بازسازی آشپزخانه کوچک، ارزان‌ترین ایده‌ها برای مالک یا مستاجر؟!

نزدیک عید که می شود، بیشتر مردم به صرافت بازسازی آشپزخانه کوچک منزل‌شان می‌افتند. انگار دوباره عروس‌داماد شده‌اند و برای شروع یک زندگی نو، لازم است که برنامه‌ریزی کنند. چه عروس و داماد سال نو باشید چه عروس و داماد روزهای دور، اگر می‌خواهید رنگی نو به زندگی نوی خود ببخشید لازم است از یک گوشه خانه کار را شروع کنید. نگران نباشید ما در چیدانه به فکر شرایط اقتصادی شما هستیم و برای هر قشر اجتماعی، ایده‌های خوبی برای بازسازی آشپزخانه کوچک یا بزرگ داریم. اگر در خانه اجاره‌ ای می‌نشینید یا خودتان خانه دارید و دیگر خیال‌تان راحت است، می‌توانید قدم‌‌به‌قدم با ما بیایید تا یک آشپزخانه شیک و تر و تازه برای خود بسازید. استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه در این مطلب ما را همراهی می‌کنند.

blog post

دکوراسیون خانه 60 متری

بازسازی آشپزخانه کوچک با بهترین ایده‌ها

هنگامی که فکر بازسازی آشپزخانه کوچک، به سرتان می‌زند، نباید فقط در اینترنت به دنبال عکس‌های رنگارنگ و زیبا بگردید و از هر آشپزخانه‌ای که خوش‌تان آمد، یک اسکرین‌شات بگیرید و برای کابینت‌ساز و بنا ببرید و بخواهید همان را به شما تحویل بدهد. چرا این کار بد است؟ زیرا از لحاظ اقتصادی به خصوص زمانی که اجاره نشین هستید، مقرون به صرفه نخواهد بود. در ادامه بهترین ایده‌های بازسازی آشپزخانه کوچک با هزینه کم را بخوانید.

blog post

عکاسی خانه ای با دکوراسیون تلفیقی در شهرک قائم

blog post

عکاسی منزل مسکونی باغ فیض

بازسازی آشپزخانه‌ های کوچک چقدر هزینه دارد؟

هنگامی بخواهید چرتکه بازسازی آشپزخانه کوچک را بیاندازید، باید هزینه‌های زیر را در نظر بگیرید. اگر اجاره‌نشین هستید باید هر کدام از این هزینه‌ها را با صاحب‌خانه‌تان چک کنید، اجازه او را بگیرید، سپس کلنگ بازسازی آشپزخانه کوچک منزل‌تان را بزنید. در صورتی هم که خدا را شکر خودتان صاحب خانه هستید، باز هم به این برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه توجه کنید. بودجه‌‌تان را باید بر اساس این هزینه‌ها تعیین کنید. اگر هم هزینه‌ها برای‌‌تان زیاد است، باید موارد کم‌اهمیت‌تر را حذف کنید.

 

blog post

عکاسی منزل مسکونی یوسف آباد 2

لیست هزینه بازسازی آشپزخانه کوچک

پای لپ‌تاپ‌تان بنشینید و هزینه‌های انواع خدمات بازسازی ساختمان را برآورد کنید. لیست هزینه بازسازی آشپزخانه کوچک که عنوان کردیم را حدود قرار دهید و بر اساس متراز دیوار و مساحت آشپزخانه برای خود حدودی دربیاورید.

 1. قیمت کابینت: از متری 900هزار تا متری 10 میلیون تومان
 2. قیمت کاشی: از متری 90هزار تا متری 5 میلیون تومان
 3. قیمت شیرآلات: از دستی 300هزار تا 10 میلیون تومان
 4. قیمت نقاشی: از متری 70 هزار تا 500 هزار تومان
 5. قیمت دیوارپوش: از متری 100هزار تا 3 هزار تومان
 6. قیمت کف‌پوش: از متری 100هزار تا متری 5میلیون تومان
 7. قیمت لوازم روشنایی: از 100 هزار تا 8 میلیون تومان
 8. شیشه و پنجره: از متری 700 هزار تا 5 میلوین و 500 هزار تومان
 9. تزئین سقف: از متری 300 هزار تا 6 میلیون تومان
 10. لوله کشی و تاسیسات: حدود 800هزار تا 10میلیون تومان

