Chidaneh.com placeholder image

نردبان تزیینی، 5 ایده برای یک دکوراسیون شیک!

به قلم: گلنار

یکی از مهم ترین عوامل در رسیدن به یک دکوراسیون زیبا و جالب داشتن خلاقیت است. طراحان حرفه ای نیز همیشه در کنار رعایت اصول و استانداردهای طراحی، خلاقیت خود را به کار می گیرند تا بتوانند اثری متفاوت خلق نمایند. در این مطلب می خواهم وسیله بسیار ساده ای را به شما معرفی نمایم که به کمک آن می توانید جلوه های جذابی را در خانه تان به وجود آورید. نردبان تزیینی به راحتی می تواند به عنوان یک عنصر دکوراتیو در دکوراسیون شما عمل کرده و تنوع زیادی در تزیین را برای شما به همراه بیاورد. 

ساقدوش بار

امیر صادقی
عکاسی منزل خاص مونا و سعید در کرج
امیر صادقی

سرویس خواب بالسا

کاربرد نردبان تزیینی در دکوراسیون

نردبان تزیینی همان طور که از نامش مشخص است به عنوان یک عنصر دکوراتیو حساب شده و از وسایل ضروری نیست. اما برای کسانی که به دنبال دکوراسیون خاص تر هستند می توانند فضایی کوچک را برای این کار اختصاص بدهند. مکان خاصی نمی توان برای این نردبان ها درنظر گرفت و بیش تر باید متناسب با کاربردی که برای‌شان درنظر می گیرید آن را انتخاب کنید. به طور مثال هر کدام از این کاربردها می تواند عملی باشند:

  • نگهداری وسایل آشپزخانه
  • نگهداری مجله و روزنامه
  • محل قرار دادن گلدان ها
  • تزیین با ریسه و چراغ
  • استفاهد از پارچه های دکوری و شال مبل

تزیین نردبان در خانه

تزین نردبان

نردبان تزیینی، نگهدارنده وسایل آشپزخانه

این ایده بیش تر مناسب آشپزخانه های کوچک بوده که فضای کافی برای ذخیره سازی و جا دادن وسایل را در اختیار افراد خانه قرار نمی دهند. به کمک یک نردبان می توانید یک فضای ذخیره سازی عمودی و زیبا داشته باشید و همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، قابلمه ها، ماهی تابه ها، سبدها و خیلی از ظروف دیگر را از آن آویزان نمایید. در واقع شما می توانید با تکیه دادن این نردبان به دیوار آشپزخانه، وسایل مورد نیاز و پرکاربرد را آویزان کرده و به راحتی از آن ها استفاده نمایید.

تزیین نردبان در خانه

مهدی بیدل
منزل پُر رنگُ انرژی فاطمه و فرهاد
مهدی بیدل

 

نگهدارنده مجله و روزنامه

این روش همزمان دو ایده عالی را برای شما به وجود می آورد. با قرار دادن نردبان در کنار یک مبل تک نفره و قرار دادن مجله ها بر روی آن، علاوه بر به دست آوردن فضای مناسب برای آن ها یک فضای مطالعه دنج نیز به وجود می آید. علاوه بر این با قرار دادن یک چراغ بر روی نردبان، همه چیز برای مطالعه راحت فراهم خواهد شد.

مطلب پیشنهادی : انواع جا مجله ای، 15 مدل برای مجله های سرگردان در خانه!

تزیین نردبان با گیاه

تزیین نردبان با گیاه

نمایش گیاهان بر روی نردبان تزیینی

همیشه روش های زیادی برای چیدمان گیاهان و گلدان ها در خانه وجود دارد. به طور مثال استندهای گل نیز ایده ای شبیه به همین نردبان تزیینی را نشان می دهند که البته تفاوت هایی جزیی بینشان حاکم است. در این روش شما باید از گلدان های قابل آویزان کردن استفاده کرده و آن ها از طبقات مختلف نردبان آویزان نمایید. این کار به راحتی با قلاب هایی انجام می شود و فقط کافی است گلدان شما این قابلیت را داشته باشد. اگر پنجره و نور کافی در خانه تان وجود ندارد به راحتی می توانید با نصب یک لامپ بر روی نردبان، نور لازم برای کیاهان را نیز تامین نمایید.

مطلب پیشنهادی : استند گل، 20 مدل محبوب در خانه های ایرانی!

تزیین نردبان با چراغ

تزیین نردبان با چراغ

نمایش ریسه ها و روشنایی

نردبان تزیینی به راحتی در گوشه ای قرار گرفته و به وسیله ریسه های نوری، گوشه خاص و جذابی را به وجود می آورد. این ایده می تواند بیش تر برای فضای اتاق خواب و نشیمن مورد استفاده قرار بگیرد، اما باز هم هیچ محدودیتی برای به کار بردن آن وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی : 10 نورپردازی افسون کننده با ریسه های نوری LED

امیر صادقی
عکاسی خانه ی زوج هنرمند در تهران نو
امیر صادقی

نردبان تزیینی در دکوراسیون

 

تزیین نردبان با پارچه و شال مبل

استفاده از یک نردبان در کنار شومینه یا بخاری و آویزان کردن پتوهای گرم و نرم یک ایده سنتی است که امروزه در خانه های مدرن و معاصر دوباره مورد استفاده قرار گرفته است. شما با این کار علاوه بر ایجاد یک دکوراسیون زمستانی، می توانید به واسطه پتوها و پارچه ها، نقش و رنگ و بافت را وارد فضای خود نماید. تصویر بالا نمونه اجرا شده این ایده را به خوبی به شما نمایش می دهد.

“شما هم برای خرید و سفارش می توانید از ثبت درخواست رایگان چیدانه کمک بگیرید"

مطالب پیشنهادی :

منبع : beautifulmess

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه