visibility 4062 today 1399/9/25

مدل دیوار آینه ای، رزگلد یا طلایی؟

از طراحی دیوار آینه ای چه می‌دانید؟ معمولا در دکوراسیون و طراحی داخلی راه‌های مختلفی برای استفاده از آینه مرسوم است. شاید تصور همه این باشد که یک آینه با مدلی خاص و جذاب را بر روی دیوار نصب کنند؛ بعضی‌ها آینه و شمعدان عروسی‌شان را در پذیرایی می‌گذارند و همه چیز تمام می شود. اما ایده‌هایی که گروه ایرالایت برای منزل شما دارند؛ فرای خرید یک آینه ساده است. در این مطلب می‌خواهیم به شما بگوییم چطور می‌توان با طراحی آینه کاری، دیوارهای ساده خانه را جلا بخشید. فضای خانه را لوکس کرد؛ درخشش نورپردازی را افزایش داد و اصلا کجاها این آینه های دیواری را می‌توان استفاده کرد؟

blog post

آینه طلایی و استفاده در دکوراسیون اتاق خواب

دیوار آینه ای در هال خانه

یکی از فضاهای مهمی که می‌توانید در آن از سبک دیوار آینه ای بهره ببرید؛ هال منزل است. چه یک هال که متصل به پذیرایی است؛ چه یک هال که در آن فقط تلویزیون نگاه می‌کنید: تی‌وی‌روم. البته همان‌طور که در تصاویر می‌بینید؛ آینه کاری روی دیوار فقط نباید ساده باشد. مثلا در:

  1. تصویر اول: دیوار آینه ای خانه ساده
  2. تصویر دوم: دیوار آینه ای پتینه

blog post

استفاده از آینه دکوراتیو در دکوراسیون داخلی

blog post

آینه پتینه در دکوراسیون

دیوارهای آینه ای منزل در پذیرایی

در این آپارتمان، دیوار آینه ای دقیقا پشت مبلمان قرار رفته و باعث شده با بازتاب دیوار روبه رویی نور تابیده از تنها پنجره فضا را روشن تر و بسیار دلبازتر نشان می دهد. اگر به تصویر دقت نمایید می توانید به خوبی ببینید که آینه ها کل دیوار را پوشانده و به نوعی خود مانند یک دیوار عمل می کنند.

blog post

قیمت آینه ها چقدر میباشد

دیوار آینه ای ورودی منازل

اگر می‌خواهید ورودی منزل‌تان باشکوه و زیبا باشد می‌توانید با کمک متخصصان ایرالایت، یک فضای لوکس ایجاد کنید. راهروری ورودی با آینه‌های موازی باریک روی دیوار بسیار بزرگ می‌شند. خصوصا اگر نورپردازی اصولی هم داشته باشید؛ از اکسسوری‌های زیبا و کمدهای کاربردی هم کمک بگیرید.

blog post

آینه کاری در ورودی منازل

دیوارپوش آینه ای در اتاق خواب

انواع آینه دیواری با رنگ‌های مختلف را می‌توان به صورت دیوار پوش آینه ای اتاق خواب به کار برد. اگر مستر روم بزرگی دارید که می‌خواهید دیزانش‌اش کنید. این نمونه‌های ایرالایت را حتما ببینید:

blog post

آینه رزگلد و پتینه ایرالایت

blog post

آینه دکوراتیو و راهنمای خرید آینه

 

انواع طرح دیوار آینه ای

حالا که متوجه شدیم، دیوارهای اینه ای را کجاها استفاده می‌کنند؛ بهتر است مدل‌های طرح دیوار آینه ای را هم بررسی کنیم. شاید تصور شما این باشد که اهالی فن آینه کار، ابعاد دیوارهای منزل شما را می‌گیرند و یک آینه سرتاسری برای دیوار شما، می‌فرستند! اما این تصور غلط است. طرح خود آینه روی دیوار، نیز بسیار اهمیت دارد. در گروه آینه و شیشه ایرالایت این طرح‌های زیبا بسیار متنوع و طبق مد روز ژورنال‌های معتبر دکوراسیون داخلی است.