برای اطلاع دقیق قیمت‌های خدمات بازسازی آشپزخانه می‌توانید با استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه تماس بگیرید.

blog post

دکوراسیون آشپزخانه مدرن ساختمان عارف

برای بازسازی آشپزخانه کوچک چه کابینتی بخرم؟

هنگامی که می‌خواهید برای زندگی نو کابینت آشپزخانه سفارش دهید؛ این‌قدر از اینترنت ایده‌های غلط برندارید. شما باید براساس اصول معماری و ساختمان‌سازی پیش بروید. مثلا در تصویر زیر می‌بیند که صاحب پروژه برای بازسازی آشپزخانه کوچک اش، از کابینت‌های پر تزئین و جزییات زیاد استفاده نکرده است.

blog post

کابینت ساده مدرن آشپزخانه

کابینت L برای بازسازی آشپزخانه کوچک

مدل چیدمان کابینت در بازسازی آشپزخانه کوچک باید به صورت L باشد یعنی دو دیوار عمود برهم آشپزخانه را با کابینت پر کنید و دندانه L در قسمت اپن آشپزخانه قرار بگیرد. اگر هم آشپزخانه دیوار دارد که دو دیوار عمود بر هم آن را با کابینت ال پر کنید.

مطلب مرتبط: کابینت آشپزخانه ال، مدلی ایده آل برای آشپزخانه کوچک

blog post

کابینت ساده مدرن آشپزخانه

یراق‌آلات کابینت در بازسازی آشپزخانه کوچک

اگر آشپزخانه شما حدود 4 تا 10 مترمربع است باید به نکات بازسازی آشپزخانه کوچک چیدانه واقعا توجه کنید. هنگام خرید کابینت باید مدل‌های یکپارچه و ساده را انتخاب کنید و دقت داشته باشید که این روی سطح این کابینت‌ها یراق‌آلات خیلی طلایی و بزرگ کار نشده باشد.

blog post

عکاسی خانه ی کوچک و زیبای اندیشه

 

چه کابینتی برای بازسازی آشپزخانه کوچک مناسب نیست؟

هنگامی که برای بازسازی آشپزخانه کوچک به بازار کابینت می‌روید، مراقب باشید فروشند‌ه‌ها مدل‌های ممبران و وکیوم را به شما پیشنهاد ندهند. زیرا سطح این کابینت‌ها خیلی پرکار است و آشپزخانه کوچک شما را کوچک‌تر نشان می‌دهد و هنگام آشپزی یا غذا خوردن در آن احساس خفگی می‌کنید.

blog post

بازسازی کابینت آشپزخانه مدرن سفید

کاشی‌کاری در بازسازی آشپزخانه کوچک

به تصویر زیر دقت کنید. این مدل کاشی‌های گل‌دار اصلا برای بازسازی آشپزخانه کوچک مناسب نیست زیرا گل‌های تکرار شوند روی دیوار، به بیننده حس شلوغی و پریشانی القا می‌کنند و اگر چنین طرحی از کاشی در آشپزخانه‌های آپارتمان‌های کوچک به کار رود؛ اصلا بعد از مدتی نمی‌توانید وجود آنها را تحمل کنید.

مطلب مرتبط: 20 مدل کاشی آشپزخانه، بهترین ها را اینجا ببینید!

blog post

عکاسی خانه ی پر انرژی فرشاد و یاسمن

 

کاشی‌های ممنوعه در بازسازی آشپزخانه کوچک

طرح‌های تکرار شونده ریز که در یک مساحت کوچک مرتب تکرار می‌شوند را اصلا نخرید. اگرقصد دارید در این گرانی هزینه بازسازی آشپزخانه کوچک را بپردازید،  طرح‌های گرد تکرار شونده، پرگل یا پر از رنگ‌های تند و جیغ را انتخاب نکنید. مثلا در تصویر زیر طیف‌های کرم و قهوه‌ای خیلی تکرار می‌شوند و دید بیننده را خسته می‌کنند.

blog post

عکاسی منزل مسکونی یوسف آباد

کاشی‌ زیبا برای بازسازی آشپزخانه کوچک

اگر دوست دارید در دیوارهای آشپزخانه طرح، رنگ و لعاب و تنوع داشته باشید مانند تصویر زیر در حدود نیم متر مربع یک بخش آشپزخانه را کاشی طرح‌دار کار کنید و بقیه را ساده بگذارید و الا از بازسازی آشپزخانه کوچک منزل‌‌تان خیلی زود خسته می‌‌شوید.

