سرویس چوب اتاق خواب، مبلمان اتاق خوابت رو کامل کن!

در این مطلب از چیدانه می خواهیم درباره نحوه انتخاب و تکمیل سرویس چوب اتاق خواب حرف بزنیم. یک اتاق خواب باید تکه‌ای از بهشت درون خانه باشد و یک فضای آرامش‌بخش که شما را برای مواجه‌شدن با فشار روزانه آماده کند و همچنین فضایی برای خواب و نگهداری وسایل. یک فضای زندگی کوچک که می‌توانید در آن خلوت کنید. (که واقعا تعمت بزرگی است.) اگر بتوانید آن را متناسب درست کنید، چه بخواهید اتاق را به طور کامل از نو طراحی کنید یا اصلاحاتی در آن به وجود آورید، با این مطلب از چیدانه همراه باشید.

سرویس چوب اتاق خواب

چه نوع سرویس خوابی احتیاج دارید؟

اجزای اصلی اتاق خواب، تخت‌خواب و میزهای کنار تختی هستند. همچنین شما هم به کمد یا جا رختی و هم به دراور نیاز خواهید داشت. مگر اینکه یک اتاق جداگانه برای تعویض لباس داشته باشید. یک فضا برای تلویزیون، اگر مایل به تماشای تلویزیون در اتاق خواب خود هستید، یک میز آرایش و شاید هم یک مبل راحتی یا صندلی دسته‌دار، شاید در لیست خرید شما برای اتاق خواب‌تان باشد.

بهترین سرویس چوب اتاق خواب

بهترین سرویس چوب اتاق خواب را انتخاب کنید

اندازه در تخت خواب اهمیت خیلی زیادی دارد. ایده‌آل چیست؟ طول تخت 10 تا 15 سانتی‌متر از بلند‌ترین فردی که روی آن می‌خوابد بلندتر است و برای یک زوج، عرض تخت به صورت هر دو خوابیده روی تخت در حالی که دست‌ها پشت سر و آرنج‌ها رو به بیرون، بدون خوردن دو نفر به یکدیگر است.

پاتختی برای اتاق خواب
پاتختی چوبی اتاق خواب
میز کنار تختی اتاق خواب
مدل کیز پاتختی اتاق خواب
میز پاتختی چوبی
میز کنار تختی چوبی

میزهای کنار تختی مناسب را پیدا کنید

میزهای کنار تختی بخشی از سرویس چوب اتاق خواب است. اگر جایی برای میز کنار تختی وجود دارد، بهتر است که از آن‌ها نیز کنار تخت‌تان استفاده کنید. در اتاق‌های خیلی کوچک یک آویز می‌تواند روی زمین را خیلی تمیز‌تر کند، اما در غیر این صورت با توجه به نیاز و فضای اتاق باید از یک کمد استفاده شود..

اگر فقط نیاز به جا برای یک کتاب، یک وسیله‌ی الکترونیکی و یک لیوان یا فنجان است، یک سه‌پایه‌ی ساده یا یک میز کوچک می‌تواند فضای اتاق را منظم و مدرن‌تر کند. میزهای کنار تختی با یک کشو حالت مرسوم‌تری دارند..

میزکنار تختی

برای فضای بیشتر می‌توانید بین میزهای دارای طراحی کابینتی یا آن ها که کشو دارند، انتخاب کنید. بسته به چیزی که می‎خواهید از جلوی دید دور کنید، گزینه‌ی دوم احتمال گم کردن و پیدا نکردن وسایل را به حداقل می‌رساند، به این دلیل که شما به راحتی می‌توانید به ته یک کشو دسترسی داشته باشید.

میزهای دارای پایه‌های بلند باعث می‌شود که اتاق بلند‌تر و بزرگ‌تر به نظر برسد اما برای فضای بیشتر برای جا‌گذاری لوازم، احتمالا نیاز به یک میز کنار تختی با کشوهای بیشتر دارید که ارتفاع کمتری دارند و به زمین نزدیک‌تر هستند.

