تبلیغات
F فارست چوب و هنر E E رومانته
گروه معماری وریا

نمونه کار از شرکت : گروه معماری وریا

امتیاز: 0.3 0 نظر | ثبت نظر

11 دی 1398

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی، ۲۰ نمونه اجرا شده!

روزانه چند بار به آشپزخانه سر می زنید؟ 2بار، 5 بار، 10 بار یا بیشتر؟ حالا که مشغول محاسبه تعداد دفعات حضورتان در آشپزخانه هستید بهتر متوجه می شوید که چرا آشپرخانه را قلب خانه خطاب می کنند. خانم ها و آقایان ما داریم از مرکز پر استفاده ترین بخش یک خانه ایرانی با شما صحبت می کنیم و می خواهیم تا با هم 20 نمونه ی اجرا شده از دکوراسیون داخلی آشپزخانه را برای شما به نمایش بگذاریم. دراین بین قرار است تا به شما بگوییم در آشپزخانه های کوچک بهتر است از چه لوازمی استفاده کنید و چند اشتباه رایج چیدمان آشپزخانه را برایتان آشکار کنیم تا از قلب خانه خود را به بهترین شکل طراحی کنید. 

نکته اول: دکوراسیون آشپزخانه سیاه و سفید

بگذارید خیالتان را در همین اول مسیر راحت کنیم، سیاه و سفید هیچ وقت از مد نمیوفتد! رنگ ها میایند و میروند اما ترکیب این دو رنگ در ایجاد کنتراست اینقدر کامل است و به آسانی در چیدمان، لوازم و اکسسوری منزل را با آن هماهنگ می کنند که می توانید سال های سال در این آشپزخانه باشید و خسته نشوید. استفاده از کابینت های عمودی بازشو وقتی ارتفاع کابینت بالاست یا فضا برای بازشو به چپ و راست فراهم نیست می تواند انتخاب مناسبی باشد، همچنین دستگیره های مخفی برای کابینت های تک رنگ گزینه خوبی هستند تا از یکدستی و خلوص سطوح با سایه اندازی دستگیره ها کاسته نشود. 

نکته دوم: محل قرارگیری کانتر آشپزخانه

وقتی در آشپزخانه کوچک به فضای کار بیشتری احساس نیاز می کنید می توان کمی اصول دکوراسیون را به چالش کشید و جزیره را در راستای طول آشپزخانه به چیدمان اضافه کرد تا با این کار نیاز به فضای کار تامین شود. خالی بودن فضای زیر کانتر بهترین امکان را برای قرار دادن یک جفت صندلی اپن ایجاد می کند که هم در مرحله آماده سازی وعده های غذایی به کارتان میاید و هم برای صرف غذا سریع ترین دسترسی به آشپزخانه برایتان فراهم می شود.

نکته سوم: نقش پنجره در دکوراسیون آشپزخانه

هیچ چیز مانند یک پنجره نورگیر در آشپرخانه های کوچک معجزه نمی کند. سعی کنید همیشه از از نور طبیعی در محیط آشپزخانه بهره ببرید و با پرده های ضخیم از ورود نور جلوگیری نکنید، روشنایی طبیعی در کنار انتخاب صحیح رنگ کابینت های آشپزخانه تاثیر زیادی در ایجاد عمق و بزرگتر دیده شدن فضا دارند. از دیگر مزایای داشتن نور مناسب در آشپزخانه امکان نگهداری از گیاهان آپارتمانی است که حضورشان در منزل تاثیر زیادی در طراوت و افزایش روحیه ساکنین خانه دارد.

نکته چهارم: چیدمان کابینت های آشپزخانه

همیشه لازم نیست چهار جهت فضای آشپزخانه را پیوسته کابینت و قفسه بچینیم، گاهی می توان مانند تصویر بالا دیوار منتهی به ورودی آشپزخانه را با طرحی جمع و جور و حساب شده کابینت  اجرا کرد و وسایل پذیرایی از مهمانان و یا لوازم کم استفاده تر را در این فضاها قرار داد تا درآشپزخانه دست و پا گیر نباشند. در کنار رعایت اصول چیدمان، انتخاب شرکتی که در ارائه کار با کیفیت و اجرای دقیق خواسته های شما تجربه کافی را داشته باشند خیلی ساده نیست اما سابقه اجرایی گروه معماری وریا نشان دهنده توان بالای آنها در جلب رضایت مشتری است.

نکته پنجم: انتخاب صفحه روی کانتر آشپزخانه

قرار دادن صفحه ی شیشه ای روی کابینت کانتر یکی دیگر از راه های بزرگتر دیده شدن آشپزخانه های کوچک است زیرا صفحه های روی کابینت چه سنگ باشند و چه چوب، در دید انسان باعث ایجاد اختلاف بین فضای اطراف خود می شوند این در محدود تر به نظر رسیدن ابعاد آشپزخانه بسیار موثر است، این درست مثل تاثیر استفاده از در شیشه ای به جای در چوبی و فلزی برای جدا کردن دو فضا از یک دیگر است.

نکته ششم: دکوراسیون آشپزخانه اِل شکل

اما بهترین راه برای آشپزخانه های کوچکتر قرار دادن کابینت دیواری فقط در یک وجه دیوار و آزاد قرار دادن جهت های دیگر آشپزخانه برای ارتباط با فضای نشیمن است. ترکیب کابینت طرح چوب و با رنگ سفید باعث ایجاد عمق در فضا شده و تقسیم بندی های عمودی در بزرگتر دیده شدن محیط تاثیرگذار بوده اند. نصب یک شلف دکوری روی ستون کانتر از سادگی فضا کاسته و رنگ سفید صفحه روی کانتر باعث ایجاد پیوستگی بین فضای آشپزخانه و نشیمن می شود.

نکته هفتم: دکوراسیون آشپزخانه سفید در سفید

یکی از سبک های دکوراسیون آشپزخانه سفید در سفید  کار کردن است که شامل کابینت ها و تمام لوازم آشپزخانه می شود. این سبک برای آشپزخانه های خیلی کوچک یا بدون نورگیری بالا توصیه نمی شود زیرا یک دست سفید بودن چشم را خسته زودتر خسته می کند و عمق را کمتر نشان می دهد، و نکته ی دیگر اینکه زودتر از هر رنگی گرد و غبار را نشان می دهد و نیاز به نظافت دارد. حتی اگر به کابینت های سفید علاقه مند هستید سعی کنید برای خانه های کوچک برخی از لوازم آشپزخانه را سیاه انتخاب کنید تا کنتراست رنگی را حفظ کرده باشید.

نکته هشتم: جزیره در دکوراسیون آشپزخانه

وقتی در آشپزخانه پنجره ی نورگیر وجود ندارد و خانه کوچک است می توانیم از هر سه جهت دیوارها برای نصب کابینت استفاده کنیم و به جای اتصال کابینت به کانتر از یک طرف، طرح جزیره را استفاده کنیم و مسیر گردش را افزایش دهیم. استفاده از رنگ های تیره برای کابینت های زمینی و رنگ های روشن تر برای کابینت دیواری روشی دیگر برای بازتر نشان دادن فضا می باشد.

دفاتر زیادی در حوزه دکوراسیون داخلی و بازسازی منزل فعالیت می کنند اما کیفیت در اجرا و رضایت مشتریان است که باعث ماندگاری در میدان  می شود و انتخاب یک گروه اجرایی را بر سایرین ارجح می کند. گروه معماری وریا هم با پروژه های متعددی که تا به حال اجرا کرده اند ثابت کردند در زمینه ارائه خدمات معماری متخصص هستند. اجرای دکوراسیون داخلی آشپزخانه تنها یکی از خدمات دفتر معماری وریا می باشد و شما می توانید با مراجعه به سایت این گروه از نمونه تصاویر خدمات ساخت و اجرای ساختمان، بازسازی و محوطه سازی دیدن نمایید و اطلاعات بیشتر را در تماس با کارشناسان این گروه به دست آورید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

 

                   
تبلیغات

نویسنده: نرگس قلی زاده

کارشناسی ارشد مهندسی ساختمان و معماری از پلی تکنیک میلان، ایتالیا

نشان کردن
  • 13255 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 11 دی 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173