visibility 10658 today 2019/4/29

نمای ساختمان مسکونی، 6 مدل از کلاسیک تا مدرن!

در صنعت ساختمان سازی به سطح بیرونی یک ساختمان نما می گویند. طراحی نمای ساختمان به عنوان اولین عنصر تاثیرگذار بر مخاطب باید فکر شده و طبق مجموعه ای از اصول و قواعد طراحی باشد. طراحی نما نباید به طور مجرد و جداگانه انجام شود بلکه با تاثیر پذیری عواملی همچون: اقلیم منطقه، هویت و پیشینه تاریخی، قوانین شهرداری و شهرسازی، کارفرما و ... طراحی شود. در این مطلب می خواهیم به بررسی چند نمونه نمای ساختمان که توسط گروه طرح و ساخت کهن طراحی و اجرا شده است، بپردازیم.

 

blog post

طراحی و اجرای نما


نمای ساختمان مسکونی آقای اسماعیلی

کارفرما در این ساختمان علاقه­ مند به ابزارهای با شکوه و چشم ­نواز با رویکرد حس دعوت کنندگی بودند که این کار با پله­ های با شکوه مرکزی در میان ستون ­های حجیم دو طرف و همچنین سرستون و پا ستون های قدرتمند با قرار دادن گنبد مرکزی برای تقویت تاج ساختمان انجام گرفته است.

 

blog post

طراحی و اجرای نما


نمای ساختمان مسکونی دکتر خلیلیان

این ساختمان در 2 طبقه و 3 واحد بنا شده که کارفرما علاقه ­مند بودند طراحی نما به گونه­ ای باشد که یک ساختمان ویلایی تک واحده به چشم آید. همچنین تراس طبقه دوم امکان نشستن و مبله کردن برای صرف چای و قهوه را داشته باشد و البته فضای مورد نظر در موقعیت دید و ندید قرار گیرد به این معنی که از تراس به فضای بیرون دید داشته باشد ولی از فضای بیرون به تراس دید مستقیم نداشته باشد.

 

blog post

طراحی و اجرای نما

نمای ساختمان مسکونی دکتر طاهری

علاقه ­مندی کارفرما به اجرای نمایی کلاسیک به دور از اضافه گویی­ های این سبک و عدم استفاده از پنجره­ های تکراری برای جلب توجه بیشتر در نما بوده است که با ذائقه طراح و نگاهی خلاقانه تمامی موارد اصلی نما برای طراحی در نظر گرفته شده است.

 

blog post

طراحی و اجرای نما

طراحی نمای ساختمان کوهستانی

کارفرمای این ساختمان انبوه ساز بودند که با رویکرد سرمایه ­گذاری در صنعت ساختمان علاقه­ مند به جلب توجه اکثریت مخاطب با استفاده از عناصر و احجام با شکوه بودند که تیم طراحی با پیشنهاد سبک کلاسیک و استفاده از نورگیرهای وسیع و تراس ­های بزرگ و ریتم تکرار نمونه در نما پا به عرصه­ ی طراحی گذاشته و نتیجه در طراحی بالا به خوبی قابل لمس است.

 

blog post

طراحی و اجرای نما

نمای ساختمان مسکونی آقای رادجو

کارفرمای این ساختمان علاقه­ مند به بها دادن به فضای سبز و مبله کردن تراس ­ها بودند، به همراه امکان قرار گرفتن در فضای باران گیر در فضای ورودی ساختمان که تمامی موارد در نمای این ساختمان با در نظر گرفتن ضوابط طراحی و تناسب طلایی ارائه گردید.

 

blog post

طراحی و اجرای نما

نمای ساختمان مسکونی صفری

کارفرما در این ساختمان علاقه مند به استفاده از مصالح متنوع اما در عین حال همنشینی هنرمندانه­ ی این مصالح در کنار هم بودند. تیم طراحی در این چالش باید به گونه ­ای دست به طراحی می ­زدند که چینش عناصر و متریال های ساختمان در کنار یکدیگر به هارمونی و تعادل نما کمک کرده تا هدف نهایی تیم طراحی و کارفرما برآورده ­شود.

معرفی گروه فنی مهندسی کهن در راستای طراحی نما

از آنجایی که اولین ارتباط افراد با یک پروژه ساختمان از طریق نمای خارجی آن شکل می گیرد نمای ساختمان شما تاثیر بسزایی در تلقی و برداشت اشخاص از کیفیت نحوه ساخت بنای شما دارد. از این رو گروه طرح و ساخت کهن مفتخر بوده در زمینه طراحی نما درسبک های مختلف (کلاسیک، مدرن، مینیمال، بومی) با کارفرماهای مختلفی همکاری داشته و با داشتن کادر متخصص خالق نماهای خاص در سطح استان مازندران باشد.

برای دیدن نمونه کارهای گروه طرح و ساخت کهن می توانید به پروفایل این گروه در چیدانه سر بزنید.

گروه طرح و ساخت کهن
نویسنده: گروه طرح و ساخت کهن

شرکت فنی مھندسی کھن سازندگان با ھدف ارائه خدمات ساختمان مطابق با شرایط روز و ھمگام با تکنولوژی نوین و مصالح مرغوب در جھت رفاه و آسایش مشتریان و کارفرمایان این حوزه شروع به فعالیت کرده است در حال حاضر شرکت فنی مھندسی کھن با داشتن کادر قوی در حوزه ی طراحی و اجرا و استفاده از استادکاران مجرب و با بھره گیری از تجھیزات و ابزارھای جدید ساختمانی و نیروھای اجرایی متخصص دارای رزومه ای پر افتخار در زمینه اجرای ساختمان , طراحی و اجرای نما و بازسازی فضاھای مسکونی و ویلایی میباشد

more_horiz
مطالب پیشنهادی
انواع نورپردازی، این 4 نمونه نورپردازی را حتما ببینید!

انواع نورپردازی، این 4 نمونه نورپردازی را حتما ببینید!

طراحی داخلی ساختمان کلاسیک، صفر تا صد پروژه پاسداران

طراحی داخلی ساختمان کلاسیک، صفر تا صد پروژه پاسداران

نمای ساختمان مسکونی، 6 مدل از کلاسیک تا مدرن!

نمای ساختمان مسکونی، 6 مدل از کلاسیک تا مدرن!

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان خانگی چوب و هنر certificate
مبلمان خانگی چوب و هنر

مبلمان خانگی چوب و هنر

گالری تیارا certificate
گالری تیارا

گالری تیارا

سرویس خواب آپادانا هوم کرج certificate
سرویس خواب آپادانا هوم کرج

سرویس خواب آپادانا هوم کرج

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent