تبلیغات
ساقدوش F نیلپر F
چیدانه

نمونه کار از شرکت : چیدانه

امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

15 بهمن 1398

بازسازی آشپزخانه کوچک، ارزان‌ترین ایده‌ها برای مالک یا مستاجر؟!

زندگی نو: زمستان که شروع می‌شود، بیشتر مردم به صرافت بازسازی آشپزخانه کوچک منزل‌شان می‌افتند. انگار دوباره عروس‌داماد شده‌اند و برای شروع یک زندگی نو، لازم است که برنامه‌ریزی کنند. چه عروس و داماد سال نو باشید چه عروس و داماد روزهای دور، اگر می‌خواهید رنگی نو به زندگی نوی خود ببخشید لازم است از یک گوشه خانه کار را شروع کنید. نگران نباشید ما در چیدانه به فکر شرایط اقتصادی شما هستیم و برای هر قشر اجتماعی، ایده‌های خوبی برای بازسازی آشپزخانه کوچک یا بزرگ داریم. اگر در خانه اجاره‌ ای می‌نشینید یا خودتان خانه دارید و دیگر خیال‌تان راحت است، می‌توانید قدم‌‌به‌قدم با ما بیایید تا یک آشپزخانه شیک و تر و تازه برای خود بسازید.

بازسازی آشپزخانه کوچک با بهترین ایده‌ها

هنگامی که فکر بازسازی آشپزخانه کوچک، به سرتان می‌زند، نباید فقط در اینترنت به دنبال عکس‌های رنگارنگ و زیبا بگردید و از هر آشپزخانه‌ای که خوش‌تان آمد، یک اسکرین‌شات بگیرید و برای کابینت‌ساز و بنا ببرید و بخواهید همان را به شما تحویل بدهد. چرا این کار بد است؟ زیرا از لحاظ اقتصادی به خصوص زمانی که اجاره نشین هستید، مقرون به صرفه نخواهد بود. در ادامه بهترین ایده‌های بازسازی آشپزخانه کوچک با هزینه کم را بخوانید.

مطلب پیشنهادی: بازسازی آشپزخانه، به فکر چاره برای این 7 دغدغه اصلی باشید!


مطلب پیشنهادی:تزیین خانه با وسایل ارزان، هم شیک هم کم هزینه!

بازسازی آشپزخانه‌ های کوچک چقدر هزینه دارد؟

هنگامی بخواهید چرتکه بازسازی آشپزخانه کوچک را بیاندازید، باید هزینه‌های زیر را در نظر بگیرید. اگر اجاره‌نشین هستید باید هر کدام از این هزینه‌ها را با صاحب‌خانه‌تان چک کنید، اجازه او را بگیرید، سپس کلنگ بازسازی آشپزخانه کوچک منزل‌تان را بزنید. در صورتی هم که خدا را شکر خودتان صاحب خانه هستید، باز هم به این برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه توجه کنید. بودجه‌‌تان را باید بر اساس این هزینه‌ها تعیین کنید. اگر هم هزینه‌ها برای‌‌تان زیاد است، باید موارد کم‌اهمیت‌تر را حذف کنید.

مطلب پیشنهادی: 10 راز دکوراسیون لوکس با کمترین هزینه!

 

لیست هزینه بازسازی آشپزخانه کوچک

پای لپ‌تاپ‌تان بنشینید و هزینه‌های انواع خدمات بازسازی ساختمان را برآورد کنید. لیست هزینه بازسازی آشپزخانه کوچکچیدانه را حدود قرار دهید و بر اساس متراز دیوار و مساحت آشپزخانه برای خود حدودی دربیاورید.

 1. قیمت کابینت: از متری 600 هزار تا متری 5 میلیون تومان
 2. قیمت کاشی: از متری 60 هزار تا متری 3 میلیون تومان
 3. قیمت شیرآلات: از دستی 100 هزار تا 4 میلیون تومان
 4. قیمت نقاشی: از متری 50 هزار تا 300 هزار تومان
 5. قیمت دیوارپوش: از متری 30 هزار تا 600 هزار تومان
 6. قیمت کف‌پوش: از متری70 هزار تا متری 1 میلیون تومان
 7. قیمت لوازم روشنایی: از 65 هزار تا 8 میلیون تومان
 8. شیشه و پنجره: از متری 700 هزار تا 5 میلوین و 500 هزار تومان
 9. تزئین سقف: از متری 300 هزار تا 6 میلیون تومان
 10. لوله کشی و تاسیسات: حدود 500 هزار تا 10میلیون تومان

مطلب پیشنهادی: بازسازی آشپزخانه، همینقدر مقرون به صرفه و ساده!

