تبلیغات
F فارست
امتیاز: 1.2 0 نظر | ثبت نظر

10 شهریور 1398

طراحی دکور کافی شاپ، ایده هایی برای فضاهای کوچک!

چندی پیش یکی از مخاطبان خوب چیدانه در بخش مشاوره دکوراسیون سوالی را مطرح کرده بودند با این عنوان که به دنبال ایده های جدید و خلاقانه برای دکور کافی شاپ در فضای کوچک هستند. طراحی دکوراسیون کافی شاپ از آن دسته مسائلی است که وقتی با آن آشنا می شوید وارد دنیای بزرگ و پر از خلاقیتی می گردید که می تواند سوالات و ابهامات شما را برطرف نماید، به همین دلیل نیز در این مطلب مشاوره دکوراسیون از وب سایت چیدانه با شما هستیم تا در رابطه با طراحی دکوراسیون کافی شاپ کوچک بیشتر بگوییم و ایده هایی الهام بخش را به شما معرفی کنیم. پس این مطلب را از دست ندهید.

دکور کافی شاپ

برای بسیاری از افراد، چیدمان و دکوراسیون کافی شاپ یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب به شمار می آید. افراد اغلب ترجیح می دهند که با انتخاب فضایی زیبا و دلنشین، ساعت هایی را در کافی شاپ مورد علاقه شان بنشینند و از شلوغی های شهر به دور باشند. به همین دلیل هم شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین چیدمان و دکوراسیون کافه دست یابید. قطعا برای طراحی کافی شاپ باید اصولی را در نظر داشته باشید و بعد از آن شروع به چیدمان نمایید. بهتر است که برای کار خود برنامه ریزی و هدف گذاری داشته باشید تا در نهایت نیز بتوانید محیط دلنشین و جذاب برای مشتریانتان آماده کنید.

طراحی کافی شاپ دنج

قبل از هر چیز بهتر است که نیازهای عامه مردمی را که قرار است مشتریان شما باشند بشناسید و بر اساس آن طراحی کلی کافی شاپ خود را انجام دهید. امروزه بیشتر مردم ترجیح می دهند که ساعات آرام و پر آسایشی را در کافه ای دنج و آرام بگذرانند و با خیال راحت مطالعه کنند و یا با دوستانشان به گپ و گفت بپردازند. به همین دلیل نیز در وهله اول بهتر است که به فکر طراحی فضایی دنج و آرام باشید.

یکی از راه هایی که می تواند به شما کمک کند که حس و حال خوبی را در دکوراسیون کافی شاپ خود ایجاد کنید استفاده از عناصر طبیعی در محیط است. این کار باعث می شود که شما بتوانید از انرژی مثبت محیط طبیعی استفاده کنید و محیطی کاملا متفاوت با فضای یک شهر شلوغ را در کافه خود فراهم آورید. برای این کار راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از گل و گیاه آپارتمانی در کافی شاپ است. قطعا تهیه چند گلدان زیبا با نگهداری نه چندان پیچیده برای کافی شاپ کار سختی نیست، به خصوص زمانی که مساحت کافه شما خیلی زیاد نباشد. علاوه بر این شما می توانید عناصر طبیعی دیگری از قبیل چوب را به محیط کافه خود مهمان کنید. این راه که دیگر خیلی ساده است و می توان با تهیه میز و صندلی های چوبی به راحتی به آن دست یافت.

مطلب مرتبط: 10 ایده برای طراحی کافی شاپ متفاوت!

طراحی کافه

سبک دکوراسیون کافی شاپ

در کنار آن که بتوانید محیط دنجی را در کافه خود فراهم آورید باید سبک دکوراسیونی آن را نیز مشخص کنید. به طور کلی سبک های بسیاری برای چیدمان و دکوراسیون کافی شاپ ها وجود دارد که می توان با کمک هر کدام از آنها محیط و فضای کوچک کافه را طراحی کرد. یکی از سبک های رایج برای دکوراسیون کافی شاپ، سبک صنعتی است. احتمالا تا به حال با کافه هایی رو به رو شده اید که دیوارهای آنها آجری هستند و مشخصه های ساختمانی آنها پوشیده نشده اند و غالبا دارای لامپ های صنعتی نیز هستند. این شیوه از چیدمان دکور کافی شاپ می تواند انتخاب خوبی برای فضاهای کوچک باشد، چرا که وسایل بزرگ و دست و پا گیری ندارد و اغلب مراحل طراحی آن بر روی دیوار و صورت می گیرد و می توان با ساده ترین و البته کوچک ترین میز و صندلی ها نیز به خوبی از پس آن بر آمد.