blog post

منزل صمیمی و شاد رها و محسن

دیوارپوش برای بازسازی آشپزخانه کوچک 

در بازار مصالح ساختمانی انواع مختلفی از دیوارپوش برای بازسازی آشپزخانه کوچک به شما پیشنهاد می‌شود که بسته به ویژگی‌های آشپزخانه‌تان می‌توانید آنها را انتخاب کنید:

 

blog post

کابینت قهوه ای آشپزخانه

دیوارپوش آلومینیومی در بازسازی آشپزخانه کوچک:

دیوارپوش آلومینویمی مرکب از قطعات آلومینیوم کامپوزیت است. برای بازسازی آشپزخانه کوچک با قطر 4 میلی متر ساخته و به دو روش نصب می‌شود.

 1. روش اول یا روش نصب مستقیم:با چسباندن پانل‌های آلومینیومی بر دیوار صاف و بدون برآمدگی صورت می‌گیرد.
 2. روش دوم با زیرسازی:یک لایه زیرساز توسط پروفیل‌های امگا شکل ایجاد میشود، سپس دیوارپوش آلومینیومی بر روی آن قرار می‌گیرد. این نوع دیوارپوش به راحتی و توسط چسبی که پشت آن تعبیه شده به دیوار می‌چسبد و در طرح‌های مختلف تک رنگ و یا ترکیبی توسط شرکت های مختلف تولید می‌شود

عیب دیوارپوش آلومینیومی: فضایی سرد و صنعتی ایجاد کرده و همه افراد به آن علاقمند نیستند.

blog post

عکاسی پروژه ی منزل گوهردشت کرج

دیوارپوش کامپوزیت یا  PVC در بازسازی آشپزخانه کوچک

دیوارپوش کامپوزیتی و PVC نوعی دیوارپوش مناسب برای بازسازی آشپزخانه کوچک است زیرا خاصیت آنتی باکتریال و ضد آب دارد. به طورکلی این نوع دیوارپوش برای حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و مکان هایی که احتمال رطوبت در آنها بالاست، خیلی کاربرد دارد ویژگی های این دیوارپوش عبارتند از:

 • قابلیت شستشو
 • عمر طولانی
 • تنوع طرح و رنگ 

نحوه نصب دیوارپوش کامپوزیت: یک زیرسازی مناسب و ایجاد سطحی یکدست را برای پانل های پی وی سی ایجاد می‌کند سپس آنها را با پیچ و مهره محکم می‌سازند.

blog post

عکاسی منزل مسکونی یوسف آباد

تعویض شیرآلات در بازسازی آشپزخانه کوچک

هنگامی به نوروز 1399 نزدیک می‌شویم، مسلما اولین فکری که به ذهنمان‌ می‌رسد این است که شیرآلات خراب آشپزخانه را تعمیر یا تعویض کنیم. بازسازی آشپزخانه کوچک خانه می‌تواند یک بهانه خوب برای خرید شیرآلات باشد. اگر شیر آشپزخانه چکه می‌کند یا سیفون زیر آن خراب است تا عید نشده، آستین‌ها را بالا بزنید.

مطلب پیشنهادی: کدام شیرآلات برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب است؟

blog post

دکوراسیون خانه 60 متری

انواع شیرآلات برای بازسازی آشپزخانه کوچک

 • شیر بی‌دستگیره: این شیرها گران‌تراند چون با سنسور کار می‌کنند اما مصرف آب را کاهش می‌دهند.
 • شیر دودستگیره: این شیرها باز هم گران هستند و بالای نازل و پایین گردن شیر، دستگیره دارند و برای صرفه‌جویی در مصرف آب خوب‌اند.
   

blog post

مدل سینک ظرفشویی دو لگن

سینک ظرفشویی خوب برای آشپزخانه کوچک

سینک‌ها بسته به متریالی که در آنها به کار رفته می‌توانند ارزان یا گران باشد. متریال بهتر مسلما کیفیت بهتری و دوام بیشتری دارد. در مطالب قبلی ما سیر تا پیاز نکات خرید سینک ظرفشویی را بخوانید:

