تبلیغات
E رومانته E بازار مبل
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

29 بهمن 1397

بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی، پاسخ به 5 سوال رایج شما

 

به کدام گل و گیاه ها می توان واژه بادوام ترین را اختصاص داد؟! عوامل محیطی بسیاری در پرورش و نگهداری گیاهان آپارتمانی نقش دارند و هیچ گاه نمی توان لیستی از گیاهان بادوام را ارائه داد! با دوام نسبت به چه عاملی؟ سرما؟ کم آبی؟ کم نوری؟ با اپیزود پنجم از سری پادکست های "از ما بپرسید" در رادیو چیدانه همراه باشید تا بادوام ترین گیاهان آپارتمانی‌تان را پیدا کنید!

مطالب دکوراسیون را نخوانید! آن ها را در رادیو چیدانه گوش دهید!

جنس کابینت آشپزخانه، پاسخ به 5 سوال شما برای انتخاب بهتر!

پرده منزل، پاسخ به 5 سوال شما درباره ست کردن با دکوراسیون!

پارکت و لمینت در نشیمن، پاسخ به 5 سوال شما در رادیو چیدانه!

سوالات پر تکرار شما در زمینه گیاهان آپارتمانی:

 

گیاه برگ عبایی

گیاه پوتوس

1- می خواهم در آشپزخانه گل و گیاه نگهداری کنم. با دوام ترین گیاهان آپارتمانی مخصوص آشپزخانه را معرفی کنید.

آشپزخانه محیطی با نوسانات دمایی بالاست. لحظه ای سرد و لحظه ای گرم می شود! به همین خاطر هنگام خرید گل و گیاه برای آشپزخانه باید گیاهان آپارتمانی را انتخاب کنید که به نوسنات دمایی حساس نباشند. مانند: پوتوس، برگ عبایی، زاموفیلیا، لیندا و سانسوریا.

مطلب پیشنهادی: انواع سانسوریا، باید بدونی چطوری ازش مراقبت کنی!

گیاه بگونیا

گیاه زاموفیلیا

2- دائم السفر هستم. به سفرهای کوتاه دو روزه می روم، اما گاهی طولانی می شود. با دوام ترین گیاهان نسبت به کم آبی را معرفی کنید.

اگر در آبیاری گیاهان فراموشکارید! یا به هر دلیلی در آبیاری آن ها تاخیر می کنید از گیاهانی مانند بگونیا، پوتوس، زاموفیلیا و نخل دم اسبی استفاد کنید. اگر نمی دانید سفرتان چند روز طول می کشد، بهتر است گیاهانتان را درون یک ظرف آب قرار دهید. برا اطلاعات بیش تر در مورد نگهداری گیاان هنگام سفر به مطالب چیدانه سر بزنید.

مطالب پیشنهادی:

بنفشه افریقایی

گیاه فیلوم

3- گل و گیاه خیلی دوست دارم، اما آپارتمانمان کم نور است. با دوام ترین گیاهان آپارتمانی برای محیط های کم نور را معرفی کنید.

اگر گیاه گلدار دوست دارید، پیشنهاد می کنم بنفشه آفریقایی تهیه کنید. بنفشه آفریقایی همیشه گلدار است و زیبایی به محیط منزلتان می بخشد. این گیاه نیازی به نور زیاد ندارد و با نور مهتابی هم رشد می کند. پیشنهاد دیگرم استفاده از گیاه فیلوم است. فیلوم 36 گونه متنوع دارد که به نور و آبیاری زیاد نیاز ندارد.

گیاه گندمی

4- از نظر مالی نمی توانم برای گل و گیاه هزینه بپردازم. گیاهی را معرفی کنید که ارزان و با دوام باشد.

ارزان ترین گیاه آپارتمانی با دوام، گیاه گندمیست. نگهداری از آن بسیار راحت است و شما می توانید با کم ترین تجربه در زمینه پرورش گل و گیاه به آن رسیدگی کنید. گیاه گندمی نسسبت به آلودگی هوا در شهرهای بزرگ نیز مقاوم است و تا حدودی توانایی تصفیه هوای منزلتان را نیز دارد.

مطالب پیشنهادی:

اسطوخودوس

گیاه یشم

5- ما در منطقه سردسیر کشور زندگی می کنیم. با دوام ترین گیاهان آپارتمانی در برابر سرما را معرفی کنید.

زیبا ترین گیاه مقاوم به سرما اسطوخودوس است. استوخودوس منزلتان را خوش بو می کند. از خواص دارویی آن نیزمی توانید استفاده کنید. گل یشم نیز پیشنهاد دیگریست. این گیاه حتی در مقابل یک پنجره باز در زمستان هم تاب می آورد و نسبت به تغییرات دمای شوفاژ بی اعتناست.

رادیو چیدانه را از دست ندهید! از ما بپرسید! بی صبرانه منتظر سوالاتتان هستیم!

نویسنده و مجری: کیمیا مرادی
تبلیغات

نویسنده: کیمیا مرادی

برای مشاوره دکوراسیون و طراحی داخلی تماس بگیرید! شماره تماس:09390424524 کارشناس معماری- کارشناس ارشد معماری منظر عضو تحریریه چیدانه استودیو طراحی داخلی میم تلگرام: https://t.me/miminteriordesign صفحه اینستاگرام: https://www.instagram.com/miminteriordesign/ خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

نشان کردن
  • 72 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 29 بهمن 1397

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
خانه رویایی ایکیا خانه رویایی ایکیا
10 نمونه کار

تلفن: 02155470294
تزیینات داخلی پارس ھوم تزیینات داخلی پارس ھوم
کمتر از 2 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۷۷۹۰۱۸۲۷
پوشش پاسیو پوشش پاسیو
13 نمونه کار

تلفن: 09125729602
مبلمان ویلایی و خانگی آلاچیق مبلمان ویلایی و خانگی آلاچیق
13 نمونه کار

تلفن: 021۲۲۹۳۶۷۸۰
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173