برای اطلاع دقیق قیمت‌های خدمات بازسازی آشپزخانه می‌توانید با اهالی فن چیدانه تماس بگیرید.

برای بازسازی آشپزخانه کوچک چه کابینتی بخرم?

هنگامی که می‌خواهید برای زندگی نو کابینت آشپزخانه سفارش دهید؛ این‌قدر از اینترنت ایده‌های غلط برندارید. شما باید براساس اصول معماری و ساختمان‌سازی پیش بروید. مثلا در تصویر زیر می‌بیند که صاحب پروژه برای بازسازی آشپزخانه کوچک اش، از کابینت‌های پر تزئین و جزییات زیاد استفاده نکرده است.

کابینت L برای بازسازی آشپزخانه کوچک

مدل چیدمان کابینت در بازسازی آشپزخانه کوچک باید به صورت L باشد یعنی دو دیوار عمود برهم آشپزخانه را با کابینت پر کنید و دندانه L در قسمت اپن آشپزخانه قرار بگیرد. اگر هم آشپزخانه دیوار دارد که دو دیوار عمود بر هم آن را با کابینت ال پر کنید.

مطلب پیشنهادی: طرح کابینت، چیدمان آشپزخانه ال شکل هم دنیایی داره!

یراق‌آلات کابینت در بازسازی آشپزخانه کوچک

اگر آشپزخانه شما حدود 4 تا 10 مترمربع است باید به نکات بازسازی آشپزخانه کوچک چیدانه واقعا توجه کنید. هنگام خرید کابینت باید مدل‌های یکپارچه و ساده را انتخاب کنید و دقت داشته باشید که این روی سطح این کابینت‌ها یراق‌آلات خیلی طلایی و بزرگ کار نشده باشد.

مطلب پیشنهادی: کابینت های گلاس سفید نقره‌ای، بخرم یا نخرم؟


چه کابینتی برای بازسازی آشپزخانه کوچک مناسب نیست؟

هنگامی که برای بازسازی آشپزخانه کوچک به بازار کابینت می‌روید، مراقب باشید فروشند‌ه‌ها مدل‌های ممبران و وکیوم را به شما پیشنهاد ندهند. زیرا سطح این کابینت‌ها خیلی پرکار است و آشپزخانه کوچک شما را کوچک‌تر نشان می‌دهد و هنگام آشپزی یا غذا خوردن در آن احساس خفگی می‌کنید.

مطلب پیشنهادی: کابینت آشپزخانه ممبران، پر از جزییات زیبا

کاشی‌کاری در بازسازی آشپزخانه کوچک

به تصویر زیر دقت کنید. این مدل کاشی‌های گل‌دار اصلا برای بازسازی آشپزخانه کوچک مناسب نیست زیرا گل‌های تکرار شوند روی دیوار، به بیننده حس شلوغی و پریشانی القا می‌کنند و اگر چنین طرحی از کاشی در آشپزخانه‌های آپارتمان‌های کوچک به کار رود؛ اصلا بعد از مدتی نمی‌توانید وجود آنها را تحمل کنید.

مطلب پیشنهادی: کاشی سرامیکی، چه چیزهایی لازم است بدانیم؟


کاشی‌های ممنوعه در بازسازی آشپزخانه کوچک

طرح‌های تکرار شونده ریز که در یک مساحت کوچک مرتب تکرار می‌شوند را اصلا نخرید. اگرقصد دارید در این گرانی هزینه بازسازی آشپزخانه کوچک را بپردازید،  طرح‌های گرد تکرار شونده، پرگل یا پر از رنگ‌های تند و جیغ را انتخاب نکنید. مثلا در تصویر زیر طیف‌های کرم و قهوه‌ای خیلی تکرار می‌شوند و دید بیننده را خسته می‌کنند.

مطلب پیشنهادی: 11 کاشی کاری مدرن، دکوراسیون تان را چشمگیر کنید!

کاشی‌ زیبا برای بازسازی آشپزخانه کوچک

اگر دوست دارید در دیوارهای آشپزخانه طرح، رنگ و لعاب و تنوع داشته باشید مانند تصویر زیر در حدود نیم متر مربع یک بخش آشپزخانه را کاشی طرح‌دار کار کنید و بقیه را ساده بگذارید و الا از بازسازی آشپزخانه کوچک منزل‌‌تان خیلی زود خسته می‌‌شوید.

