسیون منزل تان شبیه فیلم مورد علاقه تان باشد. گاهی جزئیات کوچک هم می تواند این کار را برای شما انجام دهد. نگاهی به پایه چوبی آباژور و طرح های گوزن روی کوسن ها بیاندازید.آیا این جزئیات شما را یاد چیزی نمی اندازد؟

مطلب پیشنهادی : دوخت روکش های یونانی برای کوسن

این هم یک ایده دیگر برای خانم هایی که به این سریال علاقه مند هستند. می توانید یک عنصر تزئینی شبیه شاخ های یک گوزن برای نگه داری از جواهراتتون داشته باشید تا با دیدن اون به یاد سریال مورد علاقه تان بیافتید.

مطلب پیشنهادی : ۶ ایده طراحی داخلی براساس فیلم برنده گلدن گلوب

می توانید لیوان های نوشیدنی تان را با نماد خاندان های این سریال تزئین کنید. لازم نیست که این لیوان ها را خریداری کنید. می توانید این لیوان ها را خودتان بسازید. برای این کار فقط به کمی رنگ و خلاقیت نیاز دارید. می توانید فقط نماد یک خاندان و یا هر هفت خاندان را روی لیوان های نوشیدنی تان بکشید و از آن ها برای پذیرایی از دیگر دوستان تان که به این سریال علاقه مند هستند استفاده کنید. 

مطلب پیشنهادی : تزیین لیوان های نوشیدنی با ایده های بهاری

استفاده از ترکیب مواد و مصالح هم می تواند به شما کمک کند تا دکوراسیونی شبیه قصر های این سریال را تجربه کنید. دیوار های آجری و ترکیب آن ها با کف های سنگی می تواند یاد آور قصر خاندان لنیستر باشد. برای این فضاها می توانید از مبلمان ها کلاسیک و چوبی استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : دیوار آجری ارزان ، تحولی در دکوراسیون داخلی

نظرتان راجع به لوستر های جذاب و بزرگی که به غیر از چراغ برای طراحی آن از شمع نیز استفاده شده است چیست؟ درب های چوبی که طراحی قدیمی دارند نیز می توانند تکمیل کننده زیبایی این لوستر های جذاب باشند.

مطلب پیشنهادی : یک فکر بکر برای ساخت لوستر دست ساز

دیوار پوش هایی که طرح آن ها شبیه فرش های این سریال است نیز می تواند یکی از گزینه های شما باشد. برای این که بتوانید یکی از این دیوار پوش ها را داشته باشید می توانید نگاهی به عکس بالا بیاندازید.شاید بتوانید این دیوار پوش ها را خودتان بسازید.

مطلب پیشنهادی : طراحی دکوراسیون آپارتمان براساس یک فیلم کلاسیک

شاید هم بتوانید از برخی از وسایل و ابزارهای موجود درخانه تان به نحوی دیگر استفاده کنید. مثلا اگر در انبار خانه تان یک قفس پرنده به درد نخور پیدا می شود از آن به عنوان لوستری زیبا و مجلل استفاده کنید. ارتفاع زیاد این قفس ها باعث می شود تا شما یاد لوسترهای سریال مورد علاقه تان بیافتید. 

مطالب پیشنهادی : راه حل های آسان برای ۷ معضل عمومی در دکوراسیون منزل !

۱۰ قانون برای انتخاب رنگ دیوار در دکوراسیون منزل

۱۰ نکته طلایی در طراحی دکوراسیون منزل کوچک

نویسنده : شمیم آقازاده | گرداوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه