تختخواب؛ 40 مدل از زیباترین، شیک‌ترین و راحت‌ترین‌ها

تخت ‌خواب طراحی کلی اتاق خواب و راحتی فضا را تعیین می‌کند. تخت‌ها یکی از عناصری هستند که می‌توان از طریق آن‌ها رنگ و طرح را به دکوراسیون اتاق خواب اضافه کرد و می‌تواند مبنایی برای انتخاب و چیدمان دیگر وسایل اتاق باشد. در انتخاب تخت خواب مناسب مسئله با اهمیت راحتی و طراحی آن است. تنوع مدل‌های تخت بسیار زیاد بوده و مانند سبک‌های دکوراسیون انواع مختلفی دارند به‌طوریکه از ساده‌ترین تا لوکس‌ترین‌ مدل‌های آن در بازار موجود خواهد بود. قیمت تخت با توجه به نوع چوب و نقش و نگار روی آن تغییر می‌کند. در این مقاله تمامی آنچه که در مورد تخت خواب باید بدانید آورده شده؛ انواع متنوع تخت خواب از نظر شکل ظاهری، اندازه و قیمت آن و انواع کالای مورد استفاده برای روی تخت بررسی می‌شود. با چیدانه همراه باشید…

تخت خواب
تخت خواب چوبی
کالای خواب روی تخت خواب

تخت خواب و کالای خواب روی آن

انواع کالای خواب روی تخت شامل پتو، لحاف، روکش، بالش و ست سرویس خواب، بیش از هر چیز در ظاهر تخت خواب به چشم می‌آید، به همین دلیل باید نشان‌دهنده سبک زندگی شما باشد. انتخاب‌های متعددی بر اساس گرمای مورد نیاز و سبک‌های طراحی مختلف وجود دارد.

لحاف روی تخت خواب

لحاف‌های روی تخت خواب

کیفیت لحاف‌ها براساس درجه تاگ آن‌ها تعیین می‌شود، این درجه نشان‌دهنده وزن، نرمی و گرمای لحاف است. هر چه عدد تاگ بیش‌تر باشد، لحاف گرم‌تر و راحت‌تر خواد بود. لحاف‌ها معمولا با مواد طبیعی یا مصنوعی پر می‌شوند. پرکننده‌های طبیعی چون پر، گرمای بیش‌تری نسبت به پرکننده‌های مصنوعی دارند. 

لحاف روی تخت

لحاف‌ها به صورت تکی یا به صورت سرویس ست کامل در بازار وجود دارند که خرید ست کامل آن‌ها مقرون‌ به‌صرفه‌تر است و همه اجزای مورد نیاز شما در این ست وجود دارد.

روکش لحاف تخت خواب

روکش لحاف تخت خواب

روکش‌های لحاف در طرح‌ها، رنگ‌های متفاوت و با پارچه‌های مختلفی تولید می‌شوند و معمولا در قسمت انتهایی از طریق گره، دکمه، زیپ یا پارچه‌های چسبی به هم متصل می‌شود. این روکش‌ها به راحتی از لحاف جدا شده و شسته می‌شوند. 

ست روکش تخت خواب

ست روکش‌ تخت خواب

اکثر ست‌های روکش شامل یک روتشکی، روتختی و دو روبالشی هستند. روکش‌ها در اندازه‌های متفاوت و با مواد مختلفی تولید می‌شوند که باید با توجه به نوع‌ مورد نظر خود یکی از انواع آن‌ها را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که باید در انتخاب اندازه‌ آن‌ها دقت کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مطلب انواع روتختی را بخوانید.

ست رو تختی

روکش‌ها با پارچه‌های مختلفی از ساتن تا کتان تولید می‌شوند و پس از انتخاب پارچه مورد نظر باید به تعداد گره‌های موجود در روکش‌ها نیز توجه کنید. اگر به دنبال یک روکش نرم و بادوام هستید بهتر است روکشی با تعداد 200 گره در اینچ انتخاب کنید. البته با لمس روکش‌ها نیز می‌توان میزان دوام و نرمی آ‌ن‌ها را متوجه شد.

بالش تخت خواب

بالش‌ تخت خواب

انتخاب بالش مناسب تاثیر زیادی روی کیفیت خواب شما دارد. در این انتخاب عوامل زیادی دخیل هستند که پرکننده‌ها، روبالشی‌ها و اندازه بالش از مهم‌ترین‌ها هستند. بالش‌ها انواع متفاوتی دارند که افراد مختلف طبق راحتی و سلیقه شخصی‌شان می‌توانند نوع مناسب‌ترین و راحت‌ترین بالش را انتخاب کنند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مطلب اندازه استاندارد بالش را بخوانید.

روبالشی تخت

روبالشی‌ها در تخت خواب

اکثر ست‌های تخت‌خواب دارای روبالشی‌ هستند و به همین دلیل انتخاب این ست‌ها، مشکل هماهنگی بصری اجزای تخت‌ خواب را حل می‌کند اما اگر می‌خواهید این اجزا را جداگانه خریداری ‌کنید در انتخاب طرح و رنگ‌های آن‌ها دقت زیادی داشته باشید.

دامن تخت

دامن تخت ‌خواب

دامن تخت‌خواب، قسمت زیر تشک و تخت‌ را پنهان ‌کرده و به ‌عنوان عنصر بصری مهمی در اتاق خواب شناخته می‌شود. اگرچه دامن‌ها‌ بر اساس اندازه استاندارد تشک‌ها تولید می‌شوند اما سعی کنید پیش از خرید ابعاد کلی تخت ‌خواب را اندازه‌ گیری کنید. دامن‌ تخت‌خواب امروزه در طرح‌ها و رنگ‌های زیادی تولید می‌شود و می‌توان متناسب با طراحی کلی اتاق خواب یکی از آن‌ها را انتخاب کرد.

انواع تخت خواب

انواع مدل‌های زیبا و امروزی تخت خواب

اولین چیزی که در مورد تخت خواب به ذهن می‌رسد حس آرامش و راحتی هنگام خوابیدن است. امروزه تخت‌ها انواع متفاوتی با کارایی‌های مختلفی دارند که می‌توان با توجه به سلیقه شخصی، ابعاد و دکوراسیون اتاق خواب از آن‌ها استفاده کرد. به طور کلی انواع تختخواب‌ شامل موارد زیر هستند؛

تخت دو نفره

1- تخت خواب دو نفره

تخت خواب دو نفره طول و عرض بیشتری دارد و برای اتاق‌های بزرگ مناسب‌تر است. این تخت معمولا از دو قسمت جدا تشکیل شده که به وسیله قلاب یا بست‌های مخصوص به هم متصل می‌شوند. پایه‌های تخت باید مطابق با استاندارد حداقل 15 سانتیمتر از زمین ارتفاع داشته باشد تا تغییر ارتفاع و جابه‌جایی آن ممکن و راحت باشد. تخت‌های دو نفره در انواع سبک‌های مدرن، سلطنتی، کلاسیک و فانتزی در بازار موجود است که هر یک طرفداران خاص خود را دارد. 

  • قسمت‌های بدنه و پایه از چوب یا فلز ساخته می‌شود.
  • پایه‌ها از مقاومت بیشتری برخوردار هستند. 
  • این تخت بیشتر برای افراد متاهل خریداری می‌شود.
تخت خواب پنلی

2- تخت خواب پنلی

تخت خواب پنلی ساده‌ترین مدل تخت است که یک صفحه چوبی در قسمت سر تخت دارد، بعضی از مدل‌های آن صفحه‌ای هم در انتها دارند. این مدل چارچوب یا فریمی اطراف تخت ندارد و در انواع مدل‌های مدرن و کلاسیک و با مصالح مختلفی ساخته می‌شود.

تخت خواب سلطنتی
تخت خواب فوتون
تشک فوتون
تخت سورتمه ای
تخت خواب معلق
تخت دوطبقه
تخت مورفی یا تاشو
تخت خواب متحرک یا کشویی
مبل تخت خواب شو
تخت خواب قابل تنظیم
تخت خواب جک دار
تخت خواب پوستر
تخت خواب کنوپی
تخت دیوان
تخت خواب راک
انواع ابعاد تخت خواب
تخت سینگل
تخت توئین
تخت خواب توئین ایکس لارج
تخت خواب فول یا دبل 1 نفره
تخت کوئین دو نفره
تخت خواب کینگ دونفره
تخت کالیفرنیا کینگ
قیمت تخت خواب و تشک
تخت خواب زیبا و شیک
تخت خواب با طراحی مدرن

کلام پایانی

تخت خواب آخرین مکانی است که افراد در پایان روز روی آن استراحت می‌کنند. داشتن تخت مناسبی که خستگی را برطرف کرده و احساس راحتی دهد بسیار با اهمیت است. انواع متنوع تخت خواب‌ با سبک‌ها، کیفیات، متریال‌ها، اندازه و قیمت‌های مختلف و انواع کالای خواب شیک روی تخت در مدل‌های متفاوتی تولید می‌شوند که باید با توجه به نوع نیاز و سبک دکوراسیون اتاق خواب آن‌ها را انتخاب کرد. شما هم اگر می‌خواهید تخت‌ خواب مناسبی با توجه به نیازهایتان خریداری کنید، با کمک این مطلب می‌توانید با انواع آن آشنا شده و با کمک کارشناسان چیدانه بهترین را انتخاب کنید.

نرگس مهردادیان
نویسنده: نرگس مهردادیان

کارشناسی معماری و کارشناسی ارشد مرمت و احیای بناهای تاریخی از دانشگاه معماری و هنر پارس فعالیت در زمینه طراحی معماری، کارهای پژوهشی، تولید محتوا و نویسنده در تیم تحریریه چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
سرویس خواب عروس؛ تجربه داشتن یک اتاق خواب رویایی!

سرویس خواب عروس؛ تجربه داشتن یک اتاق خواب رویایی!

1400/10/18 ادامه مطلب
طراحی دیوار پذیرایی با شیک‌ترین و جدیدترین ایده‌ها

طراحی دیوار پذیرایی با شیک‌ترین و جدیدترین ایده‌ها

تختخواب؛ 40 مدل از زیباترین، شیک‌ترین و راحت‌ترین‌ها

تختخواب؛ 40 مدل از زیباترین، شیک‌ترین و راحت‌ترین‌ها

کسب و کارها پیشنهادی
بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی هیرادانا certificate
بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی هیرادانا

بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی هیرادانا

مبلمان خانه الوا ELVA Home certificate
مبلمان خانه الوا ELVA Home

مبلمان خانه الوا ELVA Home

ایزدگل certificate
ایزدگل

ایزدگل

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent