Chidaneh.com placeholder image

طراحی سقف منزل برای زیبایی دکوراسیون خانه ایرانی

به قلم: تحریریه چیدانه

سقف: یکی از اجزای فضاهای داخلی که قابلیت زیادی برای ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل دارند، سقف ها هستند. اگر از فضای داخلی اتاق تان خسته شده اید و دلتان یک تغییر اساسی، مقرون به صرفه و سریع می خواهد، پیشنهاد چیدانه به شما این است که به سراغ سقف اتاق تان بروید. همان طور که در مطلب ۱۰+۱ جذابیت منحصر به فرد معماری ایرانی! گفتیم، سقف ها از دیرباز از مهم ترین المان های معماری ایرانی بودند. اگر نمی دانید چه تغییراتی را می توانید در سقف هایتان اعمال کنید با چیدانه همراه باشید تا با شما ایده هایی را برای این کار در میان بگذارد.

بالسا

ساده ترین کاری که می توان برای ایجاد تغییر در سقف ها انجام داد.، رنگ زدن آن ها است. اما همین رنگ زدن ساده هم می تواند تغییر دلخواه شما را در فضا ایجاد کند. سعی کنید این بار برای سقف ها رنگی جذاب در نظر بگیرید، اصلا می توانید سقف هر کدام از فضاهایتان را به یک رنگ خاص تغییر دهید با این کار خانه ای با سقف های رنگی خواهید داشت.

مطلب پیشنهادی : طراحی سقف در دکوراسیون منزل

برای این که بتوانید هماهنگی بیشتری را در اتاق هایی که سقف شان را رنگ کرده اید پدید بیاورید، می توانید از رنگ بعضی از عناصر موجود در اتاق مانند روتختی و فرش ها برای رنگ سقف کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی : کدام فرش ایرانی مناسب دکوراسیون منزل شماست؟

خواهان تغییرات عمیق تری هستید، از سقف های کاذب اسفاده کنید. اعمال کردن سقف کاذب به سقف های معمولی خانه می تواند چهره اتاق تان را دگرگون کند. مخصوصا این که در این سقف ها می توان از نورپردازی های زیبا و دوست داشتنی هم استفاده کرد. 

مطلب پیشنهادی : سقف کاذب آسمان جذاب اتاق شما

حالا که صحبت از نورپردازی های به میان آمد، بگذارید یک ایده دیگر را هم با شما در میان بگذاریم، نورپردازی های خلاقانه در سقف. شما می توانید سقف های اتاق تان را با نورپردازی جلوه ای خاص ببخشید، به عکس بالا نگاه کنیدو ببینید چگونه نورپردازی سقف باعث شده است تا این اتاق کودک خواستنی تر و زیبا تر به نظر برسد. فقط کافی است تا با یکی از اهالی فن یا متخصصان در زمینه نورپردازی صحبت کنید تا شما را برای انجام این کار راهنمایی کنند.

مطلب پیشنهادی : درخشش دکوراسیون داخلی منزل با نورپردازی اصولی

در این عکس می بینید که چگونه طراحی سقف باعث شده تا تفکیک فضایی بدون استفاده از دیوار صورت بگیرد و تاثیر متفاوتی را در فضای پذیرای خانه ایجاد کند.

 طراحی زیبای سقف کاذب دو طبقه در بالای کانتر آشپزخانه و نورپردازی مخفی فضا را ملایم و دل نشین کرده است. 

در عکس بالا می توانید سقف طراحی شده برای یک استخر را ببینید که از خطوط منحنی روی سقف متاثر از خود استخر است، طراحی سقف با هماهنگی تعریف فضاها و طراحی کف تاثیر فضا را دوچندان می کنند. 

نقاشی و یا پتینه کاری روی سقف اگر به صورت حرفه ای و هماهنگ با فضا انجام گیرد، قطعا فضایی منحصر به فرد را در دکوراسیون منزل شما ایجاد می کند. در عکس بالا با ایجاد برش هایی درون سقف و استفاده از نقاشی های زیبا سقف را بسیار زیباتر جلوه داده است.

مطلب پیشنهادی: دیوارهای بی نظیر با رنگ و نقاشی های ساده و ارزان!

به عکس بالا نگاه کنید تا متوجه شوید برای انجام تغییرات جالب لازم نیست که حتما هزینه زیادی را بپردازید، گاهی با وسائل دور ریختنی هم می توان تغییرات دلخواه را اعمال کرد. این نردبان زیبا که از سقف اتاق رختشوی خانه آویزان شده است، باعث شده است تا حتی سقف این اتاق نیز کاربرد داشته باشد. 

شما هم می توانید از این ایده استفاده کنید و آن را در اتاق نشیمن یا غذاخوری یا هر فضای دیگری که فکر می کنید پیاده کنید. مثلا می توانید روی نردبان را با گیاهان آپارتمانی زیبا و خواستنی تزئین کنید و مطمئن باشید که این سقف سبز زیبا چشم هر بیننده ای را به خود خیره خواهد کرد.

مطالب پیشنهادی : طراحی سقف های طاقی شکل, به سلیقه نیاکانمان

قدرت دگرگون کننده قرنیز آلات در سقف خانه

قابی به دور زیبایی های خانه!

بام‌های زنده، تاجی بر سر طراحی سبز

نویسنده : شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
بیکس در تاریخ 02 تیر 1394
اخری خیلی زشته

ثبت دیدگاه