کمد لباس اتاق خواب
جالباسی آویز اتاق خواب
جالباسی دیوار
جالباسی اتاق خواب

انتخاب کمد جا لباسی

باید هم جا لباسی آویزی، هم کشو و هم طاقچه را مد نظر داشته باشید. قبل از خرید، ارزیابی کنید که چه مقدار فضا برای چه نوع وسیله‌ای نیاز دارید و همچنین درباره‌ی طول آیتم‌ها نیز فکر کنید. برای مثال، برای آویزان کردن پیراهن به همان عمق لباس‌های زنانه و کت‌و‌شلوار نیاز ندارید و بعضی طرح‌ها می‌توانند با ارائه‌ی عمق بیشتر برای آویزان کردن، فضای بیشتری را هدر دهند. این ها نکاتی هستند که در انتخاب سرویس چوب اتاق خواب باید به آن ها توجه کنید.

میز آرایش اتاق خواب
میز آرایش چوبی

دنبال یک میز آرایش باشید

یک میز آرایش حتی در اتاق‌های کوچک نیز می‌تواند ارزش بالایی داشته باشد. به این فکر کنید که این میز چه مقدار فضا باید داشته باشد: طرح‌های کشو دار زیادی وجود دارند که از بالای میز تا  زمین ادامه پیدا می‌کند، در حالی که بقیه یک کشوی بزرگ، یا یک جفت کشو و یا فقط یک کشوی معمولی زیر صفحه‌ی اصلی میز دارند، به علاوه‌ی پایه‌های نازک که کمک می‌کند تا یک فضای گوچگ، بزرگ‌تر به نظر برسد، با اینکه این میزها زیبا هستند اما متاسفانه عیب بزرگ‌شان فضای ذخیره‌سازی کم آن‌هاست.

در مورد عرض میز آرایش حتما فکر کنید. یک طراحی با مقیاس درست معمولا فضایی برای آینه و جایی برای قرار دادن لوازم آرایش در کنار خود دارد، به جای اینکه فضایی جدا از میز داشته باشد.

مرسوم این است که یک چهارپایه همراه میز آرایش باشد و زمانی که نیازی به صندلی نیست، در داخل میز آرایش قرار گیرد تا جای کمتری را اشغال کند. 

تخت چوبی
تخت خواب چوبی
تخت چوبی اتاق خواب
سرویس چوبی اتاق خوابی
سرویس چوب اتاق

 

دیگر چه چیزی برای تکمیل سرویس چوب اتاق خواب نیاز است؟

چیزهای اضافه‌ای را که اتاق خواب را زیباتر می‌کند را دست کم نگیرید. اگر در اتاق خواب تلویزیون می‌بینید و تلویزیون‌تان دیواری نیست، ممکن نیاز باشد که یک میز تلویزیون نیز خریداری کنید. طرح‌هایی که دارای گنجه هستند و تلویزیون درون آن قرار گرفته و در آن بسته می‌شود، باعث می‌شود که به دکور کلی اتاق شما لطمه‌ای وارد نشود. در غیر این صورت به دنبال میز تلویزیونی باشید که در هماهنگی با دکوراسیون اتاق خواب شما بوده و زیبایی آن را خراب نمی‌کند

سرویس چوب اتاق خواب

در پایان:

فکر می کنید دیگر چه چیزی برای تکمیل سرویس چوب اتاق خواب نیاز است؟ برای خرید و تکمیل سایر وسایل اتاق خواب تان می توانید به اهالی فن مرتبط با لوازم اتاق خواب در چیدانه سر بزنید. 

مطالب مرتبط:

 

حسین رجب چالی
نویسنده: حسین رجب چالی

عضو تحریریه چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون اتاق خواب کمجا، 10 ترفند که برای اولین بارمی بینید!

دکوراسیون اتاق خواب کمجا، 10 ترفند که برای اولین بارمی بینید!

1398/11/16 ادامه مطلب
سرویس چوب اتاق خواب، مبلمان اتاق خوابت رو کامل کن!

سرویس چوب اتاق خواب، مبلمان اتاق خوابت رو کامل کن!

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه فوتبالی، رونالدوهای آینده!

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه فوتبالی، رونالدوهای آینده!

کسب و کارها پیشنهادی
گامرون چوب certificate
گامرون چوب

گامرون چوب

گالری آریازی certificate
گالری آریازی

گالری آریازی

خانه شلف وودن دکو certificate
خانه شلف وودن دکو

خانه شلف وودن دکو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent