Chidaneh.com placeholder image

5 ایده برای تلفیق اتاق خواب و اتاق نشیمن در آپارتمان های نقلی

به قلم: تحریریه چیدانه

فضاهای کوچک: یکی از معضلات زندگی در خانه های کوچک کمبود فضای خواب مستقل و تعریف شده است. حتی اگر خانه کوچک شما اتاق خوابی نیز داشته باشد، ممکن است از کمبود اتاق خواب مهمان رنج ببرید ویا اختصاص آن را به کاربردی دیگر مانند دفتر کار خانگی در الویت قرار داده باشید. این مطلب قصد دارد در مورد چگونگی گنجاندن فضای خواب در اتاق نشیمن راهکارها و ایده های جالبی را با شما در میان بگذارد، پس با چیدانه همراه باشید تا با هم این ایده ها را بررسی کنیم. 

اسکای اسکرپر

پارتیشن های زیبا، جدا کننده فضاهای داخلی خانه شما

 یکی از روش ها برای تعریف مکانی جدید مثلا یک فضای خواب در دل یک فضای دیگر مانند اتاق نشیمن استفاده از یک پارتیشن است. انواع پارتیشن ها هم به شکل دائمی و ثابت انتخاب و نصب می شوند و هم به شکل تاشو یا کشویی مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین می توانند به صورت دائمی یا موقت نشیمن را از فضای خواب که دربردارنده یک تخت خواب است جدا کنند در حالی که دو قسمت را به معنای واقعی و صددرصد از هم جدا نکرده اند اما حریمی مناسب و کافی برای فضای خواب ایجاد می کند.

مطلب پیشنهادی: انواع دیوارهای جداکننده در طراحی دکوراسیون داخلی !

مبلمان دو منظوره، انتخابی مناسب برای فضاهای کوچک

 امروزه مبلمان دو منظوره متعددی که به صورت بسیار مبتکرانه و هوشمندانه طراحی شده اند در بازار موجود هستند و هر یک به شکلی متنوع دو یا چند کاربرد کاملا متفاوت را با کیفیتی مفید و جالب ارائه می دهند. در میان این مبلمان چند منظوره قطعاتی که تخت خوابشو هستند خیلی مورد توجه قرار گرفته اند. برای مثال می توان از کمد یا کاناپه ها یا حتی میزهای تخت خوابشو نام برد. از این رو با استفاده از این قطعات در دکوراسیون اتاق نشیمن به راحتی این دو فضا را با هم ادغام می کنید. در طول روز از آن قطعات برای رفع نیاز دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده می نمایید و هنگام خواب با تبدیل آن ها به تخت خواب فضایی راحت برای خوابیدن تدارک می بینید.

مطلب پیشنهادی: تخت خواب تاشو ، راه حل خانه کوچک

سقف بلند، راه حلی مبتکرانه برای فضاهای کوچک 

اگر در خانه کوچک تان سقفی بلند دارید در کنار استفاده از فضای زمینی به فضای هوایی اتاق نشیمن نیز فکر کنید و بگذارید این بلند بودن سقف به دردتان بخورد. برای این کار می توانید از عناصری همچون کتابخانه های ایستاده که سقف آن ها در حقیقت تخت خواب است استفاده کنید. در این صورت فضای زمینی اتاق نشیمن نیز برای فضای اتاق خواب اشغال نمی شود.

مطلب پیشنهادی: طراحی سقف در دکوراسیون منزل

استفاده از کنسول میز تلویزیون در فضاهای کوچک

برای جدا کردن فضای نشیمن از اتاق خواب می توانید از یک کنسول میز تلوزیون بین دو فضای نشیمن و خواب استفاده کنید.گروه طراحان ونوس معتقد اند که این کنسول های زیبا می توانند بر جذابیت فضای داخلی اتاق شما نیز بیافزایند و فضاهای اضافه تری را برای قرار دادن لوازم دکوری در اختیارتان قرار دهد.

مطلب پیشنهادی: میز تلویزیون شیک و مدرن در دکوراسیون نشیمن

استفاده مناسب از دیوار ها در فضاهای کوچک  

برای کاهش شلوغی و تراکم در دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن فضای خواب را در امتداد دیوار و در دل آن تعبیه کنید. اگر قسمت فرو رفته ای در دیوار دارید و عمقش به اندازه کافی هستیک تخت خواب توکار در آن بگذارید تا شب ها از آن برای خوابیدن و هنگام روز به عنوان فضای نشیمن استفاده شود. اگر چنین قسمتی در دیوار وجود ندارد می توانید آن را با استفاده از کمدهای دیواری و نصب بر دیوار ایجاد کنید.

اگر قصد تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود ، ساخت آپارتمان یا ویلا، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن چیدانه بیابید.

مطالب پیشنهادی: سالن زیبایی، شایسته یک دکوراسیون داخلی زیبا
۱۰ نکته طلایی در طراحی دکوراسیون منزل کوچک
۱۲ ایده دکوراسیون منزل برای بزرگ تر نشان دادن فضاهای کوچک
۱۸ راه حل ساده و ارزان برای دکوراسیون منزل کوچک شما

گردآوری شده در تحریریه چیدانه 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
sadeghkargar در تاریخ 31 تیر 1394
سلام ایده های خیلی خوب و کاربردی هستن با تشکر از مطالبتون.
shamim در تاریخ 31 تیر 1394
خواهش میکنم با تشکراز توجه و همراهی شما دوست عزیز

ثبت دیدگاه