نوع دیگری از سبک هایی که می توانید برای دکوراسیون کافی شاپ خود از آنها استفاده سبک سنتی و قدیمی است. برای این کار می توانید به دنبال وسایلی با سبک و سیاق قدیمی باشید و از عتیقه های زیبا نیز به عنوان تزئینات استفاده نمایید. معمولا توصیه می شود که اگر چنین سبکی را برای کافه خود در نظر می گیرید تغییراتی نیز در منوی خود ایجاد کنید، برای مثال اضافه کردن مسقطی، شله زرد و... فکر بدی نیست! علاوه بر این موارد، شما می توانید برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ کوچک خود از سبک های دیگری از قبیل مدرن، روستیک و... نیز استفاده نمایید.

اجتناب از شلوغی فضا در کافی شاپ

اگر مساحت کافی شاپ شما کوچک است و در عین حال می خواهید که از همه فضا استفاده کنید بهتر است این نکته را نیز در نظر بگیرید که شلوغی بیش از حد فضا می توانند باعث کلافگی مشتری هایتان شود. پس بهتر است که به دنبال وسایلی تا حد ممکن جمع و جور باشید و مسیر عبور و مرور افراد را به اندازه کافی مهیا کنید. بهتر است به دنبال میز و صندلی های ترجیحا گرد و بدون گوشه باشید تا بتوانید آنها را راحت تر جای دهید و علاوه بر آن نیز در زمان عبور و مرور افراد نیز مشکلی بدنشان با گوشه های آن برخورد نکند.

این مسئله در رابطه با انتخاب تزئینات کافی شاپ نیز صدق می کند. بهتر است به دنبال تزئیناتی باشید که یا تعدادشان خیلی زیاد نباشد یا در حد امکان از شلوغ کردن بیش از حد فضا جلوگیری کنند.

جلوگیری از شلوغی بیش از حد کافه می تواند شامل انتخاب رنگ آن نیز بشود. بهتر است برای کافه کوچک خود، خیلی به دنبال رنگ های تیره نباشید، به خصوص در رابطه با دیوارها! قطعا کافه کوچکی که دیوارهای آن تیره و یا مشکی هستند می توانند فضا را کوچک تر و یا گرفته تر کنند.

مطلب مرتبط: طراحی دکوراسیون کافی شاپ؛ ایده بگیرید!

چیدمان میز و صندلی

چیدمان متفاوت میز و صندلی های کافی شاپ

برای استفاده بهینه از فضای محدود کافی شاپ کوچک، باید به دنبال راهکارهای متفاوتی در رابطه با چیدمان میز و صندلی ها بود. یکی از رایج ترین و بهترین راهکارهایی که برای کافی شاپ های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد، داشتن میز و صندلی هایی رو به پنجره است. این روش اتفاقا با استقبال بالایی از مشتریان رو به رو می شود. با این کار هم می توانید میز و صندلی ها و در کل، چیدمان را متفاوت تر کنید و هم می توانید استفاده بهینه ای از فضا داشته باشید.

باید این را بدانید که لزوما داشتن میز و صندلی های بزرگ راهکار مناسبی نیست. در برخی از موارد شما می توانید با ساده ترین و جمع و جورترین چیدمان میز و صندلی به بهترین و کاربردی ترین دکوراسیون دست یابید. برای مثال استفاده از میزهای تاشوی یک یا دو نفره و یا میز و صندلی هایی که صندلی های آنها می توانند بعد از استفاده در زیر میز جای گیرند نیز انتخاب های خوبی برای کافی شاپ های کوچک خواهند بود.

مطلب مرتبط: طراحی داخلی کافی شاپ، شیک ترین میز و صندلی های کافه!

آینه در کافه

بزرگ تر نشان دادن دکوراسیون کافه

شما می توانید با کمک ترفندهایی دکوراسیون کافه کوچک خود را بزرگ تر نشان دهید برای مثال نصب آینه بر روی دیوار می تواند در بزرگ تر نشان دادن کافه شما نقش به سزایی داشته باشد. برای این کار شما هم می توانید از آینه ای سرتاسری استفاده کنید و هم قطعات یکپارچه ای از آن را بر روی دیوار نصب کنید.

راه دیگری که می تواند پیش روی شما قرار بگیرد آن است که تا حد امکان از ورود نور طبیعی خورشید به داخل کافه جلوگیری نکنید. پس بهتر است که به سراغ پرده های کلفت نروید و سعی نکنید که فضا را تیره و تاریک نگه دارید. نور خورشید می تواند باعث دلبازتر و البته روشن تر شدن فضا بشود و آن را بزرگ تر نشان دهد.  

شما هم چنین می توانید این مطالب را نیز مطالعه نمایید:

تبلیغات

نویسنده: طلوع حقیقت

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

نشان کردن
  • 705 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 10 شهریور 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
میز و مبلمان حس وود میز و مبلمان حس وود
9 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۴۴۲۰۰۳۹۴
شرکت کورین ثامن شرکت کورین ثامن
8 نمونه کار

تلفن: 09126981139
شرکت معماری چارچوب شرکت معماری چارچوب
کمتر از 2 نمونه کار

تلفن: 02177693508
دپارتمان معماران روز اول دپارتمان معماران روز اول
8 نمونه کار

تلفن: 021۲۶۸۵۰۵۰۰
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173