Chidaneh.com placeholder image

شیرآلات حمام را هوشمندانه و مقرون به صرفه انتخاب کنید!

تجهیزات سرویس بهداشتی: در طراحی دکوراسیون منزل به شیرآلات کمتر توجه می شود. در صورتی که با انتخاب صحیح شیرآلات، علاوه بر ظاهر زیبا می توانید از آسایش بیشتری برخوردار شوید. یکی از فضاهای داخلی که سر و کار زیادی با شیرآلات دارد، حمام است که ضروری است بهترین شیرآلات هم از نظر زیبایی و هم از نظر کاربری برای آن انتخاب شود. ما پیش از این شیر آلات منحصر به فرد در بازار ایران را به شما معرفی کرده ایم. چیدانه در این مطلب نیز می خواهد یک سری اصول ساده را به شما یادآوری کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. با ما همراه باشید…

سرویس خواب بالسا

محل تنظیم دما و جریان آب را مشخص کنید!

وقتی از شیرآلاتی استفاده می کنید که کنترل دما و جریان آب در آن جدا است، باید به محل قرارگیری آنها دقت کنید. شاید بخواهید تنظیم دما در گردن شیر صورت گیرد و تنظیم جریان در دسته. تصمیم بگیرید می خواهید چه تعدادی از این کنترل کننده ها را داشته باشید. گزینه های زیادی در سیستم لوله کشی وجود دارد؛ اگر پیش از خرید درباره ی این موارد تصمیم بگیرید، فرآیند نصب خیلی آسان تر خواهد شد.

مکان قرارگیری سردوشی دستی را در حمام مشخص کنید!

اگر در حمام خود نیمکت دارید، به دسترسی و کنترل سردوشی دستی در هنگام نشستن توجه کنید. شیر تنظیم جریان بر روی سردوشی دستی بسیار مناسب است، اما غالبا این کنترل کننده ها در مرکز حمام هستند.

مطلب پیشنهادی: نیمکت های مناسب برای حمام

لوازم جانبی شیرآلات حمام را با هم ترکیب و هماهنگ کنید!

برای خرید شیرآلات سراغ پکیج های وان که شامل کنترل کننده، شیر پرکننده وان و سردوشی است نروید. اگر وان ندارید نیازی به شیر پر کننده ندارید و در عوض آب مستقیما به سردوشی منتقل می شود. پس شیرآلاتی تهیه کنید که برای شما کاربرد دارند و از پرداخت هزینه ی اضافی خودداری کنید. شاید بهتر باشد بعضی از قطعه های پکیج وان را که برای شما کاربرد دارند با قطعه های کاربردی دیگر ترکیب کنید. ضمنا سعی کنید شیرآلاتی تهیه کنید که جریان آب آنها قابل تنظیم باشد.

اهالی فن پیشنهادی: لوازم و تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی

برای حمام بخار تان از پیش برنامه ریزی کنید!

اگر تصمیم دارید یک حمام بخار داشته باشید، شیرآلاتی تهیه کنید که امکان ایجاد بخار را دارند. ضمنا باید یک ژنراتور بخار نیز تهیه کنید و آن را در جایی نصب کنید که در دسترس باشد – سعی کنید در سقف یا زیر نیمکت دوش نصب نکنید. در ضمن می توانید از کابین های دوش که امکان حمام بخار را نیز فراهم می کنند استفاده کنید.

بازوی سردوشی با کیفیت انتخاب کنید!

به کیفیت بازوی سردوشی حمام تان توجه کنید. برنج با روکش کروم یک گزینه ی عالی است. پلاستیک با روکش کروم یک گزینه ی ارزان است و با گذشت زمان آسیب می بیند و بسیار نامرغوب تر از بازوهای برنجی با روکش کروم است. برای انتخاب شیرآلات با کیفیت پیشنهاد می کنم به بخش شیرآلات اهالی فن چیدانه سری بزنید.

اگر شیرآلات درون دیوار دچار نشتی شوند و زود به آنها رسیدگی نشود، می توانند خسارت زیادی به بار آورند. پس بهتر است از شیرآلات با کیفیت استفاده کنید.

از انواع شیرآلات استفاده کنید!

شما می توانید هم از دوش شلنگی متحرک استفاده کنید هم از دوش ثابت. هم چنین در حمام بخار خود می توانید این امکان را ایجاد کنید که در میان انتشار بخار داغ، آب سرد پاشیده شود و حس خوشایندی ایجاد کند.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ نوآوری در حمام و سرویس بهداشتی

مکان قرارگیری شلنگ را در حمام مشخص کنید!

قبل از نصب نگهدارنده های شیرآلات متحرک و دستی، شلنگ دوش را روی دیوار امتحان کنید. مطابق تصویر طوری آن را روی دیوار نصب کنید که شلنگ دارای خم طبیعی باشد که باعث می شود دچار پیچیدگی نشود و مدت زمان طولانی تری سالم بماند.

اگر در حال ساخت یا بازسازی دکوراسیون داخلی منزل تان هستید و می خواهید یک طراحی مقرون به صرفه و در عین حال با کیفیت داشته باشید به اهالی فن چیدانه سری بزنید. زیرمجموعه های اهالی فن در بخش های مختلف از جمله شیرآلات آماده ی همکاری با شما هستند تا خواسته های شما را برآورده کنند.

مطالب بیشتر:
ایده های ارزان برای زیباتر شدن دکوراسیون حمام
یک حمام تمام عیار با طراحی دکوراسیون مناسب!
۷ ایده که به حمامتان حس و حالی تازه می دهد
حمام و سرویس بهداشتی لوکس و نکات مهم در طراحی داخلی
۱۰ ترفند در طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی کوچک

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه