رنگ درب ، روح در دکوراسیون منزل !

رنگ درب ، روح در دکوراسیون منزل !

به قلم: تحریریه چیدانه

درب و پنجره: درب ها به عنوان دریچه ورود و خروج به هر فضایی، عنصری مهم و اساسی در طراحی دکوراسیون منزل هستند. رنگ، طرح و جنس درب ها نکات بسیار مهمی هستند که نباید از توجه به آنها غافل شد. در این مطلب میخواهیم در مورد انتخاب رنگ درب در دکوراسیون داخلی منزل با شما سخن بگوییم و بدانیم که هر رنگ بیانگر و نشانه چه خصوصیاتی خواهد بود. با چیدانه همراه باشید.

اکستریم والز

قرمز: این رنگ جلوه ای بسیار گرم و گیرا دارد که می تواند با رنگ های سفید آجی و سبز برای زیبایی بخشیدن در کنار هم استفاده شود. درب های قرمز رنگ گرما و صمیمیت را در بدو ورود به کاربر القا خواهد کرد.

 

سیاه: رنگ سیاه، رنگی بسیار کلاسیک و شیک است که برای تمامی درب ها در همه فضاها می تواند گزینه مناسبی باشد. این رنگ به راحتی با دیگر رنگ ها و اجزای فضای داخلی ست می شود. پس نگران استفاده از آن نباشید. شرکت بریج عمران در پروژه ای که در تصویر بالا می بینید رنگ مشکی را برای این در انتخاب کرده است.

مطلب پیشنهادی: شیک ترین طراحی برای درب ورودی ساختمان منزل شما!

ارغوانی: یک انتخاب منحصر به فرد است که باید در استفاده از آن دقت زیادی کنید. زیرا کاربرد بیش از حد آن باعث ایجاد محیط زننده و کسل کننده می شود. بنابراین اگر از رنگ ارغوانی برای درب یک فضا استفاده کردید با اضافه کردن بیش از حد این رنگ به دیگر اجزا دکوراسیون منزل تان این حس بد را ایجاد نکنید. درهای ارغوانی حس و حالی منحصر به فرد دارند.

نیلی: یکی از رنگ های زیبا برای جلوه بخشیدن به درب ورودی است که نمای سلطنتی و سنتی به خانه می دهد که می تواند با رنگ های طلایی، آبی و سبز ترکیب فوق العاده ایجاد نماید و حال هوایی شاد را به وجود بیاورد.

مطلب پیشنهادی: انواع درهای حیات خلوت

سبز: رنگی که باعث ایجاد حس طراوت و تازگی در فضا می شود و ترکیب آن با سفید می تواند فضای دلنشین خلق کند. رنگ سبز حس حال طبیعت را به خانه شما خواهد آورد. درهای سبز رنگ دریچه ای رو به تازگی خواهند بود.

مطلب پیشنهادی: انواع درب های چوبی زیبا برای داخل خانه!

نارنجی: در انتخاب رنگ نارنجی برای درب ورودی باید کمی محتاط بود، می توانید با استفاده از ترکیب آن با رنگ قهوه ای انتخاب مناسب تری داشته باشید تا حس شادابی و طراوت را برای خانه شما با ارمغان آورد.

زرد: این رنگ بسیار درخشنده و انرژی زا است که فضایی گرم و بسیار با نشاط را خلق می کند. روشنی و نور را با انتخاب رنگ زرد برای درب ها مهمان خانه تان کنید.

مطلب پیشنهادی: ۹ روش عایق کاری در و پنجره در برابر سرما

آبی: رنگ آبی حس امنیت شکوه و جلال را به درب ورودی شما می بخشد که می توانید با رنگ های خنثی و طبیعی ترکیب کنید و احساسی خوشایند را در مهمانان شما از بدو ورود ایجاد کند.

اگر به دنبال درب مناسب برای فضاهای مختلف ساختمان خود هستید سری به بخش درب و پنجره در اهالی فن چیدانه بزنید. نمونه کارهای آن ها را در پروفایلشان ببینید و برای برقراری ارتباط با آنها اطلاعات تماس شان را در اختیار داشته باشید.

مطالب بیشتر: تجربه‌ای انرژی‌بخش: فضای ورودی خانه خود را تمیز نگه دارید
۵ ایده عالی برای طراحی فضای ورودی
۸ ایده برای طراحی فضای ورودی خانه، تاثیر اول، تیرآخر!
طراحی ورودی بر اساس سبک زندگی شما

نویسنده: لاله داورپناه | تحریریه چیدانه

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه