تبلیغات
چوب و هنر E E رومانته F فارست فرسان
امتیاز: 1.4 0 نظر | ثبت نظر

30 اردیبهشت 1398

دیوار سبز کابلی، همه چیز درباره این بهشت عمودی!

مدت زمان زیادی نمی گذرد که دیوار های سبز، مهمان شهر های مدرن بی روح شده اند. دیوار سبز کابلی یکی از انواع دیوارهای سبزیست که در سطح شهر به چشم می خورند. این نوع از دیوارهای سبز با استفاده از کابل های عمودی ضد زنگ ساخته می شوند و در یک قاب فلزی در کنار هم نظم می گیرند. اگر می خواهید با این بهشت عمودی بیش تر آشنا شوید با چیدانه همراه باشید!

دیوار سبز کابلی در محوطه

ساختار دیوار سبز كابلي در محوطه

برای نگهداری از گیاهان بالارونده با رشد سریع و سنگین از دیوارهای سبز کابلی استفاده می شود. دیوار کابلی از توپی های فولادی تشکیل شده است که عبور کابل ها را امکان پذیر کرده است. این توپی ها همچنین کمک می کنند تا نیروهای فشاری و کششی کابل ها مهار شوند. توپي ها به كمك پيچي كه از ميان سوراخ مركزي توپي عبور مي كند، به سطح ديوار نصب مي شوند. نحوه قرار گيري و فاصله بين توپي ها بر روي ديوار بستگی به نوع گیاهی که انتخاب می کنید دارد.  

اتصالات دیوار سبز کابلی

براي گیاهان بالارونده سنگین و قوی مانند ويتيس، فاصله ای معادل 50 سانتی متر میان توپی ها در نظر گرفته خواهد شد. برای گیاهان بالارونده با نیروی کم تر مانند کلماتیس 15 تا 30 سانتی متر کفایت می کند. در هر دو حالت کابل های سیمی می توانند به صورت عمودی، افقی و ضربدری به هم متصل شوند.

مطلب مرتبط: داربست باغی، 10 ایده جدید برای تزئین دیوار حیاط

دیوار سبز کابلی در نما

ساختار دیوار سبز کابلی در نما

گاهی پروژه به سادگی طراحی یک دیوار سبز کابلی در محوطه و حیات ویلاها نیست. برای پوشاندن نمای ساختمان نیاز به سازه ای قوی تر داریم. سيستم هاي كابلي كه به منظور استفاده در نماهاي سبز با سطح وسيع ميباشند، سيستم نماي كابلي-كششي نام دارد. دیوار سبز کابلی کششی می تواند فضاهایی مانند: ديواره ساختمانهاي ي چون پاركينگ ها، ساختمان هاي اداري، فضاهاي عمومي و فضاهاي مسكوني بزرگ را بپوشانند.

دیوار سبز کابلی به عنوان جدا کننده فضا در دکوراسیون

دیوار سبز کابلی در فضای داخلی

زندگی در آپارتمان های امروزی گاهی مجبورمان می کند تا از دیوارهای جدا کننده استفاده کنیم. از دیوارهای جدا کننده یا پارتیشن ها تنها برای تعیین حریم های شخصی استفاده نمی شود بلکه برای جداسازی فضاها نیز به کار می رود. با استفاده از یک دیوار نمیه شفاف سبز می توانید به زیبایی تمام دو فضا را از یکدیگر جدا کنید. برای انتخاب گیاهان آپارتمانی مناسب برای دیوار سبز کابلی به مطلب گیاهان بالا رونده آپارتمانی، 6 گیاه پیچکی! در چیدانه سر بزنید.

مطلب مرتبط: با دیوار سبز طراوت را به دکوراسیون منزل خود بیاورید!

گیاهان مناسب دیوار سبز کابلی

گیاهان مناسب دیوار سبز کابلی

گياهان باید با توجه به عوامل محیطی مانند دما، ميـزان تـابش نـور، بـاد و میزان آلـودگي هـوا انتخاب شوند. سعی کنید گیاهانی که به آب کم تری نیاز دارند را در صدر لیستتان قرار دهید. دقت کنید! در هنگام خرید گیاه رشد نهایی آن را در نظر بگیرید. گاهی اوقات رشد بیش از حد و انبوه شدن گیاهان مشکلاتی مانند کم شدن نور فضاهای داخلی را به همراه دارد همچنین با توجه به رشد گیاهان در ارتفاعات امکان هرس به طور منظم برایتان فراهم نیست.

در مورد رشد گیاهان خود صبور باشید! بسیاری از گیاهان بالا رونده 3 تا 5 سال طول می کشد تا به ارتفاع مورد نظر برسند. البته به ارتفاع دیوارتان بستگی دارد. اگر دیواری کوتاه در حیاط یا جانپناهی در پشت بام دارید سریع تر به دیوار سبز کابلی ایده ل خود دست پیدا می کنید.

نکته: در انتخاب گیاهان بهتر است به ریشه آن ها نیز توجه کنید. عمق کاشت کم است پس گیاهانی با ریشه کوچکتر انتخاب کنید.

دیوار سبز کابلی در محوطه

سيستم آبياري دیوار سبز کابلی

سيستم مناسب آبياري را با توجه به نوع گياهان و بودجه تعريف شـده بیابید. شما می توانید دیوار سبز کابلی منزلتان را با دست، آبیاری قطره ای و سیستم های هوشمند آبیاری کنید. باتوجه به اينكه ديوار سبز به عنوان فن آوري زيست محيطي مطرح مي باشد، بهتر است امكـان ذخيـره سازي آب باران، استفاده مجدد از آب بازيافتي و استفاده از آب غير شـرب در سيسـتم آبيـاري در نظر گرفته شود.

نکته: دقت کنید! طراحي سيستم آبياري در دیوارهای سبز کابلی بايد به گونه اي باشد كه آسيبي به نمـا و سـازه بنـا وارد نيـاورد. لوله هاي افقي و عمودي آبياري علاوه بـر دسترسـي آسـان از بيـرون دیده نشوند تا زیبایی کار حفظ شود.

نگهداری از دیوار سبز کابلی

نگهداری از دیوار سبز کابلی

نگهداری و مراقبت از فضای سبز راز موفقیت یک پرژه منظر است. نگهداری نمای سبز با دیوار سبز کابلی محوطه فرق دارد. به همین خاطر در ابتدا بهتر است نگهداري و مراقبت از ديوارهاي سبز را به متخصصین بسپارید تا به صورت كنترل هاي هفتگـي در سـه مـاه اول، و ماهيانـه تـا یک سال انجام دهند. موضوعات قابل کنترل را در زیر نام بردیم.

 • كنترل سيستم آبياري و نحوه كاركرد آن، امكان وجود آب مازاد
 • كنترل وضعيت گياهان كاشته شده، ميزان آبياري و رشد قابل قبول گياهان
 • حصول اطمينان از اينكه آبرساني به درستي انجام مي گيرد.
 • حصول اطمينان از عدم نشت سيستم آبياري
 • حصول اطمينان از عدم گرفتگي لوله هاي آبرساني
 • كنترل وضعيت گياهان و سلامت آنها، عدم حضور آفات و بيماري

به بخش ثبت کالا و خدمات چیدانه سر بزنید. چیدانه رایگان به شما کمک می کند تا بهترین کالا و متخصص را پیدا کنید!

تبلیغات

نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

نشان کردن
 • 716 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 30 اردیبهشت 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبلمان ویلایی و خانگی آلاچیق مبلمان ویلایی و خانگی آلاچیق
13 نمونه کار

تلفن: 021۲۲۹۳۶۷۸۰
صنایع شیشه و آینه آگاهی صنایع شیشه و آینه آگاهی
25 نمونه کار

تلفن: 02177895326
چوب سان پلاست چوب سان پلاست
17 نمونه کار

تلفن: 02176264831
چمن نما چمن نما
3 نمونه کار

تلفن: 02126702017
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173