مطلب پیشنهادی: کاشی های پر نقش و نگار، جلوه ای متفاوت برکف و دیوار

مثلا در تصاویر زیر انواع کاشی بین کابینتی را می‌بینید که چطور با ظرافت دیوار آشپزخانه را زیباتر ساخته‌اند. بازسازی آشپزخانه کوچک می‌تواند به سادگی طرح یک کاشی باشد.

مطلب پیشنهادی: کاشی بین کابینتی، کدام مدل برای کدام آشپزخانه؟

دیوارپوش برای بازسازی آشپزخانه کوچک 

در بازار مصالح ساختمانی انواع مختلفی از دیوارپوش برای بازسازی آشپزخانه کوچک به شما پیشنهاد می‌شود که بسته به ویژگی‌های آشپزخانه‌تان می‌توانید آنها را انتخاب کنید:

مطلب پیشنهادی: دیوارپوش های شیک و لوکس امروزی

 

دیوارپوش آلومینیومی در بازسازی آشپزخانه کوچک:

دیوارپوش آلومینویمی مرکب از قطعات آلومینیوم کامپوزیت است. برای بازسازی آشپزخانه کوچک با قطر ۴ میلی متر ساخته و به دو روش نصب می‌شود.

 1. روش اول یا روش نصب مستقیم:با چسباندن پانل‌های آلومینیومی بر دیوار صاف و بدون برآمدگی صورت می‌گیرد.
 2. روش دوم با زیرسازی:یک لایه زیرساز توسط پروفیل‌های امگا شکل ایجاد میشود، سپس دیوارپوش آلومینیومی بر روی آن قرار می‌گیرد. این نوع دیوارپوش به راحتی و توسط چسبی که پشت آن تعبیه شده به دیوار می‌چسبد و در طرح‌های مختلف تک رنگ و یا ترکیبی توسط شرکت های مختلف تولید می‌شود

عیب دیوارپوش آلومینیومی: فضایی سرد و صنعتی ایجاد کرده و همه افراد به آن علاقمند نیستند.

مطلب پیشنهادی:جلوه متفاوت در دکوراسیون داخلی با دیوارپوش های آلومینیومی

دیوارپوش کامپوزیت یا  PVC در بازسازی آشپزخانه کوچک

دیوارپوش کامپوزیتی و PVC نوعی دیوارپوش مناسب برای بازسازی آشپزخانه کوچک است زیرا خاصیت آنتی باکتریال و ضد آب دارد. به طورکلی این نوع دیوارپوش برای حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و مکان هایی که احتمال رطوبت در آنها بالاست، خیلی کاربرد دارد ویژگی های این دیوارپوش عبارتند از:

 • قابلیت شستشو
 • عمر طولانی
 • تنوع طرح و رنگ 

نحوه نصب دیوارپوش کامپوزیت: یک زیرسازی مناسب و ایجاد سطحی یکدست را برای پانل های پی وی سی ایجاد می‌کند سپس آنها را با پیچ و مهره محکم می‌سازند.

مطلب پیشنهادی: دیوارپوش کامپوزیت، نمایی از مصالح سخت در منزل!

تعویض شیرآلات در بازسازی آشپزخانه کوچک

هنگامی به نوروز 1399 نزدیک می‌شویم، مسلما اولین فکری که به ذهنمان‌ می‌رسد این است که شیرآلات خراب آشپزخانه را تعمیر یا تعویض کنیم. بازسازی آشپزخانه کوچک خانه می‌تواند یک بهانه خوب برای خرید شیرآلات باشد. اگر شیر آشپزخانه چکه می‌کند یا سیفون زیر آن خراب است تا عید نشده، آستین‌ها را بالا بزنید.

مطلب پیشنهادی:کدام شیرآلات برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب است؟

انواع شیرآلات برای بازسازی آشپزخانه کوچک

 • شیر بی‌دستگیره: این شیرها گران‌تراند چون با سنسور کار می‌کنند اما مصرف آب را کاهش می‌دهند.
 • شیر دودستگیره: این شیرها باز هم گران هستند و بالای نازل و پایین گردن شیر، دستگیره دارند و برای صرفه‌جویی در مصرف آب خوب‌اند.

مطلب پیشنهادی: همه چیز در مورد انواع شیرآلات آشپزخانه!

سینک ظرفشویی خوب برای آشپزخانه کوچک

سینک‌ها بسته به متریالی که در آنها به کار رفته می‌توانند ارزان یا گران باشد. متریال بهتر مسلما کیفیت بهتری و دوام بیشتری دارد. در مطالب قبلی ما سیر تا پیاز نکات خرید سینک ظرفشویی را بخوانید:

مطلب پیشنهادی:

انوع سینک ظرفشویی برای بازسازی آشپزخانه کوچک

 1. سینک گرانیتی
 2. سینک شیشه‌ای
 3. سینک توکار
 4. سینک استیل

مطلب پیشنهادی: تمیز کردن سینک ظرفشویی، سریع ترین راه کارها!

بازسازی آشپزخانه قدیمی صاحب‌خانه‌ها

اگر در نزدیکی سال نو دوست دارید یک آشپزخانه جدید داشته باشید یا تازه‌عروس یک خانه چند ساله قرار است بشوید و در هر دو صورت صاحب‌خانه هستید؛ مطمئنا برای بازسازی آشپزخانه کوچک با بزرگ‌ دست‌تان خیلی باز‌تر است و می‌توانید تمامی کارهایی که در ادامه برای‌تان می‌شماریم را برای بازسازی آشپزخانه منزل مد نظر قرار دهید.

نقاشی دیوار در بازسازی آشپزخانه کوچک

رنگ دیوار چه آکریلیک باشد چه روغنی برای کسانی که مستاجر هستند، کمی گران می‌شود و اگر به هر دلیل برای بازسازی آشپزخانه کوچک خانه اجاره‌ای به فکر نقاشی ساختمان و آشپزخانه افتاده‌اید، اول با صاحب‌خانه هماهنگ شوید. اگر هم مالک خانه هستید، آشپزخانه در اختیار شماست و می‌توانید آن را به رنگ دل‌خواه، نقاشی کنید.

مطلب پیشنهادی: انتخاب کاشی بین کابینتی، بیا یه نگاه دیگه بندازیم!

رنگ مخصوص روی کاشی، نو شدن ارزان به جای تعویض کردن گران!

 

نکات مهم در نقاشی دیوار آشپزخانه

 • پوشاندن کابینت‌ها: هنگامی که دست به بازسازی آشپزخانه کوچک می‌زنید باید تمامی کابینت‌ها را با نایلون خوب بپوشانید
 • رنگ مناسب: بهترین رنگ رنگ‌های مات یا قابل شستشو هستند.

مطلب پیشنهادی: بین کابینتی، زیبایی آشپزخانه با این 20 مدل متفاوت!

بهترین رنگ برای بازسازی آشپزخانه کوچک

 • آبی ملوانی یا ناوی
 • طوسی کم‌رنگ
 • سفید
 • قرمز 
 • زرد
 • نارنجی

مطلب پیشنهادی: پوشاندن کاشی های قدیمی آشپزخانه، 4 راه حل با کم ترین هزینه!

تعویض کاشی های شکسته، به تعویق انداختن ندارد!

 

برداشتن دیوار در بازسازی آشپزخانه کوچک یا بزرگ

اگر بخواهید از مدل‌های جدید آشپزخانه منازل مدرن پیروی کنید، باید دیوارهای جلوی آشپزخانه را بردارید تا بتوانید این مدل‌های چیدمان کابینت را در آشپزخانه‌تان داشته باشید:

 • آشپزخانه  G شکل
 • آشپزخانه جزیره‌ای
 • آشپزخانه شبه جزیره
 • آشپزخانه L

 

 


 

در دومین مطلب از کمپین زندگی نو هدف ما معرفی بیشتر ایده‌های بازسازی آشپزخانه کوچک و کم هزینه‌ بود. اگر تصمیم به بازسازی آشپزخانه خاه اجاره ای و یا غیر اجاره ای دارید، می‌توانید با کارشناسان و اهالی فن چیدانه از طریق صفحه ثبت درخواست در ارتباط باشید. اگر در شروع یک زندگی نو هستید، چیدانه ایده‌های جذاب و کارآمدی را برای دکوراسیون آشپزخانه تازه عروس دارد. لطفا این مطالب را بخوانید.

قبل و بعد بازسازی 10 آشپزخانه قدیمی!

بازسازی آشپزخانه، آستین ها را بالا بزنید!

صفر تا صد بازسازی یک آشپزخانه با تجهیزات مدرن

بازسازی آشپزخانه، همینقدر مقرون به صرفه و ساده!

بازسازی و تعمیرات ساختمان، چقدر پول کنار بذاریم؟

بازسازی ساختمان، یه بار دیگه با من باش!

بازسازی سرویس بهداشتی، رازهای کم هزینه!

بازسازی آپارتمان 80 متری، خانم طراح سنگ تمام گذاشت!

بازسازی حمام، اشتباه‌های منو تو تکرار نکن!

12 سوال که قبل از بازسازی دکوراسیون باید از خود بپرسید!

 

نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

نشان کردن
 • 5535 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 15 بهمن 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173