blog post

آینه دکوراتیو در ورودی منازل و راهرو ها

1. آینه دیواری پازلی

در این مدل آینه دیواری، طرح‌های متقاطع با خطوی کشیده صاف یا دارای انحنای جزئی، بر آینه حکاکی می‌شود. درست مانند خطوط پازل بازی. این سبک‌ طرح آینه دیواری برای فضاهای کشیده و دراز عالی هستند. مثل تصویر بالا که آینه گویا مساحت این راهرو را زیادتر کرده است.

blog post

ترکیب آینه دودی و سیلور

رنگ آینه پازلی

در انتخاب رنگ آینه پازلی، می‌توانید به رنگ‌های بژ، مسی، طلایی یا در کل رنگ‌های گرم گرایش پیدا کنید. این تم‌های رنگی، نوعی دیزاین زیبا در دیوار منزل شما به وجود می‌آورند.

رنگها: دودی، مسی، رزگلد، طلایی، جیوه‌ای، بژ

blog post

تاثیر آینه کاری دکوراتیو در پذیرایی منازل


طیف آینه نقره‌ای: این رنگ آینه دیواری، برای آپارتمان‌های معمولی بیشتر توصیه می‌شود. انعکاس رنگ کاغذی دیواری‌ها، مثلا کاغذ دیواری مسی- مثل تصویر بالا- خودش نوعی دیزاین در این آینه‌ها با رنگ نقره‌ای- جیوه‌ای است. این سادگی خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و تداخلی در پالت رنگی منزل ایجاد نمی‌کند.

طیف آینه طلایی و مسی: اگر این طیف رنگ را انتخاب می‌کنید باید حتما از یک دیزاینر یا کارشناسان صنایع شیشه ایرالایت، در انتخاب رنگ و مدل کمک بگیرید. چراکه این آینه‌ها فضا را بسیار سنگین، لوکس و کمی تاریک می‌کنند. بنابراین ممکن است با لوازم منزل و مبلمان‌تان هماهنگی نداشته باشند. در ضمن نورپردازی هال، پذیرایی یا هرجا که در آن آینه استفاده شده هم مهم است.

blog post

آینه کاری دکوراتیو-طرح جنسیس

blog post

آینه کاری-طرح جنسیس

اینه دیواری طرح دار: جورچین

این مدل آینه دیواری، در اصل همان آینه پازلی است. در این آلب.م آینه ایرالایت مدل‌هایش را ببینید؛ در بازار و صنایع آینه این عبارت هم برای طرح آینه دیواری قدی استفاده می‌شود.

مدل آینه دیواری کلاسیک

همان‌طور که در تصویر پذیرایی زیر می‌بینید. می‌توان به سادگی یکی از ستون‌های منزل را با آینه دیواری، پوشاند. طرح ساده را هم انتخاب کرد اما یک فضای کلاسیک شیک به وجود آورد.

blog post

آینه دکوراتیو-طرح جنسیس

blog post

آینه کاری لاکچری

مدل آینه دیواری بزرگ

در بالا گفتیم آینه دیواری می‌تواند بر اساس متراژ منزل شما طراحی شود. همچنین برای کلاسیک ساختن فضا لازم نیست حتما سراغ رنگ‌های گرم آن یعنی طیف طلایی و مسی بروید. مثلا در این پذیرایی مزین به پیانو، در تصویر بالا؛ ببینید چطور این آینه ساده جورچین نقره‌ای با فضای کلاسیک پذیرایی، هماهنگ است.

آینه دیواری پتینه و کهنه کاری

این آینه دیواری بزرگ به سبک وینتیج طراحی شده است. مسترروم در عین لوکس بودن، طرحی رویایی به خود گرفته است. فضا سنگین و آرامش‌بخش برای یک استراحت شبانه.

blog post

آینه کاری در اتاق خواب

دیوار آینه ای به شکل کاشی حمام

دیوار پشت سینک روشویی در این حمام با کاشی های آینه پوشانده شده است. آن ها نه تنها انعکاس نور خوبی را ارائه می دهند، بلکه به فضای جمع و جور حمام نیز احساس بزرگ تری می دهند. با این ایده به نظر می رسد که روشویی به صورتی معلق در فضا قرار گرفته است. برای کارآیی بیش تر، کاشی های آینه مانند گزینه خوبی هستند، زیرا نصب راحت تری داشهه و در صورت ضربه خوردن و شکستن آسان تر جایگزین می شوند.