blog post

مدل سینک ظرفشویی دو لگن

انوع سینک ظرفشویی برای بازسازی آشپزخانه کوچک

 1. سینک گرانیتی
 2. سینک شیشه‌ای
 3. سینک توکار
 4. سینک استیل

مطلب پیشنهادی: انواع سینک ظرفشویی، کدام سینک برای خانه من مناسبه؟

blog post

خانه آجری کرمان

بازسازی آشپزخانه قدیمی صاحب‌خانه‌ها

اگر در نزدیکی سال نو دوست دارید یک آشپزخانه جدید داشته باشید یا تازه‌عروس یک خانه چند ساله قرار است بشوید و در هر دو صورت صاحب‌خانه هستید؛ مطمئنا برای بازسازی آشپزخانه کوچک با بزرگ‌ دست‌تان خیلی باز‌تر است و می‌توانید تمامی کارهایی که در ادامه برای‌تان می‌شماریم را برای بازسازی آشپزخانه منزل مد نظر قرار دهید.

blog post

خانه‌ی آرام خانم سایه

نقاشی دیوار در بازسازی آشپزخانه کوچک

رنگ دیوار چه آکریلیک باشد چه روغنی برای کسانی که مستاجر هستند، کمی گران می‌شود و اگر به هر دلیل برای بازسازی آشپزخانه کوچک خانه اجاره‌ای به فکر نقاشی ساختمان و آشپزخانه افتاده‌اید، اول با صاحب‌خانه هماهنگ شوید. اگر هم مالک خانه هستید، آشپزخانه در اختیار شماست و می‌توانید آن را به رنگ دل‌خواه، نقاشی کنید. 

 

blog post

عکاسی تور خانه گردی

نکات مهم در نقاشی دیوار آشپزخانه

 • پوشاندن کابینت‌ها: هنگامی که دست به بازسازی آشپزخانه کوچک می‌زنید باید تمامی کابینت‌ها را با نایلون خوب بپوشانید
 • رنگ مناسب: بهترین رنگ رنگ‌های مات یا قابل شستشو هستند.

blog post

عکاسی از خانه آوا و محمد

بهترین رنگ برای بازسازی آشپزخانه کوچک

 • آبی ملوانی یا ناوی
 • طوسی کم‌رنگ
 • سفید
 • قرمز 
 • زرد
 • نارنجی

blog post

کابینت و سیستمهای مدرن آشپزخانه

برداشتن دیوار در بازسازی آشپزخانه کوچک یا بزرگ

اگر بخواهید از مدل‌های جدید آشپزخانه منازل مدرن پیروی کنید، باید دیوارهای جلوی آشپزخانه را بردارید تا بتوانید این مدل‌های چیدمان کابینت را در آشپزخانه‌تان داشته باشید:

 • آشپزخانه  G شکل
 • آشپزخانه جزیره‌ای
 • آشپزخانه شبه جزیره
 • آشپزخانه L

blog post

آشپزخانه سفید مدرن

blog post

عکاسی خانه ی گرم نیما و آذر در کرج

قیمت هایی که در این مطلب ذکر شده قدیمی هستند و با توجه به بازار فعلی این قیمت ها متغییر می باشد.

 در این مطلب از چیدانه هدف ما معرفی بیشتر ایده‌های بازسازی آشپزخانه کوچک و کم هزینه‌ بود. اگر تصمیم به بازسازی آشپزخانه خاه اجاره ای و یا غیر اجاره ای دارید، می‌توانید با کارشناسان در استودیو معماری و دکوراسیون داخلی آشینه در ارتباط باشید. اگر در شروع یک زندگی نو هستید، چیدانه ایده‌های جذاب و کارآمدی را برای دکوراسیون آشپزخانه تازه عروس دارد.
 

یاسمین ثریا
نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

more_horiz
مطالب پیشنهادی
بازسازی خانه با هزینه کم، هم اجاره نشین‌ها بخوانند هم خانه‌دارها

بازسازی خانه با هزینه کم، هم اجاره نشین‌ها بخوانند هم خانه‌دارها

مراحل بازسازی آشپزخانه، صفر تا صد یک طراحی منحصر به فرد!

مراحل بازسازی آشپزخانه، صفر تا صد یک طراحی منحصر به فرد!

بازسازی کف خانه، چطوری ارزان و به صرفه میشه؟

بازسازی کف خانه، چطوری ارزان و به صرفه میشه؟

1399/11/27 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
قالیشویی بانو certificate
قالیشویی بانو

قالیشویی بانو

کابینت ریتا دکور certificate
کابینت ریتا دکور

کابینت ریتا دکور

ایران پارامتریک certificate
ایران پارامتریک

ایران پارامتریک

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent