تبلیغات
E رومانته چوب و هنر E F فارست
طراحان دکور هنرمند

نمونه کار از شرکت : طراحان دکور هنرمند

امتیاز: 1.5 0 نظر | ثبت نظر

19 مرداد 1398

طراحی داخلی رستوران، با 5 مرحله برای جذب مشتری!

امروزه به دلیل نوع فعالیت اکثر مردم بیشتر قرارها و گفتگوها در رستوران ها برگزار می شود. این موضوع باعث شده است علاوه بر کیفیت غذا که اهمیت دیرینه ای دارد، به دکوراسیون رستوران نیز توجه ویژه‌ای شود. طراحان دکور هنرمند معتقد هستند: کیفیت غذا مردم را جذب می کند و زیبایی محیط آنها را حفظ می کند. به همین منظور می خواهیم شما را با نکات ضروری برای طراحی یک رستوران مناسب آشنا کنیم. با ما همراه باشید:

تعیین سبک در طراحی داخلی رستوران

همیشه اولین قدم برای طراحی دکوراسیون، نقش مهمی در نتیجه ی نهایی کار خواهد داشت. اولین قدم در طراحی دکوراسیون رستوران مشخص کردن مشتری هدف است. پس باید دقت داشت با توجه به سبک و نوع مشتریانی که می خواهید داشته باشید دکوراسیون رستوران خود را طراحی کنید. مثلا اگر رستوران شما در نزدیکی یک دانشگاه است و بیشترین افرادی که امکان رفت و آمد در آنجا را دارند دانشجو ها هستند باید با توجه به مشتریان هدف خود،یعنی دانشجو ها دکوراسیون رستوران را طراحی کنید. پس در اولین قدم مشتریان هدف خود را بشناسید.

مطلب پیشنهادی : طراحی داخلی رستوران، تو این رستوران ها غذا خیلی می چسبه!

اصول چیدمان در طراحی داخلی رستوران

چیدمان در دکوراسیون رستوران مدرن :

 اگر تصمیم به طراحی دکوراسیون رستوران مدرن گرفته‌اید توجه کنید که:

 • در ورودی رستوران حتماً از نورپردازی مناسب، هم برای راه ورودی و هم برای تابلوها استفاده کنید.
 •  استفاده از رنگ های کرم، شیری، آجری و سبز برای رستوران های مدرن بسیار مناسب است.
 • با توجه به رنگ دیوارها کفپوش های مناسبی نیز انتخاب کنید.
 •  در طراحی دکوراسیون رستوران های مدرن، حتماً از مجسمه ها و نقش برجسته ها بر روی دیوار استفاده کنید.
 •  در انتخاب صندلی و یا مبل دقت داشته باشید که در حین سادگی باید بسیار شیک باشند. برای رستوران های مدرن به هیچ وجه مبلهای کوچک استفاده نکنید.

 و در آخر باید بگوییم باز نورپردازی مناسب رستوران شما است که ‏آن را به کلی تفکیک می کند.

چیدمان در دکوراسیون سنتی : 

اگر تصمیم به طراحی دکوراسیون رستوران خود به سبک سنتی ایرانی گرفته‌اید:

 • اولین نشان دهنده آن مبلمان رستوران شما است. نیمکت های چوبی با پشتی های سنتی راحت یا میز و صندلی های چوبی به سبک قدیمی بهترین گزینه برای رستوران های سنتی است.
 •  پرده ها و رومیزی ها و حتی وسایل تزئینی که بر روی میزها استفاده می کنید می تواند رنگ و بوی سنتی ویژه‌ای به دکوراسیون رستوران شما ببخشند.
 • رنگ های ایرانی مانند آبی لاجوردی، فیروزه ای و خاکی می توانند برای چنین دکوراسیونی مناسب باشند.
 • و در آخر با سبک ظرف ها و موسیقی سنتی و استفاده از طبیعت در محیط رستوران می توان یک رستوران سنتی دلنشین طراحی کرد. 

مطلب پیشنهادی : لوکس ترین رستوران تهران به سبک ایرانی، قبل و بعد از بازسازی!

برای چیدمان رستوران باید دقت داشت این طراحی به گونه ای باشد که بهترین سرویس را به مشتری ارائه دهد و در کنار آن احساس راحتی به مشتری القا شود. در چیدمان صندلی ها باید دقت داشت برخی از آن ها مانع رفت و آمد و یا مسدود کردن فضا نشوند. حتی دید افراد نیز حائز اهمیت است؛ این که در هر جایی که می نشینند دید مناسبی به محیط اطراف داشته باشند. به عنوان مثال اگر یک میز مقابل آشپزخانه یا در ورودی و یا حتی سرویس بهداشتی قرار بگیرد ممکن است در بسیاری از مواقع مورد استفاده قرار نگیرد.

نکات مهم در طراحی داخلی رستوران

راه کارهایی که تا الان برای شما توضیح دادیم، قدم های اولیه طراحی یک رستوران است. اگر می خواهید فضای رستورانتان خاص تر شود ادامه مطالب را هم بخوانید.

 • خیلی از رستوران ها به دلیل استقبال زیاد و کمبود جا، نیازمند فضای انتظار برای مشتریان دیگر خود هستند. پس چه بهتر برای این فضا یک طراحی خاص انجام شود تا مشتریان با دیدن پر بودن رستوران از وارد شدن به آن صرف نظر نکنند. در این فضا بهتر است با قرار دادن منو ها سفارشات مشتریان را بگیرید تا به محض ورود به سالن غذای آن ها آماده باشد. این کار به روند تند رستوران کمک می کند و نیازی نیست این فضا در داخل سالن طراحی شود.
 • حتما برای طراحی صندلی هایتان زمان بگذارید! این موضوع بسیار حائز اهمیت است زیرا صندلی یک رستوران علاوه بر راحتی باید جای کمتری اشغال کرده و مشتری را به سمت خود جذب کند. استفاده از صندلی های  معمولی شاید راحت باشد اما به مرور مشتری را از فضای رستوران دور می کند.

به طور کلی اگر بخواهیم از تمام مطالب بالا یک نکته مهم را در طراحی رستوران برای شما گوشزد کنیم ‏آن هم  همخوانی داشتن اجزای رستوران با کل فضای آن است!
 تمام راه کارهای طراحان دکور هنرمند برای شما بخش کوچکی از طراحی یک رستوران بود. پس بهتر است برای داشتن یک نتیجه مطلوب با طراحانی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید و یا کاررا به دست آن ها بسپارید.

" ما طراحان دکور هنرمند را به شما پیشنهاد می کنیم "

در ادامه بخوانید :

تبلیغات
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173