تبلیغات
نیلپر F ساقدوش F
امتیاز: 0.4 0 نظر | ثبت نظر

17 دی 1398

چراغ آویز اپن، بهترین مدل ها در 30 خانه ایرانی!

دسته: نورپردازی

نور و روشنایی، دو عنصری که هیچ گاه از هیچ فضایی حذف نمی شوند و شاید حیاتی تر از آن ها نمونه دیگری نداریم. نور طبیعی را از پنجره های خانه می گیریم و روشنایی را با مدل چراغ، لوسترو آباژوری که انتخاب می کنیم. شاید در مورد اول ما قدرت انتخاب و دخالت زیادی نداشته باشیم، اما در مورد دوم همه چیز به خود ما بستگی دارد. میزان آگاهی و اطلاعات در زمینه نورپردازی و در آخر هم کمی سلیقه شخصی چاشنی کار می شود تا ما بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشید. از آن جایی که نورپردازی ایده آل برای فضاهای مختلف خانه با یکدیگر متفاوت بوده و بنا بر کاربری، ابعاد و اندازه آن فضا تغییر می کند، من تصمیم گرفتم که این مطلب را به نوپردازی اپن آشپزخانه اختصاص بدهم و موارد مختلفی را بررسی کنم، مانند:

  • چراغ آویز اپن
  • چراغ آویز مدرن اپن
  • چراغ آویز خطی
  • چراغ آویز آشپزخانه

چراغ آویز اپن

برای نورپردازی آشپزخانه، وجود جزیره و یا اپن می توانند تاثیر زیادی در نوع طراحی و انتخاب آویز و لوستر مناسب داشته باشند. باید به این نکته توجه داشته باشید که این نورها صرفا نورهای تاکیدی و تزیینی بوده و قرار نیست که نور اصلی فضای آشپزخانه شما را تامین نمایند. چراغ آویز اپن بیش تر جنبه تزیینی داشته و در بعضی مواقع روشن می شود، اما می تواند در کنار نورپردازی اصلی نیز به تامین نور مورد نیاز کمک نماید. 

مطلب پیشنهادی : انواع لامپ ها و روش های نورپردازی در دکوراسیون داخلی

همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید، نمونه ای از این آویزها حباب های شیشه ای دارند که بسته به نوع طراحی و مدلشان برای سبک های مدرن و صنعتی مناسب هستند. اما به طور کلی به دلیل شیشه ای بودن، با اکثر ترکیب رنگی های آشپزخانه ست می شوند. به این موضوع هم توجه داشته باشید که باید آن ها را با تعداد مناسب تهیه کنید. مسلما آویزها با حباب کوچک می توانند با تعداد بیش تری در کنارهم قرار بگیرند و اگر چراغ با حباب بزرگ تر انتخاب می کنید، از دو عدد استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی : ۱۲ راه برای نورپردازی آشپزخانه با چراغ‌های LED

چراغ آویز مدرن اپن

چراغ آویزهای مدرن از مدل های متنوع زیادی برخوردارند و همان طور که می توانید در تصاویر زیر ببینید می توانند در رنگ بندی های مختلفی انتخاب بشوند. این دسته معمولا نسبت به دسته دوم مدرن تر محسوب شده و شما می توانید آن ها را با رنگ دیوار آشپزخانه، رنگ مبلمان و وسایل داخل آشپزخانه ست کنید. آویز های مدرن هم به صورت تکی و هم به صورت دوتا و سه تایی نصب می شوند که شما ارتفاع مورد نیاز را باید با ارتفاع اپن و سقف آشپزخانه هماهنگ نمایید. اما چون این چراغ ها بیش تر جنبه تزیینی دارند معمولا نسبت به آویزها و لوسترها در سایر فضاهای خانه در ارتفاع پایین تری قرار می گیرند.

مطلب پیشنهادی : درخشش دکوراسیون داخلی منزل با نورپردازی اصولی

چراغ آویز خطی

همان طور که از نام این آویزها مشخص است، طرحی به صورت طولی و خطی دارند. این دسته نیز تقریبا با اکثر سبک ها ست می شوند و شما می توانند با توجه به ابعاد اپن، پهن یا باریک بودنشان را انتخاب نمایید. چراغ های طولی به دلیل کشیده بودند می توانند فضای بیش تری را نسبت به دو مدل قبلی روشن نمایند. 

مطلب پیشنهادی : ۸ اشتباه رایج در نورپردازی که نباید مرتکب شد!

چراغ آویز آشپزخانه

موضوع مهم دیگری که می خواستم به شما یادآوری کنم، چراغ آویز آشپزخانه است. انتخاب این آویز یا لوستر بسیار به نورپردازی کلی آشپزخانه شما بستگی دارد. در طراحی ها امروزی معمولا برای نورپردازی اصلی از نورهای مخفی استفاده می شود که آشپزخانه نیز مستثنی نیست، اما به طور کلی مدل آویز اشپزخانه باید نسبت به آویز اپن بزرگ تر و کاربردی تر باشد. بهتر است برای زیبایی بیش تر سعی کنید طرح و مدل انتخابی با سبک دکوراسیون آشپزخانه تان هماهنگی بیش تری داشته باشد. 

مطلب پیشنهادی : ۷ ایده نورپردازی که دکوراسیون منزل تان را رویایی می کند!

نمونه های زیبای چیدانه را نیز دنبال نمایید:
مطالب بیشتر: چراغ سقفی اتاق خواب، چطوری باید انتخابش کرد؟

خرید لوستر مناسب، فاکتور های کلیدی در انتخاب خوب کدامند؟

چراغ آویز مدرن، معروف ترینشون باب دکوراسیون شماست!

چراغ بالای میز ناهارخوری، 5 اصل برای یک روشنایی دلچسب!
نویسنده : گلنار صفدریان

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن

  • 21380 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 17 دی 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173