دیوار آینه ای در سرویس بهداشتی

آینه دیواری در سرویس بهداشتی

قرار دادن آینه های بلند پست سینک روشویی دو کاربرد مختلف ارائه می دهد، مورد اول این که نیاز به آینه در کنار روشویی را بر طرف می کند و مورد دوم جنبه دکوراتیو و تزیینی در فضا به وجود می آورد. با انتخاب اندازه های از کف تا سقف، طراحان این فضا را تقریبا به یک اثر هنری تبدیل کرده اند. روشویی سنگ مرمر و شلف چوبی ترکیب کاملی را به وجود آورده اند. 

blog post

آینه دکوراتیو طلایی

آینه دیواری تقسیم‌کننده فضا

اگر به تصویر بالا دقت نمایید به خوبی می بینید که یک آینه بزرگ بالای شومینه قرار دارد، دیوار کناری نیز با یک آینه بزرگ دیزاین شده است. این کار به ایجاد یک فضای پر زرق و برق کمک می کند. در این جا فرورفتگی دیوار به راحتی با آینه دیواری پوشیده شده با یک میز کنسول و یک آبازور کریستال بسیار شاخص و خاص شده است. 

blog post

آینه کاری در ورودی منازل

تفکیک کردن فضاها با دیوار آینه ای

گاهی اوقات نیاز داریم که دو یا چند فضا را به وسیله پارتیشن ها و جداکننده ها از یکدیگر تفکیک کنیم، اما در عین حال باید به مواردی مانند بسته و تاریک شدن فضا نیز توجه داشته باشیم. در تصویر بالا نشیمنی را مشاهده می کنیم با یک دیوار آینه ای از آشپزخانه جدا شده اما طراحان به وسیله آینه های بزرگ انعکاس خوبی را به وجود آوردند. زمانی که شما به چنین دیوار آینه ای نگاه می کنید فضای بسیار بزرگ و دلبازی را پیش روی خود خواهید دید.

دیوار آینه ای در دکوراسیون آشپزخانه

آینه دیواری آشپزخانه

همیشه برای پوشاندن فضای بین کابینت ها به دنبال دیوارپوش بین کابینتی می‌گردیم. اما گزینه دیگری مانند آینه ها نیز وجود دارد. آینه های دیواری با چنین اجرایی، علاوه بر انعکاس نور و روشنایی، فضایی مدرن تر و امروزی تر به وجود می آورند. همان طور که در تصویر دوم نیز مشاهده می کنید همین اتفاق می تواند در آشپزخانه های کوچک افتاده و مشکل دلگیر بودن آن ها را حل نماید.

دیوار آینه ای در دکوراسیون حمام

در پایان

درباره آینه دیواری تا دل‌تان بخواهد، طرح و مدل در اینستاگرام ایرالایت موجود است. سری به آنجا بزنید و هر سوالی در این زمینه برای‌تان پیش آمد، تلفن را بردارید و از کارشناسان و طراحان این گروه بپرسید. شاید عید امسال نوبت دیوارهای منزل شما باشد که لباس براق آینه کاری، بپوشند.

مطالب پیشنهادی :

یاسمین ثریا
نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

more_horiz
مطالب پیشنهادی
جدیدترین شیر ظرفشویی، مدل‌های لوکس و مدرن برای آشپزخانه شیک!

جدیدترین شیر ظرفشویی، مدل‌های لوکس و مدرن برای آشپزخانه شیک!

1399/10/19 ادامه مطلب
مدل دیوار آینه ای، رزگلد یا طلایی؟

مدل دیوار آینه ای، رزگلد یا طلایی؟

آینه دیواری مدرن، حکاکی طرح دلخواه شما با دستگاه

آینه دیواری مدرن، حکاکی طرح دلخواه شما با دستگاه

1398/12/11 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل certificate
تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل

تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل

گامرون چوب certificate
گامرون چوب

گامرون چوب

شرکت سهامی فرش ایران certificate
شرکت سهامی فرش ایران

شرکت سهامی فرش ایران

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent